"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
BİLİŞİM ARAŞTIRMACILARINA 2,5 MİLYON TL DESTEKBİLİŞİM ARAŞTIRMACILARINA 2,5 MİLYON TL DESTEK

Tarih: 2012-06-19

 

TÜBİTAK, Milli Eğitim Bakanlığı ile Fatih Projesi için bilişim alanında Ar-Ge projesi hazırlayan araştırmacılara 2.5 milyon liraya kadar destek verecek. Programa bireysel olarak, özel sektörle veya üniversitelerden birkaç isimle başvurulabilecek.

TÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte çağrıya çıkarak, Fatih Projesi için bilişim alanında Ar-Ge projesi hazırlayan araştırmacılara 2.5 milyon liraya kadar destek vereceğini açıkladı. ‘BT01 FATİH Projesi Bilgi İletişim ve Teknolojileri Çağrı Programı’ ile Fatih Projesi kapsamında bilgi erişim ve yönetim sistemleri konusunda Ar-Ge projesi hazırlayan araştırmacıların küçük, orta ve büyük ölçekli projeleri desteklenecek.

Son başvuru tarihi 7 Eylül

TÜBİTAK Araştırma Destek Programları (ARDEB) Başkan Vekili Doç. Dr. Necati Demir, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında Fatih Projesi’nde geliştirilecek yeni bilişim teknolojileriyle ilgili bir protokol imzalandığını ifade ederek, bu protokol kapsamında araştırmacıların destek mekanizmasından yararlanacağını söyledi.

Destek kapsamında üniversite-sanayi işbirliğini teşvik etmek amacıyla bu projelerde özel sektörün de yürütücü olarak yer alabileceğini anlatan Demir “Araştırmacılara önemli teşvikler verilecek. Araştırmacılar tek başına veya farklı üniversitelerden birkaç isimle veya özel sektörle biraraya gelerek bu programa başvurabilecekler. Program kapsamında yurt dışından evrensel araştırmacılar da Türkiye’ye getirilebilecek” dedi. Fatih Projesi’ne katkı verecek bilimsel projeleri desteklemenin temel amaçları olduğunu dile getiren Demir “Projeler tamamlandığında, sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilebilecek. Böylece Fatih Projesi, daha güçlü hale gelecek” diye konuştu. Demir, çağrıya son başvuru tarihinin 7 Eylül olarak belirlendiğini sözlerine ekledi.

ARAŞTIRMALARIN KAPSAMI GENİŞ TUTULDU

Eğitsel ağlar ve etkileşim: Öğretmen-öğrenci-veli etkileşimleri, içerik paylaşımı, eğitsel ağlar, sosyal eğitim platformları, eğitimde sosyal medya kullanımı, uzman/eğitmen bulma.

Arama teknolojileri: Dikey arama teknolojileri, soru cevaplama sistemleri, bilgi süzme ve analizi, öneri sistemleri, konu tanıma ve izleme.

Veri erişim ve analitiği: Veri madenciliği ve veri ambarı teknolojileri, kullanım analitiği, kişisel veri ve performans yönetimi, portföy geliştirme, metin sınıflandırma, özetleme, el yazısı tanıma, intihal tespit ve takip araçları.

Sistem desteği: Bulut depolama ve erişim, veri merkezleri ve dosya paylaşımı, önbellekleme.

e-öğrenme teknoloji ve uygulamaları: Oyun tabanlı öğrenme, mobil öğrenme uygulamaları, sanal gerçeklik öğrenme ortamları vs.

Bu Haber 1126 defa okunmuştur.
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
TÜM İNTERNET TRAFİĞİ POLİS TAKİB
SİBER TERÖRLE MÜCADELE
İNTERNETTE EN HIZLI ÜLKELER
İNTERNETE DÜŞMAN OLMAK
BTK 131 FİRMANIN YETKİSİNİ İPTA
TELEKOM SEKTÖRÜNÜN DURUMU ÇALIŞT
TURKCELL GENEL MÜDÜRÜ GSMA YÖNET
FETÖ´NİN BİLİŞİM CASUSLUĞU
TURKcell RUScell mi OLUYOR?
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!