7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TAHSİN YILMAZ: 3 D İLE BÜYÜYECEĞİZTAHSİN YILMAZ: 3 D İLE BÜYÜYECEĞİZ

Tarih: 2012-09-26

TTNET Genel Müdürlüğü’nden 4 Eylül’de Türk Telekom’un genel müdürlük koltuğuna atanan Tahsin Yılmaz, yeni dönemde ‘3D vizyonu’ ile büyüyeceklerini söyledi. Yeni görevi ile ilk kez basının karşısına çıkan ve şirketin başına geçmesi ile birlikte Türk Telekom’da yeni bir dönemin başlayacağına işaret eden Yılmaz, ‘Dijital Yaşam Dönüşümü’, ‘Değer Odaklı Müşteri Hizmetleri’ ve ‘Dünyaya Açılım ve Bölgesel Büyüme’ başlıklarından oluşan ‘3D vizyonu’nu tanıttı. Dijital yaşam dönüşümü ile Türkiye ’nin dijital altyapısını şekillendirmek istediklerini belirten Türk Telekom Genel Müdürü bundan böyle daha müşteri odaklı çalışacaklarını ifade etti.

Yatırıma 300 milyon euro

Türkiye’nin yüksek hızlı internette ‘bakırdan fibere geçiş’ sürecinin 2015 yılında tamamlanacağını açıklayan Yılmaz, Türk Telekom’un elinde bulundurduğu altyapı ile evlere PDSN (telefon), DSL ve IPTV (internet üzerinden televizyon yayını) hizmeti verdiğini anlattı.

Yeni satın almalar ile şirketi büyütme konusunda her zaman istekli olduklarına dikkat çeken Tahsin Yılmaz, ortaklıklara da her zaman açık olduklarını ifade etti. 2012’nin ilk 6 ayında 1 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirten Yılmaz, bu yıl yönetim kurullarından kendilerine 300 milyon euroluk bir yatırım bütçesi çıktığını da sözlerine ekledi.

Toplantı sonunda soruları da yanıtlayan Tahsin Yılmaz, Türk Telekom’un yüzde 30’u Hazine’ye ait olan kısmının özelleşeceğine ilişkin olarak gelen bir soruya, bu konuda Özelleştirme İdaresi’nin tasarruf sahibi olduğunu belirtti. Tahsin Yılmaz 1989 yılında henüz PTT bünyesindeyken Türk Telekom’da iş hayatına başladığını söyledi.

Bu Haber 1734 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!