DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TURKCELL’İN AÇIKLAMASI DOĞRU DEĞİLTURKCELL’İN AÇIKLAMASI DOĞRU DEĞİL

Tarih: 2012-07-11

Turkcell'den yapılan açıklamada, Türkiye'de telekom sektörünün ilk çevrim içi bireysel alışveriş sitesi olarak nitelendirilen site ile www.turkcellmagaza.com adresi üzerinden TL yükleme, internet paketi yükleme, web mesaj gibi hizmetlerin yanında telefon, notebook ve tabletler, aksesuarlar ve VINN satışlarının da sunulduğu belirtildi. 

Ajansların bu haberi geçmesinin üzerinden 3 gün geçti. Biz bu süre zarfında  Telekom’un, sektörde ilk sanal marketi Türk Telekom’un kurduğunu açıklamasını bekledik. Bir açıklama gelmedi.  

Ve görev başa düştü. Türkiye’de Telekom sektörünün ilk sanal marketini  Turkcell değil Türk Telekom kurdu. Türk Telekom’un 16.Haziran.2001 tarihinde faaliyete geçirdiği TT Market, Telekom sektörünün ilk sanal alışveriş sitesiydi. Bu site ilk kamu alışveriş sitesi olma özelliğini de taşıyordu. Telekart, bilişim kitapları, telefon makineleri, clip/clir cihazlarının satıldığı bu sanal market, altı ay gibi kısa bir sürede yatırım bedelini amorti etmişti. 2003 Yılından sonra yenilenmeyen sitenin faaliyeti, bildiğimiz kadarıyla 2008 yılında durduruldu. Kamu’nun kısıtlı imkanlarıyla kurulan bu sitenin daha sonra yenilenmemesi, kapsamının genişletilmemesi ve nihayet faaliyetinin durdurulması Türk Telekom yönetiminin bir eksikliği. Ama bu eksiklik, Turkcell’in açıklamasının doğru olmadığı gerçeğini değiştirmez.

Ama ne yazık ki, Türk Telekom’un kurumsal hafızası yok olmuş durumda. Kendi geçmişine sahip çıkamıyor. "Hayır, sektörün ilk bireysel alışveriş sitesini biz kurduk" diyemiyor.

Telekomcular Derneği olarak, bu vesile ile; Kamu Yönetiminde olmanın tüm kısıtlarına rağmen, 2001 Haziranında Kamu kuruluşlarının ve Telekom Sektörünün ilk Sanal mağazası olan TT Market’i kurmak için mesai mefhumu gözetmeden çalışan, mevzuatla cebelleşen, statükocu anlayışla boğuşan,  üst yönetimi ikna etmek için çabalayan ve sonuçta bir ilke imza atan o tarihteki Pazarlama Dairesindeki  ekibe teşekkürü borç biliyoruz.

 

Bu Haber 2613 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!