TÜRK TELEKOM’A BİLDİRİYORUM, ÖDEMİYORUM!TÜRK TELEKOM’A BİLDİRİYORUM, ÖDEMİYORUM!

Tarih: 2012-07-04

İnsan yaşamında masum tesadüflere hep inanmışımdır. Olabilir der geçerim. Ancak bazı tesadüfler kısa aralıklarla sıklaşmaya başlarsa neler oluyor demek gerekiyor, diye düşünürüm. Neden mi?

Türk Telekom ile aramızda geçen olaylar, 532 368 XXXX no.lu cep telefonuma 25 Haziran 2012 günü düşen aşağıda yer alan mesaj ile başladı;

"Değerli müşterimiz, 352 43747XX numaralı telefonunuza ait borçtan dolayı tarafınıza ihtar mektubu gönderilmiştir. Lütfen en kısa sürede ödeme yapınız. Ödeme yaptıysanız bu hatırlatmamızı dikkate almayınız. Teşekkür ederiz."

27 Haziran 2012 günü ikinci mesaj;

"Değerli müşterimiz, 312 43506XX numaralı telefonunuzun aramalara kapatılmaması için ödenmemiş fatura(ları)nızı en kısa surede ödemeniz gerekmektedir. Ödeme yaptıysanız bu hatırlatmamızı dikkate almayınız. Teşekkür ederiz."

Önce PTT sonra da Türk Telekom da yıllarca onur ve gururla değişik kademelerde görev yapmış ancak özelleştirme tırpanı sonucu çocuklarının nafakası için hiç de aklımdan geçmeyen bir kamu kurumuna gitmek zorunda kalmış eski çalışan olarak, eski günlerin hatırına konuyu kim ile paylaşsam derken, (yönetici pozisyonlarında eski telekomcu parmak ile sayılacak kadar az kaldığını düşünerek) kimseyi de meşgul etmemek için vatandaş Yılmaz olarak;

30 Haziran Cuma günü sabahtan Türk Telekom’un her derde deva çağrı servisi (!)  444 1 444 ü aradım. Eşime ait ev telefonumuz üzerinden call center’ın sorularını sırası ile cevaplayarak, karşıma çıkan N...hanıma, cep telefonuma gelen mesajları okuduktan sonra, bir yanlışlık olduğunu, mesajlarda yer alan telefon numaralarının bana ait olmadığını anlattım. Karşımdaki görevliden olumlu bir cevap bekler iken, hanımefendi bütün kibarlığı ile özür dileyerek o an için sistemlerde sıkıntı olduğunu daha sonra tekrar aramamı rica etti. Başkaca bir ricam olup olmadığını sordu. Zorluk ile “hayır” diyebilmiştim.  Çünkü görüşme hiç beklemediğim şekilde bitmiş onca çabam boşa gitmişti. Ne yalan söyleyeyim, önce şaşırdım sonra kendi kendime söylendim. Onca işimin arasında neler ile uğraşıyordum...

2 Temmuz Pazartesi günü tekrar çağrı servisini aramaya karar verdim. Kısa bir uğraşıdan sonra telefonda karşıma çıkan Z... hanım kendisini tanıttıktan sonra bana nasıl yardımcı olabileceğini sordu. Cuma günkü görüşmemde olen hikayeyi bu görevliye de baştan sona bir kez daha anlattım. Not aldığını, görevi gereği şikayet kaydı oluşturacağını en kısa sürede tarafıma cep telefonumdan bilgi verileceği söylendi. Bir de 1-2522634870 no.lu şikayet kayıt numarası verdiler. Aynı gün akşam üstü cep telefonum çaldı. Arayan Türk Telekom’dan Müşteri Şikayet Uzmanı veya ona benzer bir görevi olduğunu söyleyeb Ç... hanımdı.  Şikayet kaydı üzerine aradığını, talebimi sordu. Bir kez daha sabırla konuyu bu arkadaşa da anlattım. Not aldığını ilgili birimlere bildireceğini, sonuçtan tarafıma bilgi verileceğini belirtip, teşekkür ederek telefonu kapattı.

Sonucun benim için hiç önemli olmadığını, sadece eski bir telekomcu olarak vatandaşlık görevimi yapmaya çalıştığımı belirtmeme rağmen Türk Telekom görevlilerinin görüşmelerimizde meseleyi şikayet kategorisinde değerlendirerek bir de sonuçtan bilgi verileceği söylemlerini kendimce yorumlamaya çalışır iken aynı gün saat 18.35 de cep telefonuma aşağıda ki mesaj düşmez mi!

"Değerli müşterimiz, 366 21514XX numaralı telefonunuzun aramalara kapatılmaması için ödenmemiş fatura(ları)nızı en kısa surede ödemeniz gerekmektedir. Ödeme yaptıysanız bu hatırlatmamızı dikkate almayınız. Teşekkür ederiz."

Bu son mesaj mı demeye kalmadan bir gün sonra, 4 Temmuz günü;

"Değerli müşterimiz, 312 43609XX numaralı telefonunuzun aramalara kapatılmaması için ödenmemiş fatura(ları)nızı en kısa surede ödemeniz gerekmektedir. Ödeme yaptıysanız bu hatırlatmamızı dikkate almayınız. Teşekkür ederiz."

içerikli mesaj cep telefonuma düşünce, anladım ki bu işin sonu gelmeyecek. Türk Telekom değişik şehirlerden borçlu müşterilerine göndermeye çalıştığı “borcunuzu ödeyin”  hatırlatması şahsım ile hiçbir bağlantı olmamasına rağmen tarafıma gönderilmeye devam edecek.

Bütün bunları niçin yazdım? Kayda geçsin diye yazdım. Birileri ısrarla yanlış yapıyorsa, o yanlıştan haberi olmayan diğer birilerinin haberi olsun, hata yapanların hata yaptıklarını kabul etsinler kendilerine çeki düzen versinler diye yazdım. Bir hafta içinde üç farklı şehir de Kayseri, Ankara ve Kastamonu da bulunan hiç tanımadığım dört telefon numarasına sahip olduğum ve faturalarımı ödemediğim belirtilerek, kendilerince sorumluluğum hatırlatılıyor. Şaka gibi. Sanki Türk Telekom mesaj servisinde birisi işi gücü bırakmış, sahibi olmadığım telefon numaralarına para öde mesajları yağdırıyor.

Reklam spotlarında “İLETİŞİMİN DEVİ” olduğunu iddia edenler, tahsilatta yaşadıkları sorunları, günümüzde bu kadar bilimsel teknik ve ileri teknoloji kullanımına sahip iken çözüm üretmede yaşadıkları problemleri konu ile ilgisiz kimselere ısrarla yansıtmalarının geçerli hiç bir masum gerekçesi olamayacağına inanıyorum. Belli ki kullanılan yöntem de ciddi aksamalar var ve bunlar görmezden gelinemez. 

Buradan Türk Telekomdaki profesyonel arkadaşlara bildiriyorum. Bu işten sıkıldım. Artık iyi vatandaş olarak sizlere yanlış yaptığınız bilgisi vermek de istemiyorum. En önemlisi, başkalarına ait telefonların borçlarını ödemiyorum. Haberiniz olsun...

Saygılarımla

Yılmaz YAZICI

 

 

Bu Haber 4117 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!