"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
ALKIŞLAR TAVŞANLI BELEDİYESİNE ALKIŞLAR TAVŞANLI BELEDİYESİNE

Tarih: 2012-08-02

 

Tavşanlı Belediyesi ekipleri, kentte görüntü kirliliğine yol açtığı gerekçesiyle telefon direklerini keserek ortadan kaldırmaya başladı.

Belediye Başkanı Mustafa Güler, gazetecilere yaptığı açıklamada, görüntü kirliliği oluşturan telefon direkleriyle ilgili Türk Telekom firmasıyla aralarında anlaşmazlık bulunduğunu bildirdi.

Bu anlaşmazlıklardan doğan sorunları çözmeye kararlı olduklarını belirten Güler, şöyle devam etti:

"Türk Telekom'un 1990 yılı sonrasında özelleşmesinden bu tarafa özellikle evlere hizmet götüren direklerin 1960-70'li yıllardan kalma, eski Amerikan kovboy filmlerini andıran bir biçimde sokaklarda gelişigüzel dikilmeye devam edildiği, ağaç direklerdeki tellerin salınım boylarının birbirinden farklı olması nedeniyle zaman zaman günümüzde daha modern hale gelen araçların yüksekliğiyle çakıştığı ve kopmalara neden olduğu bir gerçek haline geldi. Tavşanlı'ya baktığımız zaman 2009'dan bu tarafa Türk Telekom'un sadece para topladığını, yatırım noktasında herhangi bir program yapmadığını görüyoruz."

Güler, 2009'dan bu yana Türk Telekom'a özellikle ekim ve kasım aylarında bir sonraki yıla ilişkin taleplerini iletmelerine rağmen firma yetkililerinin yatırım için herhangi bir düşünceleri olmadığını kendilerine bildirdiklerini savundu.

-"Direkleri kesmeye devam edeceğiz"-

En azından belediye ekiplerinin çalıştığı alanlardaki direklerin kaldırılmasını istediklerini anlatan Güler, şunları kaydetti:

"Taleplerimize şu ana kadar karşılık alamadık. Türk Telekom Bölge Müdürlüğü ve İl Müdürlüğü Tavşanlı'ya yeteri kadar ilgi göstermiyor. Tavşanlı, Türk Telekom noktasında gerekli yatırımı almıyor. Personel noktasında sıkıntılar yaşanıyor. Hizmet alınabilir bir durumda değil. Bu nedenle en azından görüntüde dahi olsa emsal teşkil edecek uygulamanın başlangıcını yaptık. Geçen seneden bu tarafa sürekli ikaz ettiğimiz ve sürekli talepte bulunduğumuz bu direklerin ortadan kaldırılması için talebimize herhangi bir cevap gelmeyince direkleri kesme ihtiyacı hissettik. Türk Telekom, Tavşanlı'da teknolojinin artık uzay teknolojisine döndüğü, kablosuz hatların hem konuşmada hem de internette yaygınlaştığı bir durum sistemine geçmeyecekse en azından yer altına geçmesi ve bununla ilgili bir program oluşturulması gerekiyor. Tavşanlı Belediye Başkanı olarak kararlıyım. Bundan sonraki dönemde her gün sokak ortasında ya da kaldırım ortasında duran direkleri kesmeye devam edeceğiz."

Pekçok Belediye; Türk Telekomdan geçiş hakkı bedeli almazken, Türk Telekom'a karşı edilgen bir tavır alırken, Tavşanlı belediyesinin, halkının çıkarını savunan, Türk Telekom'u yatırım yapmaya zorlayan bu tavrı alkışı hak ediyor.  
Bu Haber 1326 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!