İDO, TELEKOM VS...İDO, TELEKOM VS...

Tarih: 2012-07-14

Türk Telekom hizmetlerini gerçekleştirmede aksayan yönleri, hatalı uygulamaları, kendilerine bildirilen arıza ve olumsuzluklara karşı zamanın da gerekli duyarlılıkların gösterilmemesi v.b. liste uzayıp gidebilir... sonuç olarak vatandaşların mağduriyetleri, olması gerekenin çok altında da olsa bazı medya gruplarınca haber yapılabiliyor. Bizler de haber konuları içinde ilginç bulduklarımızı sizin için sitemizde yayımlıyoruz.

Yeniçağ gazetesinden Kenan Akın 15 temmuz tarihli yazısında eşinin Türk Telekom ile yaşadığı sorunu dile getirmiş. Olayın güzel olan tarafı, biraz gecikme ile de olsa sorun çözülmüş. Sorunun çözülmesinde Kenan Akın’ın ve eşinin gazeteci kimliklerinin etkisi mutlaka olmamıştır. İşte o yazının Türk Telekom ile ilgili bölümü...

Kim ne derse desin; bazı özelleştirmeler, bırakın devlet bünyesini günlük yaşantımızı da allak bullak etmiş bulunuyor.   Buna, İDO ve Telekom gibi kuruluşların halkımıza çektirdikleri “çirkin örnekler” gösteriliyor.
İDO’da fiyatlar, her gün “keyfi” bir şekilde artarken, bazı seferler de ortadan kalkıyor. 
Aslında, İDO’yla ilgili çok haberler ortada dolaşıyor.
Ne var ki, Telekom’un konumu daha “vahim” bir manzara arz ediyor.
Ülkenin en büyük haberleşme ağlarından birini yabancılara teslim etmenin yanı sıra, çalıştırılan elemanların ehliyetsizliği sırıtıyor.
Telekom’un oyunlarından sadece birini kamuoyuyla paylaşmak bize düşüyor.
Olay, 24 Eylül 2011’de, meslektaşım olan eşimin Bodrum’da internet servisini “rutin” bir şekilde iptal ettirmesiyle başlıyor.
Ancak, 29 Eylül 2011’de Telekom çağrı servisinden bir memurenin “her yıl internetinizi kapatıp, yazın yine açtırıyorsunuz. Oysa, hattı sabit bırakarak sadece kullanılırsa günde 2 lira ücretle internetinizi kestirmemenizi öneriyorum” teklifiyle karşılaşıyor.
Kayıtlara geçen bu teklif üzerine sağlanan “mutabakat”a rağmen, Telekom’un her ay 59 lira civarında toplam olarak da 600 liralık bir borç faturasıyla karşılaşan eşimin itirazı üzerine, kendisinden durumu anlatan dilekçe alınıyor.
Ne var ki, defaatle yapılan görüşme ve uyarılara rağmen olayın incelemede olduğu cevapları veriliyor. 
Haberleşme özgürlüğünün ihlalinden tutun kişisel haklara kadar bütün süreçler adeta donduruluyor.
Kimse daha ötesini bilmiyor veya bilemiyor.
Bilinen o ki, bir gazetecinin internet hakkı elinden alınırken üstüne üstlük 600 lira ceza da tahakkuk 
ettiriliyor.
Her ne kadar, Telekom çok üst düzey yöneticilerinin böylesine “utanç” verici durumdan haberleri olmadığı akla geliyorsa da, böylesine hataların çok müşteri kaybına neden olduğu biliniyor.
“E-fatura uygulamasını başlatarak, milyonlarca ağacın kurtulmasına katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz” gibi mesajlar yayınlayarak sempatik olmaya çalışan Telekom’un biraz da abonelerinin hakkını korumaya çalışması gerekiyor.

NOT: Yazımın kaleme alınmasından bir gün sonra Telekom’un hatasını kabul ettiğine dair (özürsüz) bilgi verdiğinden haberim oldu.

Bu Haber 1272 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!