7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
GENEL MD. YARDIMCILIĞINI BIRAKTI SİTE KURDUGENEL MD. YARDIMCILIĞINI BIRAKTI SİTE KURDU

Tarih: 2012-06-26

Turkcell'deki genel müdür yardımcılığı görevinden ayrılarak Hediyemo adında hediye sitesi kuran Altuğ Acar, geçen yıl 300 bin hediyeyi sahibine ulaştırmış. İnternet üzerinden hediye seçimi yapılan şirket, hediye alınan kişinin cep telefonuna, e-mail'i-ne veya Facebook'a ulaşarak hediye hakkında bilgi veriyor. Böylece hediyenin kısa sürede ilgili kişiye ulaşması sağlanıyor.

Cep telefonu operatörü Turkcell'de uzun süre genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Altuğ Acar, bir anda şirketten ayrılarak internet üzerinden satış yapan bir site kurmaya karar verdi. İki yıl kadar piyasa araştırması yaptıktan sonra sektördeki boşluğu fark ederek Hediyemo adındaki siteyi açtı. Acar'ın çalışması Avrupalı ve Amerikalı şirketlerin de gözünden kaçmadı.

Piyasada buna benzer bir iki küçük girişimin olduğu ancak kimsenin şimdiye kadar başarılı olmadığını belirten Altuğ Acar, hediyenin anında ve istenilen zamanda ulaşmasının önemli olduğunu söyledi. Bunun için diğer yerli yabancı girişimcilerin tutunamadığını fark eden Acar, hediye yollamak isteyenler için ilginç bir çözüm sunuyor. Adrese teslimin yanında Facebook, telefon numarası veya internet üzerindeki herhangi bir e-mail adresi ürünü göndermek için yeterli. Seçilen hediye her ne olursa olsun, gönderilen kişinin cep telefonuna düşen bir kısa mesaj, posta kutusuna düşen bir mail, Facebook adresine gelen bir mesajla en kolay ve hızlı biçimde sahibine ulaşıyor. Hediye gönderilen kişi, gönderilen hediye kodunu paylaşarak markaya göre; ilgili markanın mağazasına dilediği zaman uğrayarak kolayca alıyor. Ayrıca çağrı merkezini arayarak veya sitesinden istediği adrese zahmetsizce getirtebiliyor. Altuğ Acar, Türkiye'de birçok projenin dünyadaki örneklerinden esinlenerek ortaya çıktığını, hazırladıkları çalışmanın ise aksine dünyaya örnek olduğunu ifade ediyor. Acar'a Amerika'dan ve Avrupa'dan birçok kişi ulaşarak nasıl kurulduğunu sormuş. Kendisiyle irtibata geçerek destek isteyenlerin yanında şirketi alıcı gözle inceleyenler de var. Ancak Acar, ortaklık veya satmaya yaklaşmadığı gibi iki yıl sonrasına büyük hedefler koyuyor. "Türkiye'de istediğim noktaya gelince ikinci hedef olarak yurtdışına açılmak istiyorum. İspanya'dan ve Ukrayna'dan oralarda da siteyi kurmam için talepler geldi. Ama henüz erken olduğunu düşündüğüm için girmedim." diyen Acar, yerel markalarla çalışmak fikrine de sıcak bakıyor. Acar, "Gaziantep'te İmam Çağdaş'la veya Eskişehir'deki bir çiğ börekçi ile neden çalışmayalım ki." diyor.

Türkiye'nin önde gelen şirketleri çalışanları motive etmek için hediye gönderiyor. Fakat alınan hediyenin beğenilmeyeceği ihtimalini düşünen 20 büyük şirket, maliyet avantajlarını da göz önünde bulundurarak internet sitesinden çek göndermeyi tercih etmeye başlamış. Sitede 3 liradan 3 bin liraya kadar seçeneklerin bulunduğunu belirten Acar, Turkcell'i örnek gösteriyor. Şirketin çalışanlarına ve 30 bin platin müşterisine doğum günlerinde bir SMS atmak yerine artık pasta gönderdiğini kaydeden Acar, kendilerini işyerleri için 'yeni bir satış kanalı' olarak da tanımlıyor. 2011'de 300 bin hediye Hediyemo üzerinden paylaşılırken, siteden geçen işlem hacmi 3 milyon doları aşmış. Hediye arayanlara 30 markanın 1.000'e yakın ürünü sunuluyor.

 

Bu Haber 1568 defa okunmuştur.
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
2017´nin EN ÇOK SATAN KİTAPLAR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!