ALKIŞLAR TAVŞANLI BELEDİYESİNE ALKIŞLAR TAVŞANLI BELEDİYESİNE

Tarih: 2012-08-02

 

Tavşanlı Belediyesi ekipleri, kentte görüntü kirliliğine yol açtığı gerekçesiyle telefon direklerini keserek ortadan kaldırmaya başladı.

Belediye Başkanı Mustafa Güler, gazetecilere yaptığı açıklamada, görüntü kirliliği oluşturan telefon direkleriyle ilgili Türk Telekom firmasıyla aralarında anlaşmazlık bulunduğunu bildirdi.

Bu anlaşmazlıklardan doğan sorunları çözmeye kararlı olduklarını belirten Güler, şöyle devam etti:

"Türk Telekom'un 1990 yılı sonrasında özelleşmesinden bu tarafa özellikle evlere hizmet götüren direklerin 1960-70'li yıllardan kalma, eski Amerikan kovboy filmlerini andıran bir biçimde sokaklarda gelişigüzel dikilmeye devam edildiği, ağaç direklerdeki tellerin salınım boylarının birbirinden farklı olması nedeniyle zaman zaman günümüzde daha modern hale gelen araçların yüksekliğiyle çakıştığı ve kopmalara neden olduğu bir gerçek haline geldi. Tavşanlı'ya baktığımız zaman 2009'dan bu tarafa Türk Telekom'un sadece para topladığını, yatırım noktasında herhangi bir program yapmadığını görüyoruz."

Güler, 2009'dan bu yana Türk Telekom'a özellikle ekim ve kasım aylarında bir sonraki yıla ilişkin taleplerini iletmelerine rağmen firma yetkililerinin yatırım için herhangi bir düşünceleri olmadığını kendilerine bildirdiklerini savundu.

-"Direkleri kesmeye devam edeceğiz"-

En azından belediye ekiplerinin çalıştığı alanlardaki direklerin kaldırılmasını istediklerini anlatan Güler, şunları kaydetti:

"Taleplerimize şu ana kadar karşılık alamadık. Türk Telekom Bölge Müdürlüğü ve İl Müdürlüğü Tavşanlı'ya yeteri kadar ilgi göstermiyor. Tavşanlı, Türk Telekom noktasında gerekli yatırımı almıyor. Personel noktasında sıkıntılar yaşanıyor. Hizmet alınabilir bir durumda değil. Bu nedenle en azından görüntüde dahi olsa emsal teşkil edecek uygulamanın başlangıcını yaptık. Geçen seneden bu tarafa sürekli ikaz ettiğimiz ve sürekli talepte bulunduğumuz bu direklerin ortadan kaldırılması için talebimize herhangi bir cevap gelmeyince direkleri kesme ihtiyacı hissettik. Türk Telekom, Tavşanlı'da teknolojinin artık uzay teknolojisine döndüğü, kablosuz hatların hem konuşmada hem de internette yaygınlaştığı bir durum sistemine geçmeyecekse en azından yer altına geçmesi ve bununla ilgili bir program oluşturulması gerekiyor. Tavşanlı Belediye Başkanı olarak kararlıyım. Bundan sonraki dönemde her gün sokak ortasında ya da kaldırım ortasında duran direkleri kesmeye devam edeceğiz."

Pekçok Belediye; Türk Telekomdan geçiş hakkı bedeli almazken, Türk Telekom'a karşı edilgen bir tavır alırken, Tavşanlı belediyesinin, halkının çıkarını savunan, Türk Telekom'u yatırım yapmaya zorlayan bu tavrı alkışı hak ediyor.  
Bu Haber 1500 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!