BAKANLAR KURULU YARGI KARARINI YOK SAYDIBAKANLAR KURULU YARGI KARARINI YOK SAYDI

Tarih: 2012-06-12

 

Bakanlar Kurulu, yargı kararlarının uygulanmasında ortaya çıkan fiili imkânsızlıkları gerekçe göstererek, aralarında Eti Alüminyum’un yüzde 100 hissesi, Kuşadası ve Çeşme Limanlarının işletme hakkı verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesinin de bulunduğu bazı özelleştirme işlemlerini iptal eden yargı kararlarıyla ilgili olarak geriye ve ileriye yönelik herhangi bir işlem tesis edilmemesini karara bağladı.

Bakanlar Kurulu, yargı kararlarının uygulanmasında ortaya çıkan fiili imkânsızlıkları gerekçe göstererek, aralarında Eti Alüminyum’un yüzde 100 hissesi, Kuşadası ve Çeşme Limanlarının işletme hakkı verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesinin de bulunduğu bazı özelleştirme işlemlerini iptal eden yargı kararlarıyla ilgili olarak geriye ve ileriye yönelik herhangi bir işlem tesis edilmemesini karara bağladı. Karara göre Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) bu yönde yapılmış olan iş ve işlemlerini devam ettirerek sonuçlandırılacak.

Özelleştirme Uygulamaları Sonucunda Nihai Devir Sözleşmesi İmzalanarak Devir ve Teslim İşlemleri Tamamlanmış Olan Bazı Özelleştirme İşlemleri Hakkında Verilen Yargı Kararlarının Uygulanmasına Yönelik Olarak Tesis Edilecek İş ve İşlemlere İlişkin Ekli Kararın Yürürlüğe Konulması ile ilgili Bakanlar Kurulu Karı Resmi Gazete’de yayımlandı. Karar, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın isteği üzerine Bakanlar Kurulu’nca 11 Haziran 2012 tarihinde kararlaştırıldı. Buna göre Özelleştirme uygulamaları sonucunda nihai devir sözleşmesi imzalanarak devir ve teslim işlemleri tamamlanmış olan özelleştirme işlemleri hakkında verilen yargı kararlarının uygulanmasında ortaya çıkan fiili imkânsızlık nedeniyle Eti Alüminyum A.Ş.’nin yüzde 100 oranındaki hissesinin satış yöntemiyle özelleştirilmesi, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’ye ait Kuşadası Limanının işletme hakkı verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesi, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’ye ait Çeşme Limanının işletme hakkı verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesi, SEKA-Türkiye Selüloz ve Kağıt Fabrikaları A.Ş.'ye ait Balıkesir İşletmesinin varlık satışı yöntemiyle özelleştirilmesi, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.’nin yüzde 14.76 oranındaki hissesinin İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Toptan Satışlar Pazarında satılması işlemlerini iptal eden yargı kararlarıyla ilgili olarak geriye ve ileriye yönelik herhangi bir işlem tesis edilmemesi karara bağlandı. Kararda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca bu yönde yapılmış olan iş ve işlemlerin devam ettirilerek sonuçlandırılmasına karar verildi. Karar bugünden itibaren yürürlüğe girecek.

 

Bu Haber 1362 defa okunmuştur.
KALAŞİNKOF DA ÖZELLEŞİYOR
TCDD DE ELDEN GİDİYOR
MALİYE BAKANI: VARLIK SATIŞI ART
TELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEK
VARLIK FONU, PTT’Yİ SATIŞ HAZIRL
ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜ DE YABANCILAR
ÖZELLEŞTİRME SEKTÖRÜ (!) İYİYE G
TELEKOM´DAN GİTME ZAMANI
VARLIK FONU’NA BÜYÜK DEVİR
KÂR EDEN ŞİRKETİ SATTILAR
ÖZELLEŞTİRMENİN YENİ BAŞKANI: AH
ÖZELLEŞTİRME SAHTEKARLARINA MAHK
TP ÖZELLEŞTİRİLDİ
ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASI AGRESİFL
ŞEKER STRATEJİK AMA TELEKOM DEĞ
ÖZELLEŞTİRME TORBADAN ÇIKARILDI!
SAADET´TEN ÖZELLEŞTİRME TEPKİSİ
ÖZELLEŞTİRME TORBASI GELİYOR…
195 KURULUŞTA KAMU PAYI KALMADI
MİLLİ PİYANGO NEDEN HALKA ARZ ED
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!