Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TELEKOM  ARAZi SATIŞINA DEVAM EDİYORTELEKOM ARAZi SATIŞINA DEVAM EDİYOR

Tarih: 2012-06-27

Özgür Kocaeli gazetesi Türk Telekom yönetiminin Türkiye’nin değişik bölgelerinde ve Kocaeli’nde şirketin elinde bulunan değerli gayrimenkullerin tekrar satışına başladığını belirten bir haber yaptı. Haberin tamamı aşağıda yer almakta...

“Türk Telekom Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde  değerli gayrımenkulleri ihale ile satışa çıkarttı. Telekom, ilimizde de sanayi imarlı çok değerli bir araziyi satıyor.

Türk Telekom’un  satışa çıkarttığı arazi,  Başiskele ilçesi  Vezirçiftliği mevkii Karadenizliler Mahallesi  Fakülte Caddesi üzerinde bulunuyor.18.564 metrekare büyüklüğündeki  sanayi imarı arazi için muhammen bedel  5 milyon 200 bin TL olarak belirlendi. Satış ihalesi, Türk Telekom İl Müdürlüğü’nde  24 Temmuz günü saat 14.00’de yapılacak. İlgilenenler (322 45 58) numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilirler.”

Telekomcular Derneği olarak, Türk Telekom gayrimenkul satışına başladığı ilk günden bu yana, “Türk Telekom, Görev Sözleşmesi gereği, gayrimenkul satamaz, görev sözleşmesinin bittiği gün, tüm gayrimenkullerini Hazineye devretmek zorunda” diyoruz. Bu konuya, “Türk Telekom’un özelleştirilmesi, Bir talanın Hikayesi” konulu raporumuzda da geniş yer verdik.

Bu konu, raporumuzu ilettiğimiz çeşitli muhalefet milletvekilleri tarafından (Atilla Kart, Şenol Bal, Turan Çirkin, Tacidar Seyhan,   Necati Özensoy,  Fatih Atay, İsmet Büyükataman, Ali Rıza Ertemür) soru  önergesi ile TBMM gündemine taşındı. Ancak bu soru önergelerine tatmin edici cevaplar verilmedi.

Konu bazı köşe yazarları (Emin Çölaşan, Necati Doğru, Yalçın Bayer....) tarafından işlendi.

Türk Telekom tüm gayrimenkul satış ilanlarında, “Sahibinden Satılık” başlığını kullandı. Türk Telekom isim ve unvanını kullanmaktan özellikle kaçındı.

Türk Telekom eski Genel Müdürlerinden Sayın İbrahim Hakkı Alptürk uzun yıllar İzmit PTT ve Türk Telekom Başmüdürlüğü görevlerinde bulunduğu için, Kocaelindeki satılık arsa ile ilgili olarak görüşüne başvurduk.

Sayın ALPTÜRK; “Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi,  Görev Sözleşmesi gereği Türk Telekom Gayrimenkullerini satamaz.” dedikten sonra satışa çıkan arsa ile ilgili şunları söyledi;  “O arsa benim İl Müdürlüğüm zamanında, malzeme  ambarı ve santral binası yapmak amacıyla çok çok uygun bir fiyatla –sanırım bir kamu kuruluşundan- satın alındı.  Türk Telekom bir kamu kuruluşu olmasa  satın aldığımız fiayatın 10 katına bile almak mümkün olmazdı. “  

Bu Haber 2701 defa okunmuştur.
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!