"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
GESİ BAĞLARINDAYÜRÜYÜŞGESİ BAĞLARINDAYÜRÜYÜŞ

Tarih: 2012-07-22

 

Türkülere konu olan Gesi Bağları, sağlıklı yürüyüş yapanların mekanı oldu. Birçok meyve ağacının bulunduğu vadide yürüyüş yapanlar Gesi Bağlarının doğal güzelliğine hayran kalıyor. 

Kayserili sanayici ve esnaflar ile Türk Telekom Anadolu Merkez-II Bölge Müdürlüğü yöneticileri Gesi Bağlarında sağlık yürüyüşü gerçekleştirdi. Sağlık yürüyüşüne Türk Telekom Anadolu Merkez-II Bölge Müdürü Muhammet Katmer ile çok sayıda işadamı ve esnaf katıldı. Gesi Meydanı'nda başlayan sağlık yürüyüşü, Gesi Bağları içerisinden vadi boyunca sürdü. Yürüyüşün ortalarına doğru ısınma hareketleri molasında vücutlarının esnekliğini artıran ekip, metrelerce yükseklikteki ceviz ağaçlarının arasından uzun süre yürüdü. Güvercinliklerin bulunduğu yamaçta kısa bir mola daha veren ekip aynı güzergahtan geriye döndü. 

Yaklaşık 2 saat süren yürüyüş boyunca dere yataklarından ve eski su değirmenlerinin kaybolmaya yüz tutmuş izlerinin bulunduğu bölgelerden geçen grup, doğal yapıya, kuş seslerine ve yürüyüş bölgesinin serinliğine hayran kaldı. Grup, kendilerine 'Gesi Dostları, Sağlık ve Yürüyüş Grubu' adını koymayı uygun gördü. 

Yürüyüşün tamamlanmasının ardından açıklamalarda bulunan Türk Telekom Anadolu Merkez-II Bölge Müdürü Muhammet Katmer, Gesi Bağlarını hep türkülerden öğrendiğini ve ilk defa Gesi'yi bu kadar yakından görme fırsatını bulduğunu ifade etti. Dünyanın başta çevre sorunu olmak üzere, küresel ısınma gibi birçok önemli sorunları olduğunun altını çizen Bölge Müdürü Katmer, "Bizler kendi doğamızı, çevremizi ve dünyamızı gelecek nesillere nasıl miras aldıysak, aynı mirası teslim etmek için büyük bir gayret içerisinde olmalıyız ama, değiliz. Bunun sonucu olarak bırakın çevreyi, kendimize verdiğimiz zararlar da giderek büyüyor." dedi. 

Gesi'ye ilk defa geldiğini ve daha çok 'Gesi Bağları' türküsünün hafızasına kazındığını kaydeden Katmer, "Bizler de Gesimizi hep türkülerden öğrendik. Buralara yabancıyız. Son 10 yıldan beri Güneydoğu'da görev yaptık. Şimdi ise Kayserimizde çalışma fırsatımız oldu. Allah herkese böyle güzel yerlerde çalışma fırsatı versin diyorum. Çünkü Kayseri; hem coğrafyası, hem tarihi, hem sanayisi, hem şehir planlaması ile vizyonumuzu genişletiyor. Türkülerde hep Gesi Bağlarını duyuyorduk. Ama vadiye gelince Gesi Bağlarının çok farklı ve çok güzel olduğunu fark ettik." diye konuştu.  
Bu Haber 1166 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!