DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
YILDIRIM; PASTAYI BÜYÜTÜYORUZ YILDIRIM; PASTAYI BÜYÜTÜYORUZ

Tarih: 2012-07-28

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, iletişim sektöründe pastayı büyütmeye çalıştıklarını belirterek, ''BTK'nın onayladığı tarifelerle, bir yandan alternatif telekom hizmeti sunan işletmecilere, tüketicilere ürün çeşitliliği sunabilme imkanı sağlarken, öte yandan işletmecileri de düşünen bir modelle pastayı büyütme yönünde ciddi bir fiyat politikasını yürürlüğe koymuş oluyoruz'' dedi. 
     Bakan Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de son 10 yılda bilişim sektörünün baş döndürücü bir hızla geliştiğine dikkati çekerek, 10 yıl önce önlerine ''Bilgi toplumu olma'' hedefini koyduklarını ve bu hedefler doğrultusunda gerekli olan alt yapı ve mevzuat çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürdüklerini söyledi. 
     Türkiye'nin, bilişimde yüksek hedefler doğrultusunda hareket edilerek, beklenilenden çok daha fazla büyüdüğünü ifade eden Yıldırım, şimdi bu hızlı büyümenin hormonlu büyümeye dönüşmemesi ve sağlıklı bir büyümeyi sağlamak için sürekli olarak sektörün ihtiyaç ve beklentilerini takip ettiklerini kaydetti. Bakan Yıldırım, ihtiyaç duyulduğunda ivedilikle ilgili mevzuat ve altyapı ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde tamamladıklarını belirtti.      
     -''Türk Telekom işletmecilerle barış içinde iş yapma modelini benimsedi''-      
     Bu kapsamda son olarak Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu'nun (BTK) kabul ettiği yeni düzenlemeyle daha önce işletmecilerle Türk Telekom arasında mesafe konusunda hesaplaşmalarda çıkan anlaşmazlıklar giderilerek bir hesap yöntemi ortaya konulduğunu ifade eden Yıldırım, bu fiyat politikasına göre, Referans Kiralık Devre Teklifi kapsamında, yurtiçi bakır devrelerde 16 Mbit/saniyeye varan bant genişliği kapasitesi artırımı sağlanacağını, eş zamansız ara hız kademeleri sunulacağını ve EkoTunnel tanımıyla yeni hızlı genişbant hizmetinin de devreye alınacağını bildirdi. 
     Türk Telekom'un daha önce alternatif işletmecilerden her birim için teminat mektubu talep ettiğini, ancak BTK'nın yeni düzenlemesiyle kısmen de olsa işletmeciler lehine kullandığı kapasitesiyle doğru orantılı tek bir teminat mektubuna geçildiğini belirten Yıldırım, şunları kaydetti: 
     ''Türk Telekom artık işletmecilerle barış içinde iş yapma modelini benimsedi. 
     Ortak tesis paylaşımında Türk Telekom lehine olan durumun, işletmecilerin mağduriyeti gözetilerek değiştirilmesi ve aynı noktada birden fazla müracaatta tek fiyat uygulamasının getirilmesi, alternatif işletmecilere küçük de olsa maddi olarak iyileşme sağlayacaktır. Yerelde kullanılmak istenilen tesis paylaşımında ise anlamsız şekilde ilgili belediyelerden istenilen izin belgeleri talebi ortadan kaldırıldı. Bu da tesis paylaşımının daha hızlı yapılabilmesine olanak sağlayacaktır. 
     BTK'nın onayladığı tarifelerle, bir yandan alternatif telekom hizmeti sunan işletmecilere, tüketicilere ürün çeşitliliği sunabilme imkanı sağlarken, öte yandan işletmecileri de düşünen bir modelle pastayı büyütme yönünde ciddi bir fiyat politikasını yürürlüğe koymuş oluyoruz.'' 

Bu Haber 889 defa okunmuştur.
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!