DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TAHSİN YILMAZ: 3 D İLE BÜYÜYECEĞİZTAHSİN YILMAZ: 3 D İLE BÜYÜYECEĞİZ

Tarih: 2012-09-26

TTNET Genel Müdürlüğü’nden 4 Eylül’de Türk Telekom’un genel müdürlük koltuğuna atanan Tahsin Yılmaz, yeni dönemde ‘3D vizyonu’ ile büyüyeceklerini söyledi. Yeni görevi ile ilk kez basının karşısına çıkan ve şirketin başına geçmesi ile birlikte Türk Telekom’da yeni bir dönemin başlayacağına işaret eden Yılmaz, ‘Dijital Yaşam Dönüşümü’, ‘Değer Odaklı Müşteri Hizmetleri’ ve ‘Dünyaya Açılım ve Bölgesel Büyüme’ başlıklarından oluşan ‘3D vizyonu’nu tanıttı. Dijital yaşam dönüşümü ile Türkiye ’nin dijital altyapısını şekillendirmek istediklerini belirten Türk Telekom Genel Müdürü bundan böyle daha müşteri odaklı çalışacaklarını ifade etti.

Yatırıma 300 milyon euro

Türkiye’nin yüksek hızlı internette ‘bakırdan fibere geçiş’ sürecinin 2015 yılında tamamlanacağını açıklayan Yılmaz, Türk Telekom’un elinde bulundurduğu altyapı ile evlere PDSN (telefon), DSL ve IPTV (internet üzerinden televizyon yayını) hizmeti verdiğini anlattı.

Yeni satın almalar ile şirketi büyütme konusunda her zaman istekli olduklarına dikkat çeken Tahsin Yılmaz, ortaklıklara da her zaman açık olduklarını ifade etti. 2012’nin ilk 6 ayında 1 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirten Yılmaz, bu yıl yönetim kurullarından kendilerine 300 milyon euroluk bir yatırım bütçesi çıktığını da sözlerine ekledi.

Toplantı sonunda soruları da yanıtlayan Tahsin Yılmaz, Türk Telekom’un yüzde 30’u Hazine’ye ait olan kısmının özelleşeceğine ilişkin olarak gelen bir soruya, bu konuda Özelleştirme İdaresi’nin tasarruf sahibi olduğunu belirtti. Tahsin Yılmaz 1989 yılında henüz PTT bünyesindeyken Türk Telekom’da iş hayatına başladığını söyledi.

Bu Haber 1573 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!