7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TÜRK TELEKOM’DAN YER ALTINA 1 MİLYAR LİRA!TÜRK TELEKOM’DAN YER ALTINA 1 MİLYAR LİRA!

Tarih: 2012-07-16

Fiber internet yatırımlarıyla 1.26 milyon haneye ulaşan Türk Telekom altı aylık finansal sonuçlarını açıkladı.

2012 yılı 2. çeyrek finansal döneminde Türk Telekom Grubu konsolide yatırım tutarı birinci çeyrek dönemine göre yüzde 67 artarak 677 milyon TL olarak gerçekleşti. Yılın ilk çeyreğinde gerçekleştirilen 405 milyon TL yatırım ile yılın ilk 6 ayında 1 milyar 81 milyon TL'lik yatırım rakamına ulaşıldı. 81 ilde fiber dönüşümüne hız veren Türk Telekom Grubu'nun bu yatırımları ile 1,26 milyon hane fiber kapsamına alındı. Teknoloji, altyapı ve mobil yatırımlarının yanı sıra istihdama yatırımda da hız kesmeyen Türk Telekom Grubu çalışan sayısı, altı ayda bin 323 kişi artış göstererek 36 bin 209’a ulaştı.

Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafani Türk Telekom’un 2012 2. Çeyrek sonuçlarına dair şu değerlendirmelerde bulundu:

Grup gelirleri yıldan yıla yüzde 7 büyüyerek 3,2 milyar TL’ye çıkarken, dönem kârımız TL’nin değer kazanmasıyla da desteklenerek yıldan yıla yüzde 24 artarak 630 milyon TL’ye ulaştı. Türk Telekom Grubu’nun büyük bölümü fiber ve 3G’ye odaklanan yatırımları yılın ilk yarısında 1 milyar TL’yi aştı.

Haziran 2012’de tüm PSTN müşterilerimize sunduğumuz ve her yöne paket dakikaları tamamlayan, ev sigortası teklifi ile sabit ses hizmetlerimize daha fazla değer kattık. Böylelikle, tüm sabit ses bireysel müşterilerimiz Türk Telekom ve Allianz tarafından sunulan ücretsiz ev sigortasına sahip olma imkanına kavuştu.

HIZ İŞTAHI ARTTI

Sabit geniş bant şebekemize özellikle de eve/binaya kadar fibere (FTTB/FTTH) yatırım yapmaya devam ettik ve 1,26 milyon haneyi kapsadık. Perakende internet şirketimizin ADSL müşterileri arasında sınırsız paket kullananların payı, artan data tüketimi ve hız iştahı yönündeki açık eğilimi ortaya koyarak, ikinci çeyrekte yüzde 68’e ulaştı ve ortalama aylık kullanım 23 GB olarak gerçekleşti. Fiber üzerinden sunduğumuz hızla, müşterilerimizin çevrimiçi geçirdikleri sürede daha fazla data tüketmelerini sağlıyoruz. Fiber teklifimizin doğal bir uzantısı olarak, TV ürünümüz beklentilerimizin de ötesine geçen çok başarılı Tivibu Ev (IPTV) ile ivme kazanmaya devam ediyor.

TTNET ile “Akıllı Evim” markası altında yeni bir dizi paket ürünü (TV + İnternet + Telefon) piyasaya sunduk. Türkiye’de bir ilk olan bu paket PSTN ile birlikte sabit geniş bant ve televizyonu tek fatura ile sunuyor. Bu paket ürünlere ek olarak, TTNET ülke çapında Wi-Fi noktası erişimi ve video, oyun, müzik, eğitim, bulut hizmetler gibi birçok katma değerli hizmeti de müşterileriyle buluşturuyor.

Kurumsal segmentte, Türk Telekom, TTNET ve Avea ortaklığı ile “BİZ” konseptini sunduk. BİZ konsepti ile uçtan uca sabit hat ve mobil telekom hizmetlerini tek bir Türk Telekom Grup markası altında sunuyoruz.

Mobil iştirakimiz Avea ağ ve kanal yatırımlarını sürdürürken güçlü büyüme elde etti ve devam eden zorlu piyasa koşullarına rağmen kârlılığını artırdı. Mobil müşteri sayımız, ikinci çeyrekte net 70 bin müşteri elde ederek 13 milyona ulaştı. Mobil gelirlerimiz yıldan yıla yüzde 13 artarak çeyrek bazında tarihi bir rekor olan 856 milyon TL’ye yükseldi. Yeni akıllı telefon ortaklıkları ve cihaz satışındaki belirgin artış nedeniyle mobil data, Avea’nın büyümesi için itici güç olmaya devam ediyor.

Mobil sanal network operatörleri vasıtasıyla Avea olarak geliştirdiğimiz marka ortaklıkları mobil iştirakimizin büyümesi için yeni kanallar sunuyor. Bu kapsamdaki son teklifimiz “BİMCELL”, lider perakende kuruluşu BİM ile Mart 2012’de sunuldu ve BİM’in 3500’ten fazla satış noktasıyla ikinci çeyrekte ivme kazandı.

Avea ikinci çeyrekte milyonlarca Türk Telekom PSTN müşterisine yenilikçi bir tarife (“Cepte Bayram”) sundu.  PSTN hattı olan Avea müşterilerine her yöne (mobil + sabit) bedava dakikalar sunan bu tarife Türk Telekom Grubu’nun gerçekleştirdiği bir ilk ve grup şirketlerimiz arasındaki sinerjinin değerini ortaya koyuyor.”

 

haberturk.com

Bu Haber 3197 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!