Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TURKCELL’İN AÇIKLAMASI DOĞRU DEĞİLTURKCELL’İN AÇIKLAMASI DOĞRU DEĞİL

Tarih: 2012-07-11

Turkcell'den yapılan açıklamada, Türkiye'de telekom sektörünün ilk çevrim içi bireysel alışveriş sitesi olarak nitelendirilen site ile www.turkcellmagaza.com adresi üzerinden TL yükleme, internet paketi yükleme, web mesaj gibi hizmetlerin yanında telefon, notebook ve tabletler, aksesuarlar ve VINN satışlarının da sunulduğu belirtildi. 

Ajansların bu haberi geçmesinin üzerinden 3 gün geçti. Biz bu süre zarfında  Telekom’un, sektörde ilk sanal marketi Türk Telekom’un kurduğunu açıklamasını bekledik. Bir açıklama gelmedi.  

Ve görev başa düştü. Türkiye’de Telekom sektörünün ilk sanal marketini  Turkcell değil Türk Telekom kurdu. Türk Telekom’un 16.Haziran.2001 tarihinde faaliyete geçirdiği TT Market, Telekom sektörünün ilk sanal alışveriş sitesiydi. Bu site ilk kamu alışveriş sitesi olma özelliğini de taşıyordu. Telekart, bilişim kitapları, telefon makineleri, clip/clir cihazlarının satıldığı bu sanal market, altı ay gibi kısa bir sürede yatırım bedelini amorti etmişti. 2003 Yılından sonra yenilenmeyen sitenin faaliyeti, bildiğimiz kadarıyla 2008 yılında durduruldu. Kamu’nun kısıtlı imkanlarıyla kurulan bu sitenin daha sonra yenilenmemesi, kapsamının genişletilmemesi ve nihayet faaliyetinin durdurulması Türk Telekom yönetiminin bir eksikliği. Ama bu eksiklik, Turkcell’in açıklamasının doğru olmadığı gerçeğini değiştirmez.

Ama ne yazık ki, Türk Telekom’un kurumsal hafızası yok olmuş durumda. Kendi geçmişine sahip çıkamıyor. "Hayır, sektörün ilk bireysel alışveriş sitesini biz kurduk" diyemiyor.

Telekomcular Derneği olarak, bu vesile ile; Kamu Yönetiminde olmanın tüm kısıtlarına rağmen, 2001 Haziranında Kamu kuruluşlarının ve Telekom Sektörünün ilk Sanal mağazası olan TT Market’i kurmak için mesai mefhumu gözetmeden çalışan, mevzuatla cebelleşen, statükocu anlayışla boğuşan,  üst yönetimi ikna etmek için çabalayan ve sonuçta bir ilke imza atan o tarihteki Pazarlama Dairesindeki  ekibe teşekkürü borç biliyoruz.

 

Bu Haber 2744 defa okunmuştur.
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!