DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
ANKESÖRLÜ TELEFONLAR Wİ-Fİ NOKTASI OLUYORANKESÖRLÜ TELEFONLAR Wİ-Fİ NOKTASI OLUYOR

Tarih: 2012-07-12

Ankesörlü telefonlar, cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla birlikte adeta silinip gittiler. Önceleri jeton kullanılan, yaklaşık son 10 -12 yıldır ise manyetik kartla çalışan cihazlar artık çok nadiren kullanılıyor. Yapılan pilot çalışmada ankesörlü telefonlar ücretsiz Wi-Fi bağlantı noktalarına dönüştürülmekte.

Daha önce Çin’de yapılan uygulama ABD’ye de sıçradı.


New York şehrinde sürdürülen pilot projede, Wi-Fi bağlantı noktası olarak seçilen 10 adet ankesörlü telefon mevcut. Kullanıcılar bu telefonlarla internete bağlanırken önce kullanım şartlarını onaylıyorlar, sonrasında şehrin turizm ofisine ait bir web sitesine yönlendiriliyorlar ve sonrasında da diledikleri gibi internette sörf yapabiliyorlar. Şimdilik bu servise reklam alınmamış ancak pilot proje başarılı olursa reklam seçeneğinin düşünüleceği ve bu sayede “ankesörlü Wi-Fi erişim noktalarının” bakım maliyetlerinin hafifletileceği öngörülüyor. 

New York dünyadaki en kalabalık şehirlerden birisi ve şehir yönetimi sürekli olarak insanların hayatını kolaylaştıracak farklı teknoloji projeleri üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Ankesörlü telefonları Wi-Fi erişim noktalarına çevirme projesi hem vatandaşların hayatına kolaylık sağlamayı hedefliyor hem de şu anda atıl ve bakımsız oldukları için çok şikayet alan ankesörlü telefonlara yeni bir işlev yüklenmesini amaçlıyor. 

Proje kapsamında, ankesörlü telefonlara “askeri düzeyde etkinliğe sahip” birer anten takılıyor ve bu sayede 100 metre çapındaki bir bölgeye ücretsiz kablosuz erişim imkanı doğuyor. 2.000 Dolar tutan cihaz kurulumunun Van Wagner Communcations firması tarafından ücretsiz olarak üstlenildiği açıklanmakta. Şu anda oldukça küçük çaplı yürütülen pilot proje başarılı olursa New York'taki 13.000 ankesörlü telefonun tamamının aynı zamanda birer Wi-Fi erişim noktasına dönüştürülebileceği söyleniyor.

 

Kaynak: Turk.internet.com

Bu Haber 1143 defa okunmuştur.
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!