GESİ BAĞLARINDAYÜRÜYÜŞGESİ BAĞLARINDAYÜRÜYÜŞ

Tarih: 2012-07-22

 

Türkülere konu olan Gesi Bağları, sağlıklı yürüyüş yapanların mekanı oldu. Birçok meyve ağacının bulunduğu vadide yürüyüş yapanlar Gesi Bağlarının doğal güzelliğine hayran kalıyor. 

Kayserili sanayici ve esnaflar ile Türk Telekom Anadolu Merkez-II Bölge Müdürlüğü yöneticileri Gesi Bağlarında sağlık yürüyüşü gerçekleştirdi. Sağlık yürüyüşüne Türk Telekom Anadolu Merkez-II Bölge Müdürü Muhammet Katmer ile çok sayıda işadamı ve esnaf katıldı. Gesi Meydanı'nda başlayan sağlık yürüyüşü, Gesi Bağları içerisinden vadi boyunca sürdü. Yürüyüşün ortalarına doğru ısınma hareketleri molasında vücutlarının esnekliğini artıran ekip, metrelerce yükseklikteki ceviz ağaçlarının arasından uzun süre yürüdü. Güvercinliklerin bulunduğu yamaçta kısa bir mola daha veren ekip aynı güzergahtan geriye döndü. 

Yaklaşık 2 saat süren yürüyüş boyunca dere yataklarından ve eski su değirmenlerinin kaybolmaya yüz tutmuş izlerinin bulunduğu bölgelerden geçen grup, doğal yapıya, kuş seslerine ve yürüyüş bölgesinin serinliğine hayran kaldı. Grup, kendilerine 'Gesi Dostları, Sağlık ve Yürüyüş Grubu' adını koymayı uygun gördü. 

Yürüyüşün tamamlanmasının ardından açıklamalarda bulunan Türk Telekom Anadolu Merkez-II Bölge Müdürü Muhammet Katmer, Gesi Bağlarını hep türkülerden öğrendiğini ve ilk defa Gesi'yi bu kadar yakından görme fırsatını bulduğunu ifade etti. Dünyanın başta çevre sorunu olmak üzere, küresel ısınma gibi birçok önemli sorunları olduğunun altını çizen Bölge Müdürü Katmer, "Bizler kendi doğamızı, çevremizi ve dünyamızı gelecek nesillere nasıl miras aldıysak, aynı mirası teslim etmek için büyük bir gayret içerisinde olmalıyız ama, değiliz. Bunun sonucu olarak bırakın çevreyi, kendimize verdiğimiz zararlar da giderek büyüyor." dedi. 

Gesi'ye ilk defa geldiğini ve daha çok 'Gesi Bağları' türküsünün hafızasına kazındığını kaydeden Katmer, "Bizler de Gesimizi hep türkülerden öğrendik. Buralara yabancıyız. Son 10 yıldan beri Güneydoğu'da görev yaptık. Şimdi ise Kayserimizde çalışma fırsatımız oldu. Allah herkese böyle güzel yerlerde çalışma fırsatı versin diyorum. Çünkü Kayseri; hem coğrafyası, hem tarihi, hem sanayisi, hem şehir planlaması ile vizyonumuzu genişletiyor. Türkülerde hep Gesi Bağlarını duyuyorduk. Ama vadiye gelince Gesi Bağlarının çok farklı ve çok güzel olduğunu fark ettik." diye konuştu.  
Bu Haber 1354 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!