7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TELEKOM  ARAZi SATIŞINA DEVAM EDİYORTELEKOM ARAZi SATIŞINA DEVAM EDİYOR

Tarih: 2012-06-27

Özgür Kocaeli gazetesi Türk Telekom yönetiminin Türkiye’nin değişik bölgelerinde ve Kocaeli’nde şirketin elinde bulunan değerli gayrimenkullerin tekrar satışına başladığını belirten bir haber yaptı. Haberin tamamı aşağıda yer almakta...

“Türk Telekom Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde  değerli gayrımenkulleri ihale ile satışa çıkarttı. Telekom, ilimizde de sanayi imarlı çok değerli bir araziyi satıyor.

Türk Telekom’un  satışa çıkarttığı arazi,  Başiskele ilçesi  Vezirçiftliği mevkii Karadenizliler Mahallesi  Fakülte Caddesi üzerinde bulunuyor.18.564 metrekare büyüklüğündeki  sanayi imarı arazi için muhammen bedel  5 milyon 200 bin TL olarak belirlendi. Satış ihalesi, Türk Telekom İl Müdürlüğü’nde  24 Temmuz günü saat 14.00’de yapılacak. İlgilenenler (322 45 58) numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilirler.”

Telekomcular Derneği olarak, Türk Telekom gayrimenkul satışına başladığı ilk günden bu yana, “Türk Telekom, Görev Sözleşmesi gereği, gayrimenkul satamaz, görev sözleşmesinin bittiği gün, tüm gayrimenkullerini Hazineye devretmek zorunda” diyoruz. Bu konuya, “Türk Telekom’un özelleştirilmesi, Bir talanın Hikayesi” konulu raporumuzda da geniş yer verdik.

Bu konu, raporumuzu ilettiğimiz çeşitli muhalefet milletvekilleri tarafından (Atilla Kart, Şenol Bal, Turan Çirkin, Tacidar Seyhan,   Necati Özensoy,  Fatih Atay, İsmet Büyükataman, Ali Rıza Ertemür) soru  önergesi ile TBMM gündemine taşındı. Ancak bu soru önergelerine tatmin edici cevaplar verilmedi.

Konu bazı köşe yazarları (Emin Çölaşan, Necati Doğru, Yalçın Bayer....) tarafından işlendi.

Türk Telekom tüm gayrimenkul satış ilanlarında, “Sahibinden Satılık” başlığını kullandı. Türk Telekom isim ve unvanını kullanmaktan özellikle kaçındı.

Türk Telekom eski Genel Müdürlerinden Sayın İbrahim Hakkı Alptürk uzun yıllar İzmit PTT ve Türk Telekom Başmüdürlüğü görevlerinde bulunduğu için, Kocaelindeki satılık arsa ile ilgili olarak görüşüne başvurduk.

Sayın ALPTÜRK; “Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi,  Görev Sözleşmesi gereği Türk Telekom Gayrimenkullerini satamaz.” dedikten sonra satışa çıkan arsa ile ilgili şunları söyledi;  “O arsa benim İl Müdürlüğüm zamanında, malzeme  ambarı ve santral binası yapmak amacıyla çok çok uygun bir fiyatla –sanırım bir kamu kuruluşundan- satın alındı.  Türk Telekom bir kamu kuruluşu olmasa  satın aldığımız fiayatın 10 katına bile almak mümkün olmazdı. “  

Bu Haber 2762 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!