DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
SÖZÜMÜZÜ GERİ ALMADIK AMA...SÖZÜMÜZÜ GERİ ALMADIK AMA...

Tarih: 2012-08-05

Telekomünikasyon operatörleri , Twitterdan mümkün olduğu ölçüde yararlanmaya çalışıyorlar.

Ürün tanıtımında, farkındalık yaratımında ve etkinliklerin duyurulmasında, twitteri en iyi kullanan operatörün TTNET olduğunu gözlemledik.  Ve bu kanatimizi şu tweetimizle duyurduk;

“Twitter'i en iyi kullanan operatör şüphesiz TTNET.  Gerek kurumsal tweetleriyle gerekse  @Tahsin_Yilmaz@L_EbruCokisler in tweetleriyle”

Bu kanaatimizi belirtmemizin üzerinden birkaç gün geçtikten sonra, takipçisi olduğumuz TTNetdestek’ten bir tweet aldık;  “@.….. Merhaba, cep ve Adsl numaranızı direkt mesaj ile gönderirseniz size ulaşıp yardımcı olabiliriz. Teşekkürler.”

TTNetdestek bu tweeti niye göndermiş diye araştırdığımızda, Levent Daşkıran isimli TTNet  Müşterisinin  “Neredeyse saat başı kesilen TTNET bağlantıma çağrı merkezine bıraktığım 10'a yakın arıza kaydına rağmen hala çare bulunamaması. Mutsuzluk...” yolundaki  tweetine cevap olarak yazıldığını anladık.

TTNet , bu tweetiyle yapılmaması gereken iki hata yapmış.

a)      Bir müşteri memnuniyetsizliğini  belirten tweeti “direkt mesaj” olarak cevaplandırması gerekirken, bu cevabı  tweet olarak göndererek 12000 takipçisinin bu memnuniyetsizlikten haberdar olmasına yol açmış.  Bu olumsuz algıyı 12000 müşterisine duyurmuş.

b)      Sayın Levent Daşkıran’ın profilini incelediğimizde O’nun sektörden birisi olduğunu görüyoruz; “Levent Daşkıran BTNET Yayın Yöneticisi, TUBİTAK Bilim-Teknik ve Tubitak Çocuk yazarı….” Yani, Sayın Daşkıran’ın  iletişim bilgilerine ulaşmak an meselesi… Kaldı ki, tanınan bir müşteri olmasa da, TTNET’in herhangi bir müşterisinin iletişim bilgisine ulaşamayacağını düşünemiyoruz. İletişim adresini müşteriden sormak kolaycılığına neden başvuruluyor, gerçekten anlamıyoruz.

Bu iletişim kazasını, sosyal medyaya ilişkin konulara çok hakim bir Genel Müdüre (Tahsin Yılmaz) ve gerçekten çok çalışkan, yetenekli Kurumsal İletişim Direktörüne (Lebin Çokişler) sahip TTNET’e yakıştıramadık…

Başta TTNET olmak üzere, tüm operatörlerimizi,  müşterileri ile iletişime gerekli özeni göstermeye, şablon cevaplardan kaçınmaya ve müşterilerinin sorunlarını çözmek için gerçekten çaba göstermeye davet ediyoruz.

Twitter’i en iyi kullanan operatörün TTNET olduğu yolundaki görüşümüzü hâlâ muhafaza ediyoruz. Keşke bu tür iletişim kazaları da olmasa…

Bu Haber 1369 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!