7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
BÜLENT KUŞOĞLU ZİYARETİMİZE GELDİBÜLENT KUŞOĞLU ZİYARETİMİZE GELDİ

Tarih: 2012-09-13

CHP Ankara Milletvekili Sayın Bülent KUŞOĞLU, 12 eylül Çarşamba günü saat 18.30 da derneğimizi ziyaret etmişlerdir.

Sayın KUŞOĞLU’nun ziyareti nedeniyle gerçekleşen toplantıda, Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK yaptığı konuşma da;

Değerli arkadaşlarım, sözlerime sizlere hoş geldiniz diyerek başlamak istiyorum. Bugün, CHP Ankara Milletvekili Sayın Bülent Kuşoğlu derneğimizin misafiri olmuştur.

Sayın Milletvekilim, Değerli arkadaşlarım Türk Telekom’un özelleştirilme gerekçesi ile peşkeş çekilmesinden ne yazık ki TBMM’de az sayıda milletvekili rahatsız olmuş ve verdikleri soru önergeleri ile konuyu gündemde tutmaya çalışmışlardır.

CHP Konya Milletvekili Sayın Atilla Kart yaptığı basın açıklamasında “Telekom Özelleştirmesi incelendikçe ortaya çıkan gerçek şudur; “…Bir ülke, iletişim ve güvenlik bakımından nasıl kuşatılır, nasıl teslim alınır?...” sorusu ve gerçeği bütün çıplaklığıyla bu olayda ortaya çıkmaktadır. Telekomcular Derneğinin hazırlamış olduğu“Türk Telekom’un özelleştirilmesi- ‘Bir Talan’ın’ Hikâyesi” başlıklı raporunda, bu gerçekler tüm açıklığıyla ortaya konulmuştur.” Demiştir.

MHP İzmit Milletvekili Sayın Lütfü Türkkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde “AKP hükümeti tarafından Lübnanlı Araplara hediye edilen Türkiye’nin altın yumurtlayan tavuğu Telekom’un içi boşaltılıyor. Türk milletinin dişinden tırnağından artırdığı paralarla kurulan ve son satış sonrasında Lübnanlı Araplara devredilen Telekom’un, ulusal varlığımızın içini boşaltmayı sürdürüyorlar. Telekom, gazetelere verdiği ilanlarla Türkiye’nin dört bir yanındaki arsaları, arazileri ve binaları satıyor. Haberleri yazılı ve görsel basınımızda yer almaktadır.” demiştir.

Ayrıca, CHP İstanbul Milletvekili Sayın Oktay Ekşi de Türk Telekom yönetimi tarafından 14 ilde 15 gayrimenkulün satışında ki usulsüzlüğü verdiği soru önergesi ile TBMM’ne taşımıştır.

CHP Muğla Milletvekili Sayın Nurettin Demir, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Basın da ise Emin Çölaşan, Necati Doğru, Yalçın Bayer gibi değerli köşe yazarları Telekom satışına, köşelerinde yer vermişlerdir.

Yine önümüzdeki günlerde gayrimenkul satışları var.

17 Eylül - 5 Ekim tarihleri arasında Türk Telekom toplam 10.7 milyon TL. Muhammen bedelle 5 ilde daha (Elazığ, Balıkesir, Gaziantep, Muğla, Edirne) gayrimenkul satışı yapacak… Ne yaparsak yapalım bu satışlar durmayacak. Konu ile ilgili, bugüne kadar yaptığımız bütün çağrılara, ne siyasi iktidardan ne de Devletin ilgili birimlerinden tek satır açıklama gelmedi. Belli ki bundan sonra da gelmeyecek.

Ama biz bu mücadelemizden geri adım atmayacağız. Kamuoyunu bilgilendirmek için elimizden geleni yapacağız. Bu ülke bizim, bu ülkenin kurumları da bizim.

Saygı ve sevgilerimle...

CHP Ankara Milletvekili Sayın Bülent KUŞOĞLU’nun görüşmenin başlangıcında yaptığı açıklamaların kısa özeti ise;

Telekomünikasyon sektörü ve onun ana Şirketi olan Türk Telekom teknolojinin gerçek anlamda uygulayıcısı ve halka ulaşma yoludur.

CHP, telekomünikasyon sektörünün ülkelerin bağımsızlığı açısından çok önemli stratejik bir sektör olduğu bilincindedir. Son küresel krizle birlikte dünya ekonomik algısı değişmiş, tam liberal veya tam devletçi anlayışlar iflas etmiştir.

CHP gelişmiş ülkelerin geçmiş yıllardaki bu alanda yaptıkları uygulamalarının sonuçlarını sürekli olarak takip etmektedir. Bu ülkelerdeki genel uygulama,  her zaman kamunun yüksek oranda kontrolü elinde tutarak halka arz şeklinde özelleştirmeler yapması yani karma bir yapıyla hem ülke güvenliği hem de ülke ekonomisi açısından çift taraflı fayda sağlaması şeklinde olmaktadır.

Türk Telekom un özelleştirme sürecindeki yapılan yanlışlar CHP iktidarında kesinlikle günün koşullarına ve ülke menfaati gözetilecek şekilde düzeltilecektir.

Ayrıca mevcut stratejik ortağın yürürlükteki anlaşma çerçevesinde olmayan usulsüz uygulamaları konusunda da kanuni işlemler yapılacaktır.

Telekomünikasyon sektörü mutlaka yeniden değerlendirilmesi gereken bir konudur.

Toplantıya katılan arkadaşlarımız ile karşıklıklı soru cevap şeklinde geçen sohbet toplantısı, neşeli bir ortamda geç saatlere kadar sürmüş, katılımcılar bu tür toplantıların daha sık düzenlenmesini talep ettiler.

 

Bülent KUŞOĞLU kimdir?

7 Ocak 1958 Erzurum’da doğan Sayın Bülent Kuşoğlu,  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi.

Maliye Bakanlığında hesap uzmanlığı ve baş hesap uzmanlığı görevlerinde bulundu. İngiltere'de sosyal güvenlik konularında çalışmalar yaptı. F-16 projesinde Milli Savunma Bakanının danışmanı olarak ABD'de çeşitli çalışmalara ve PMR toplantılarına katıldı. Brüksel'de AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde çalıştı. CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun Genel Müdür olarak görev yaptığı dönemde Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Dünya Bankası gözetiminde, Türk Sosyal Güvenlik ve Sağlık Sisteminin Reformu projelerinde Değerlendirme Kurulu ve Yürütme Komisyonu Üyesi olarak görev aldı. City Hospital Sağlık Yatırım ve Hizmetleri AŞ'nin ortağı, Genel Müdürü, Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Kurumsal Vizyon Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Ulusal ve çeşitli internet gazetelerinde köşe yazıları yayımlandı.

Halen CHP Ankara Milletvekili olan ve çok iyi düzeyde İngilizce bilen Kuşoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

            

  
Bu Haber 1654 defa okunmuştur.
ALİ ATMACA´NIN BABASI VEFAT ETTİ
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
MEHMET DİNLER VEFAT ETTİ
ALP ARSLAN’IN BABASI VEFAT ETTİ
ZAFER AYKIRI’NIN BABASI VEFAT ET
SABAHAT ÖZGÜR´ÜN ANNESİ VEFAT ET
SEMA YASAK’IN KIZI TRAFİK KAZASI
İMODSANCILARDAN BİRLİK VE VEFA
ŞEHİT YILMAZ ERZ’İ RAHMETLE ANIY
MUSTAFA AKGÜL´Ü KAYBETTİK
BEKİR ÖZTOPRAK AMELİYAT OLDU
HATİCE G.ŞAHMAN 2018 EDEBİYAT TA
İRFAN ÇAKIR VEFAT ETTİ
RECAİ SAYAR´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!