Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
ACISU ESNAFI FERYAT FİGAN!ACISU ESNAFI FERYAT FİGAN!

Tarih: 2012-09-14

Yaklaşık 4 aydır süren alt-üst yapı çalışmalarının yavaşlığından şikayet eden Acısu esnafı, maddi zararları yüzünden kepenk kapatma duruma geldiklerini söyleyerek, isyan etti.

Yaklaşık 4 ay önce Acısu Parkı inişi olarak bilinen Mektep Sokak’ta İSU, İzmit Belediyesi ve Türk Telekom alt yapı çalışmasına başlamış ve en az 6 gün içinde bitirme sözü verilmişti. Ama verilen sözler yine tutulmadı. Yine unutuldu!  

2 İŞÇİYLE İŞ BİTER Mİ?

Altyapısı bittiği halde üst yapıyı bir türlü yapamayan İzmit Belediyesi’nin kazılıp kapatılan yerleri her gün tekrar kazdığını ve yalnızca iki işçiyle yarım gün çalışıldığını dile getiren esnaf, artık isyan etti. Aylardır devam eden ve her bir esnafın en az 6 bin TL zarar ettiğini söyleyen esnaf, İzmit Belediyesi’ne gittiklerinde karşılarında muhatap bulamamaktan da şikayetçi.

ÇALIŞMIYORLAR

Çiçekçi olarak faaliyet gösteren Ali İşkin, aylardır sokakta yalnızca bir dozer ve bir kamyonun günde iki saat çalıştıktan sonra gittiğini, kazılıp kapatılan yerlerin her gün yeniden kazıldığını söyledi. İşkin, özetle şunları söyledi:

“Biz çalışmaya karşı değiliz ama esnafı düşünen yok. İzmit Belediyesi’ndeki yetkililerle konuşmaya çalışıyoruz ama muhatap bulamıyoruz.

YETER ARTIK, BİTİRİN

İşlerimiz yüzde 80 düştü. Ramazan Bayramı’nda işçiler hiç çalışmadı, biz zaten iş yapamadık. Şimdi Kurban Bayramı geliyor. Kara kara düşünüyoruz. Üstelik İzmit’in en işlek caddesinin kapanması trafiği de alt üst etti. On dakikada gitmesi gereken çiçek siparişimi yarım saate zor götürüyorum. İki işçiyle bu sokak 6 ayda değil bir yılda da bitmez. Yeter artık.

Bitirsinler buradaki işi ”KOLUM KIRILDI!

Solmaz Şengül isimli esnaf, akşam dükkânını kapatıp eve gitmek isterken parkeleri kırılan kaldırımdan düşüp kolunun kırıldığını belirtti. Şengül, “Bu sokakta akşam in cin top oynuyor. Işık yok, insan yok. Karanlıkta kırık kaldırımı görmediğim için kolum kırıldı, kolumun lifleri koptu. Ya daha ciddi bir kaza yaşansaydı” diye konuştu.

SEÇİM ZAMANI GELİRLER

Büfe işleten Hafize Albayrak, kepenk kapatacak duruma geldiklerini, ilk olarak esnafın yanındaki işçileri çıkartmakta çare aradığını dile getirdi. Albayrak, sadece seçim dönemi oy almak için gelen belediye yetkililerin şimdi sokağa uğramadıkları gibi telefonlarına da cevap vermediklerinden yakındı. Yasemin Met isimli esnaf da otoparka çevrilen yol yüzünden mallarının toz kir içinde olduğunu ifade ederek yetkilileri göreve çağırdı. 

 

 

ozgurkocaeli.com.tr

Bu Haber 1321 defa okunmuştur.
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!