DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
ABDULLAH SOY SENDİKA GENEL BAŞKANI ABDULLAH SOY SENDİKA GENEL BAŞKANI

Tarih: 2012-09-08

Derneğimiz Üyelerinden arkadaşımız Abdullah SOY, Bağımsız Eğitim Sendikasının 1-2 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen 1.ci olağan Genel Kurulunda  Genel Başkanlığa  seçilmiştir. Kendisini tebrik ederiz.

BASK’a bağlı Bağımsız Eğitim Sen’in İlk Olağan Genel Kurulu yapıldı. Seçim sonuçlarına göre katılımcıların tamamının oyunu alarak Yönetim kurulu belirlendi.

Yönetim kurulunun aralarında yaptıkları seçimde arkadaşlarının tamamının teveccühü ile Abdullah SOY, kısa adı Bağımsız Eğitim Sen olan Bağımsız Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Görevlileri Sendikası Başkanlığına getirildi.

Yönetim Kurulu

Abdullah Soy’un kendisi ile birlikte 7 kişilik yönetim kurulunun asıl listesinde, Cahit İnallı, Mustafa Çınar, Güngör Dinç, Mustafa Şahin, Şenay Köse ve Salman Budak yer aldı.

ÖZGEÇMİŞİ

Abdullah Soy, 1963 Tokat-Pazar doğumludur.

Evli  ve Fatma Sıla ve Furkan adında Üniversite Eğitimlerine devam eden  İki çocuk babasıdır.

Eğitim Bilgileri: - Cumhuriyet Üniversitesi Tokat Meslek Yüksek Okulu (Elektrik-1983) - Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İktisat-1990) - Gazi Üniversitesi  Fen Bilimleri Enstitüsü – Tezli Yüksek Lisans (1996)

Çalışma Hayatı: Milli Eğitim Bakanlığında ki görevine atanmadan önce Türk Telekom Genel Müdürlüğünde de Teknik ve İdari Görevlerde bulunan Abdullah SOY halen Milli Eğitim Bakanlığı’nda Araştırmacı ünvanı ile görev yapıyor.

GENEL BAŞKAN OLARAK İLK AÇIKLAMASI

Eğitimde her sene yaşanan problemlerin ortadan kaldırılması için yapıcı bir kamu sendikacılığı anlayışı içerisinde bulunacaklarını belirten Abdullah SOY kamuoyuna açıklama yaptı. Açıklamasının özeti şöyle oldu:

“Sendikamızın 1-2 Eylül 1’nci olağan genel kurulunda yapılan seçimler sonucunda Bağımsız Eğitim Sen Genel Başkanlığına şahsımın uygun görülmesi, işimizin zor ve ne kadar meşakkatli olmasına rağmen benim bu şekilde büyük bir lütuf ile ödüllendirilmem karşısında beni ziyadesiyle mutlu etmiştir. Hak arama mücadelesi içerisinde olanların ulvi bir görev yaptığına inanıyorum. Sendikacılık da bu ulvi ve şahsiyetli bir görevler arasıda yer aldığına inanıyorum. Bana bu emaneti tevdi eden meslektaşlarıma, Eğitim ve Bilim hizmetlerinde Kamu  görevi yapan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu güvenlerine layık olmaya çalışacağım. Bundan sonrada bu görevde vicdani kanaatlerim doğrultusunda kimsenin etkisinde kalmayacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Sendikamızın kuruluşundan bugüne kadar elimizden geldiği gücümüz ve bilgimiz nispetinde, maddi ve manevi katkılar yaparak sendikamızı ayakları üzerinde duracak duruma getirdik. Bundan sonra Hak ve Emek Mücadelesinde sendikamızın bayrak olarak yola devamı yolunda çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Çalışmalarımız, Maddi ve Fiziki zorluklara rağmen fedakarlık, cefakarlık örneği verilerek, başarılı sendikacılık örneği verdiğimizi düşünüyorum. Bundan sonra da yolumuza aşk ve şevk ile devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

Kurucu Genel Başkanımız Cahit İNALLI ve Yönetimdeki diğer arkadaşlarımıza fedakarlık timsali davranışları ve alicenaplıkları nedeniyle minnet dolu teşekkürlerimi sunuyor. Böylesine bir yol arkadaşlığı edinmemden ötürü de kendimi şanslı addediyorum. Şükrediyorum. Sendikal faaliyetlerimiz için bize yer tahsisi yaparak çalışmalarımızın akim kalmadan devamına destek veren; BASK Genel Başkanı Sayın Resul AKAY’a da ayrıca teşekkürü bir borç biliyor ve şükran ve saygılarımı sunuyorum. Yapacak çok işimiz var… Hak ve Emek Mücadelesinde bizler de bir taş olsun koymaya geldik. Yaradanım Herkesin ve bizim de işimizi kolay kılsın.”

 

Bu Haber 1971 defa okunmuştur.
SAİT ÜÇGÜL VEFAT ETTİ
HATİCE G. ŞAHMAN´İN İLK ÖY
YUSUF SUHA ONAL VEFAT ETTİ
MEHMET COBAS´IN BABASI VEF
HALİL SAY VEFAT ETTİ
KADİR AKILLI VEFAT ETTİ
FAİK AKBAL´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
RECEP TÜRK´ÜN ANNESİ VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞEN VEFAT ETTİ
O ARTIK DR.
ŞEHİDİMİZ ELİF GİZEM´İ ANDIK
OSMAN DEVEDAŞI VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞENLİ´NİN BABASI VEFAT E
OKTAY DEMİRCİOĞLU’NUN ANNESİ VEF
ELİF GİZEM AKKAYA İÇİN MEVLİD
A.CİHAN CEYLAN VEFAT ETTİ
NURHAN DEMİR VEFAT ETTİ
REMZİ YAVUZ VEFAT ETTİ
ARMAĞAN ÖZKAYA´NIN BABASI
TELEKOMCU KADINLAR BULUŞMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!