DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TELEKOM  ARAZi SATIŞINA DEVAM EDİYORTELEKOM ARAZi SATIŞINA DEVAM EDİYOR

Tarih: 2012-06-27

Özgür Kocaeli gazetesi Türk Telekom yönetiminin Türkiye’nin değişik bölgelerinde ve Kocaeli’nde şirketin elinde bulunan değerli gayrimenkullerin tekrar satışına başladığını belirten bir haber yaptı. Haberin tamamı aşağıda yer almakta...

“Türk Telekom Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde  değerli gayrımenkulleri ihale ile satışa çıkarttı. Telekom, ilimizde de sanayi imarlı çok değerli bir araziyi satıyor.

Türk Telekom’un  satışa çıkarttığı arazi,  Başiskele ilçesi  Vezirçiftliği mevkii Karadenizliler Mahallesi  Fakülte Caddesi üzerinde bulunuyor.18.564 metrekare büyüklüğündeki  sanayi imarı arazi için muhammen bedel  5 milyon 200 bin TL olarak belirlendi. Satış ihalesi, Türk Telekom İl Müdürlüğü’nde  24 Temmuz günü saat 14.00’de yapılacak. İlgilenenler (322 45 58) numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilirler.”

Telekomcular Derneği olarak, Türk Telekom gayrimenkul satışına başladığı ilk günden bu yana, “Türk Telekom, Görev Sözleşmesi gereği, gayrimenkul satamaz, görev sözleşmesinin bittiği gün, tüm gayrimenkullerini Hazineye devretmek zorunda” diyoruz. Bu konuya, “Türk Telekom’un özelleştirilmesi, Bir talanın Hikayesi” konulu raporumuzda da geniş yer verdik.

Bu konu, raporumuzu ilettiğimiz çeşitli muhalefet milletvekilleri tarafından (Atilla Kart, Şenol Bal, Turan Çirkin, Tacidar Seyhan,   Necati Özensoy,  Fatih Atay, İsmet Büyükataman, Ali Rıza Ertemür) soru  önergesi ile TBMM gündemine taşındı. Ancak bu soru önergelerine tatmin edici cevaplar verilmedi.

Konu bazı köşe yazarları (Emin Çölaşan, Necati Doğru, Yalçın Bayer....) tarafından işlendi.

Türk Telekom tüm gayrimenkul satış ilanlarında, “Sahibinden Satılık” başlığını kullandı. Türk Telekom isim ve unvanını kullanmaktan özellikle kaçındı.

Türk Telekom eski Genel Müdürlerinden Sayın İbrahim Hakkı Alptürk uzun yıllar İzmit PTT ve Türk Telekom Başmüdürlüğü görevlerinde bulunduğu için, Kocaelindeki satılık arsa ile ilgili olarak görüşüne başvurduk.

Sayın ALPTÜRK; “Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi,  Görev Sözleşmesi gereği Türk Telekom Gayrimenkullerini satamaz.” dedikten sonra satışa çıkan arsa ile ilgili şunları söyledi;  “O arsa benim İl Müdürlüğüm zamanında, malzeme  ambarı ve santral binası yapmak amacıyla çok çok uygun bir fiyatla –sanırım bir kamu kuruluşundan- satın alındı.  Türk Telekom bir kamu kuruluşu olmasa  satın aldığımız fiayatın 10 katına bile almak mümkün olmazdı. “  

Bu Haber 2556 defa okunmuştur.
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!