7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
BİNALİ YILDIRIM SATIŞ YAPTIBİNALİ YILDIRIM SATIŞ YAPTI

Tarih: 2012-06-18

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir'de kurulan ve ilk etapta TTNET'in müşterilerine hizmet verecek "Callart Çağrı Merkezi"ni hizmete açtı.

Gaziemir ilçesi Akçay Caddesi'nde kurulan "Callart Çağrı Merkezi", Bakan Binali Yıldırım'ın yanı sıra BilgiTeknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, Callart Genel Müdürü Serdar Çilek, bazı AK Partili milletvekilleri ve bilişim sektörü temsilcilerinin katılımıyla açıldı.

Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, teknolojinin her geçen gün daha önemli hale geldiğini ve alın terinden "akıl teri" dönemine geçildiğini dile getirdi.

"Akıl terine yapılan yatırımla çok daha fazla istihdam imkanına kavuşulduğunu ve firmalar açısından santral faaliyeti gören "çağrı merkezleri"nin de bu kategoride yer aldığını ifade eden Yıldırım, şunları söyledi:

"(Çağrı merkezleri) Firmalar sadece müşteriden gelen talepleri karşılamak için değil, aynı zamanda kendileri ne yapıyorlar, ne yenilik yapıyorlar, hangi hizmetleri veriyorlar onu da anlatıyorlar. Telefon üzerinden pazarlamacılık yapıyorlar. Birbirini görmeden yüzlerce, binlerce insan, çağrı merkezlerindeki gençlerin yönlendirmesiyle işlerini yönlendiriyorlar.

Türkiye'de 300 tane merkez açıldı. Çalışan sayısı da 55 bine yükselmiş. 55 bin kişi çalıştırmak için ne kadar yatırım yapacaksınız? Fabrika kursanız, milyarlar harcarsınız. Ama çağrı merkezinin yatırımını yapması da kolay. Bilişimde istihdamın kişi başı maliyeti 3-4 bin lira arası. Fabrikada bir kişinin istihdamı için ise 30-40 bin lira harcıyorsunuz."

Bakan Yıldırım, dünyadaki gelişmiş çağrı merkezleri göz önüne alındığında Türkiye'de sektörün 4 kat daha büyümeşansı olduğuna işaret ederek, çağrı merkezleri ile kentlerdeki genç nüfusa istihdam sağlandığını söyledi.


-"Türkiye'nin hedefi büyük"-


Türkiye'nin hedefinin büyük olduğunu ve dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi arzu ettiğini hatırlatanBinali Yıldırım, bu hedefin ancak, altyapı, turizm, ihracat, ekonomi ve bilişim gibi alanlarda yapılacak çalışmalarlagerçekleştirilebileceğini kaydetti.

Yıldırım, TTNET'in, Türkiye'nin en büyük geniş bant internet operatörü olduğunu ve halen ülke genelinde 17,5 milyon geniş bant abonesi olduğunu belirterek, "Bu rakamı 4 ile çarptığınızda kullanıcı sayısı 50 milyona yaklaşır. Dünyanın ilk 15 ülkesi içinde yer alırız" dedi.

Türkiye'nin artık bilgi toplumu sürecini ıskalayan, dışarıdan seyreden bir ülke olmadığını ve bilgi toplumu hedefine kilitlendiklerini söyledi.

Yıldırım, İzmir'e hükümetin yaptığı yatırımlar hakkında da bilgi vererek, "35 İzmir 35 Projesi" sloganıyla vaat ettikleri yatırımların üçte birine 1 yıllık süre içinde başladıklarını söyledi.

Mehmet Akif Ersoy'un "Hayal ile yoktur alışverişim, inanın ki her ne demişsem görüp de söylemişim" dizelerini hatırlatan Yıldırım, hayal tacirliği yapmadıklarını, vaatlerini yerine getirdiklerini belirtti.


-Diğer konuşmalar-


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer ise Türkiye'de çağrı merkezi sektörünün 1,5 milyar lira büyüklüğe sahip olduğunu kaydetti.

Çağrı merkezi kapasitelerinin, ülkelerin gelişmişlik göstergelerinden biri olduğunu ifade eden Acarer, "Türkiye'de son bir yılda çağrı merkezleri sektörü yüzde 22 oranında büyüdü. Halen 50 bin kişi civarında olan sektördeki istihdamın, 2015 yılında 85 bin kişiye ulaşacağı öngörülüyor. Bu sektör yalnızca istihdam yaratmakla kalmıyor, ekonomiye de önemli katkı sağlıyor" dedi.

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz da firma olarak her gün yeni bir servis ve ürünle müşterilerini buluşturduklarını dile getirdi.

Türkiye'de 2012 Mayıs ayı sonu itibariyle yurt genelindeki toplam çağrı sayısı rakamının 22 milyonun üzerinde olduğunu belirten Yılmaz, "İzmir'den tüm Türkiye'ye hizmet verecek bu çağrı merkezinin açılışı çok önemli" dedi.

Callart Genel Müdürü Serdar Çilek ise TTNET'in tedarikçisi ve iş ortağı olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, gerçekleştirdikleri yatırımla 400 kişiye istihdam sağladıklarını söyledi.


-Bakan yıldırım çağrı merkezinden ürün pazarladı-


Bakan Binali Yıldırım, çağrı merkezinin açılışının ardından bir müşteri hizmetleri yetkilisinin yerine geçerek, rastgele telefon numarası belirlenen bir vatandaşı aradı.

Eskişehirli olduğu öğrenilen vatandaşa, "Ben Binali Yıldırım, çağrı merkezinden TTNET adına arıyorum. Size daha güzel hizmet vermek için bu konuşmaların not alındığını ifade edeyim" diyen Yıldırım, TTNET'in ürünlerinden "Tivibu Ev" paketi hakkında bilgi sundu.

Vatandaşın kendisini tanıması üzerine Bakan Yıldırım, "Siz buradaki gülüşmelere kulak vermeyin, beni tanıdınız, bana çağrı görevi verildi. Etrafım da kuşatıldı. Önemli olan insanlık. Kandiliniz kutlu olsun. Bu kadar uzun çağrı yapanı burada tutmazlar, ama bizim durum malum" ifadelerini kullandı.

Eskişehirli vatandaş, Bakan Yıldırım'ın yaptığı tanıtımın ardından söz konusu ürünü satın aldı.

Callart Çağrı Merkezi'nin yıllık çağrı sayısı hedefinin 18 milyon olduğu bildirildi.

Bu Haber 1696 defa okunmuştur.
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!