7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
NEBAHAT ÇAVUŞ BARO BAŞKAN ADAYINEBAHAT ÇAVUŞ BARO BAŞKAN ADAYI

Tarih: 2012-09-16

Türk Telekom Edirne İl Müdürlüğü eski Hukuk İşleri Müdürü Avukat Nebahat Çavuş, Edirne Barosu'nun Ekim ayında gerçekleştirilecek 44'üncü olağan genel kurulunda aday olduğunu açıkladı... "Özellikle kadınlar, çocuklar, çevre ve yaşanabilir bir ülke, yaşanabilir Edirne için aktif olarak yer almak temel hedeflerimizdendir" diyen Av. Çavuş, Edirne Barosu tarihinde ilk kadın başkan adayı..

Edirne Barosu 44'üncü olağan genel kurula hazırlanıyor. Avukat Nebahat Çavuş, baro başkanlığına aday. "Özellikle kadınlar, çocuklar, çevre ve yaşanabilir bir ülke, yaşanabilir Edirne için aktif olarak yer almak temel hedeflerimizdendir" diyen Av. Çavuş, Edirne Barosu tarihinde ilk kadın başkan aday oldu.
Genel Kurul  6 Ekim tarihinde, çoğunluk sağlanamaması durumunda  13 Ekim 2012 tarihinde Edirne Adliyesi konferans salonunda yapılacak. 14 maddelik gündemin görüşüleceği genel kurul saat 09.00'da başlayacak. Yeni adliye binası da ilk baro seçimlerine ev sahipliği yapacak. İki yılda bir yapılan genel kurulda Merkez'den 155, Enez'den 3, İpsala'dan 9, Keşan'dan 65 ve Uzunköprü'den de 37 olmak üzere toplam 279 avukat sandık başına gidecek. Bilindiği gibi yeni adliye binasının hizmete girmesiyle Havsa, Meriç ve Lalapaşa Adliyeleri de kapatılmıştı.
Baro Başkanı Avukat Ahmet Uludağ'ın aday olmadığı başkanlık yarışında Avukat Nebahat Çavuş, önceki dönem Baro Başkanları'ndan Avukat Coşkun Molla ve Avukat Özgür Yıldırım var. Edirne Barosu Başkanlığı seçiminde aday olmaya karar verdiğini açıklayan Av. Çavuş, yönetim kurulunda yer alacak arkadaşlarıyla Edirne Barosunu mesleki ve sosyal sorumluluklarımızı dikkate alarak, etik kuralların dışına çıkmadan ileri daha ileri taşımak kararında olduklarını ifade etti. Av. Çavuş, yönetimde yer alsın ya da almasın baro seçimleri ve sonrasında bütün meslekdaşların bilgi, deneyimleriyle kendilerine destek olması halinde çok daha başarılı olacaklarının bilincinde olduklarını kaydetti. Aynı zamanda Edirne Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı olan Av. Çavuş ayrıca şunları söyledi:
Edirne Barosu tarihinde ilk kadın aday
"Yönetim kurulu aday listesinde yer alarak beni onurlandıran meslekdaşlarıma da teşekkürlerimi bildirmek istiyorum. Bizim için meslekdaşlarımızın cinsiyetleri, meslekteki yılları, aldıkları davalar, kazançları ya da kamu kurumu, özel şirket, bir başka avukatla çalışıyor olmaları veya serbest çalışmalarının önemi yok. Bütün meslekdaşlarımızın Hukuk Fakültesi mezunu ve Avukatlık Ruhsatına sahip olduklarını avukat olduklarını biliyoruz. Bütün avukat arkadaşlarımızın ortak sorunları olduğu gibi çalışma alanlarından kaynaklanan farklı sorunlarını biliyor ve çözmek için ilgili kurum ve kuruluşlarla etkili bir çalışma yapacağımızı taahhüt ediyoruz.
Baromuz mensuplarının mesleki ve diğer sorunlarının çözümü için Türkiye Barolar Birliği, diğer barolar, adli ve idari teşkilatlar ile sosyal platformlarda Edirne Barosu'nu etkin olarak temsil etmekte ve girişimlerimizden sonuç alana kadar bıkmadan takip etmekte kararlıyız.
Edirne Barosu Çocuk Hakları Komisyonu olarak da Edirne’de Çocuk ihmal ve istismarı, çocuk gelinler hakkında etkinlikler yaparak anne baba ve gençleri bilgilendirme çalışmalarına devam edeceğiz. Baromuzun Ulusal ve yerel sosyal sorumluluk projelerinde; özellikle kadınlar, çocuklar, çevre ve yaşanabilir bir ülke, yaşanabilir Edirne için aktif olarak yer almak temel hedeflerimizdendir.
Yönetimde yer alsın yada almasın Baro seçimleri ve sonrasında bütün meslekdaşların bilgi, deneyimleri ile bize destek olması halinde çok daha başarılı olacağımızın bilincindeyiz."
Nebahat Çavuş kimdir?
 
1958 Edirne doğumlu Nebahat Çavuş, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. İstanbul Fatih Belediyesi’nde, Edirne PTT Başmüdürlüğü, Edirne İl Telekom Müdürlüğü'nde avukat ve Hukuk İşleri Müdürü olarak görev yapan Çavuş, dört yıldır serbest avukat olarak çalışıyor. Çavuş yetişkin iki çocuk annesi ve halen Edirne Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı.
TELEKOMCULAR DERNEĞİ OLARAK;
SAYIN NEBAHAT ÇAVUŞ'U TEBRİK EDER,  
BAŞARILAR DİLERİZ.
Bu Haber 2761 defa okunmuştur.
ALİ ATMACA´NIN BABASI VEFAT ETTİ
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
MEHMET DİNLER VEFAT ETTİ
ALP ARSLAN’IN BABASI VEFAT ETTİ
ZAFER AYKIRI’NIN BABASI VEFAT ET
SABAHAT ÖZGÜR´ÜN ANNESİ VEFAT ET
SEMA YASAK’IN KIZI TRAFİK KAZASI
İMODSANCILARDAN BİRLİK VE VEFA
ŞEHİT YILMAZ ERZ’İ RAHMETLE ANIY
MUSTAFA AKGÜL´Ü KAYBETTİK
BEKİR ÖZTOPRAK AMELİYAT OLDU
HATİCE G.ŞAHMAN 2018 EDEBİYAT TA
İRFAN ÇAKIR VEFAT ETTİ
RECAİ SAYAR´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!