6. KİTAP GÜNÜ 6 OCAKTA BEKLİYORUZ. Konuğumuz: Cengiz Önal TARAKÇIOĞLU
 
ABDULLAH SOY SENDİKA GENEL BAŞKANI ABDULLAH SOY SENDİKA GENEL BAŞKANI

Tarih: 2012-09-08

Derneğimiz Üyelerinden arkadaşımız Abdullah SOY, Bağımsız Eğitim Sendikasının 1-2 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen 1.ci olağan Genel Kurulunda  Genel Başkanlığa  seçilmiştir. Kendisini tebrik ederiz.

BASK’a bağlı Bağımsız Eğitim Sen’in İlk Olağan Genel Kurulu yapıldı. Seçim sonuçlarına göre katılımcıların tamamının oyunu alarak Yönetim kurulu belirlendi.

Yönetim kurulunun aralarında yaptıkları seçimde arkadaşlarının tamamının teveccühü ile Abdullah SOY, kısa adı Bağımsız Eğitim Sen olan Bağımsız Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Görevlileri Sendikası Başkanlığına getirildi.

Yönetim Kurulu

Abdullah Soy’un kendisi ile birlikte 7 kişilik yönetim kurulunun asıl listesinde, Cahit İnallı, Mustafa Çınar, Güngör Dinç, Mustafa Şahin, Şenay Köse ve Salman Budak yer aldı.

ÖZGEÇMİŞİ

Abdullah Soy, 1963 Tokat-Pazar doğumludur.

Evli  ve Fatma Sıla ve Furkan adında Üniversite Eğitimlerine devam eden  İki çocuk babasıdır.

Eğitim Bilgileri: - Cumhuriyet Üniversitesi Tokat Meslek Yüksek Okulu (Elektrik-1983) - Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İktisat-1990) - Gazi Üniversitesi  Fen Bilimleri Enstitüsü – Tezli Yüksek Lisans (1996)

Çalışma Hayatı: Milli Eğitim Bakanlığında ki görevine atanmadan önce Türk Telekom Genel Müdürlüğünde de Teknik ve İdari Görevlerde bulunan Abdullah SOY halen Milli Eğitim Bakanlığı’nda Araştırmacı ünvanı ile görev yapıyor.

GENEL BAŞKAN OLARAK İLK AÇIKLAMASI

Eğitimde her sene yaşanan problemlerin ortadan kaldırılması için yapıcı bir kamu sendikacılığı anlayışı içerisinde bulunacaklarını belirten Abdullah SOY kamuoyuna açıklama yaptı. Açıklamasının özeti şöyle oldu:

“Sendikamızın 1-2 Eylül 1’nci olağan genel kurulunda yapılan seçimler sonucunda Bağımsız Eğitim Sen Genel Başkanlığına şahsımın uygun görülmesi, işimizin zor ve ne kadar meşakkatli olmasına rağmen benim bu şekilde büyük bir lütuf ile ödüllendirilmem karşısında beni ziyadesiyle mutlu etmiştir. Hak arama mücadelesi içerisinde olanların ulvi bir görev yaptığına inanıyorum. Sendikacılık da bu ulvi ve şahsiyetli bir görevler arasıda yer aldığına inanıyorum. Bana bu emaneti tevdi eden meslektaşlarıma, Eğitim ve Bilim hizmetlerinde Kamu  görevi yapan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu güvenlerine layık olmaya çalışacağım. Bundan sonrada bu görevde vicdani kanaatlerim doğrultusunda kimsenin etkisinde kalmayacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Sendikamızın kuruluşundan bugüne kadar elimizden geldiği gücümüz ve bilgimiz nispetinde, maddi ve manevi katkılar yaparak sendikamızı ayakları üzerinde duracak duruma getirdik. Bundan sonra Hak ve Emek Mücadelesinde sendikamızın bayrak olarak yola devamı yolunda çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Çalışmalarımız, Maddi ve Fiziki zorluklara rağmen fedakarlık, cefakarlık örneği verilerek, başarılı sendikacılık örneği verdiğimizi düşünüyorum. Bundan sonra da yolumuza aşk ve şevk ile devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

Kurucu Genel Başkanımız Cahit İNALLI ve Yönetimdeki diğer arkadaşlarımıza fedakarlık timsali davranışları ve alicenaplıkları nedeniyle minnet dolu teşekkürlerimi sunuyor. Böylesine bir yol arkadaşlığı edinmemden ötürü de kendimi şanslı addediyorum. Şükrediyorum. Sendikal faaliyetlerimiz için bize yer tahsisi yaparak çalışmalarımızın akim kalmadan devamına destek veren; BASK Genel Başkanı Sayın Resul AKAY’a da ayrıca teşekkürü bir borç biliyor ve şükran ve saygılarımı sunuyorum. Yapacak çok işimiz var… Hak ve Emek Mücadelesinde bizler de bir taş olsun koymaya geldik. Yaradanım Herkesin ve bizim de işimizi kolay kılsın.”

 

Bu Haber 2165 defa okunmuştur.
MUSTAFA AKGÜL´Ü KAYBETTİK
BEKİR ÖZTOPRAK AMELİYAT OLDU
HATİCE G.ŞAHMAN 2018 EDEBİYAT TA
İRFAN ÇAKIR VEFAT ETTİ
RECAİ SAYAR´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
İ.HAKKI ALPTÜRK AMELİYAT OLDU
NURETTİN ÖZAYDINLIK VEFAT ETTİ
ÖMER ÜSTÜNER´İN BABASI VEF
ŞEHİDİMİZİ ANIYORUZ
SAFRAN TADINDA BİR ROTA
İSMAİL TOSUN VEFAT ETTİ
YÜCEL ÇALIKLI VEFAT ETTİ
ŞAHİN´LERİN ANNESİ VEFAT E
MEHMET KAYA VEFAT ETTİ
MUSTAFA SOYLAR ANNESİNİ KAYBETTİ
ORHAN GÖKSUDELİK VEFAT ETTİ
BERİL´İ KAYBETTİK
HASAN TAŞAN VEFAT ETTİ
LEYLA DAĞKILIÇ´IN ANNESİ VEFAT E
ÖDÜL TÖRENİMİZ MEDYADA
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!