DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
MİCROSOFT’UN GÖZÜ FATİH PROJESİNDEMİCROSOFT’UN GÖZÜ FATİH PROJESİNDE

Tarih: 2012-09-30

 

Microsoft Başkan Yardımcısı Tony Hey, Fatih Projesi için çok heyecanlı olduklarını ifade ederek, projede Microsoft'un ürettiği ilk tabletler olan Surface ve benzeri ikinci jenerasyon tabletlerle çok başarılı olacaklarını düşündüklerini belirtti.

Microsoft Ar-Ge'den sorumlu Başkan Yardımcısı Hey, yaptığı açıklamada, Microsoft'un Fatih Projesi için planlarını anlattı.

Microsoft tarafından 26 Ekim'de ilk modeli ABD'de satışa sunulacak olan tablet bilgisayarlar serisinin ortak adı olan “Surface” hakkında bilgiler aktaran Hey, tablet bilgisayarın kalemle çalışma özelliği, klavye ve dokunmatik ekran özelliklerinin bulunduğunu anlattı. Hey, Surface'le dosya işlemek, ofis programlarını kullanmanın mümkün olacağını da belirtti.

Microsoft'un Fatih Projesi kapsamındaki çalışmalarının anlatan Hey, “Fatih Projesi için çok heyecanlıyız. Özellikle ikinci jenerasyon olan Surface'lerle çok başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Projede Surfaceler ve benzeri ikinci jenerasyon tabletlerle yer almak da çok heyecanlı olacaktır. Çünkü tablet bigisayarları hem dokunarak hem kalemle hem de kapaktaki klavyeyle kullanmak mümkün” dedi.
Microsoft Research'un Avrupa'da İspanya, Fransa, İtalya ve dördüncü olarak da Türkiye'de Koç Üniversitesi ile ortak bir Ar-Ge merkezini açtığını anımsatan Hey, şöyle konuştu: “Ancak bu merkez dışında FATİH Projesi kapsamında Türkiye'de bir Ar-Ge yatırımımız söz konusu olabilir. Bununla ilgili çalışmalara başlayabiliriz. ABD'de telefonu kullanarak öğrencilere programlamayı öğreten bir yazılımımız var. Bunu belki Fatih Projesi'ne katabiliriz.

Fatih Projesi'nin ekosistemi, Microsoft Research'un ilave yatırımlar yapmasına sadece teknoloji değil, teknoloji ile pedagojinin bir araya geldiği bu özgün projede kesinlikle Ar-Ge yapılmasını da gerektiriyor. Bu konuda Türk hükümetinden yetkili bakanlarla tekrar görüşeceğiz. TÜBİTAK'la temaslarımız var. Onun dışında Microsoft Türkiye de Fatih Projesi'nde Ar-Ge birimleriyle yer alacaktır.”

“Onenote” isimli ürün hakkında da bilgi veren Hey, bu programla normal defterlere karalama yapıp, not alır gibi tüm işlemlerin sınıf ortamında yapılabileceğini belirtti.

Hey, “onenote”la öğrencilerin yazdıklarının metne dönüşebildiğini, internet bağlantısıyla bilgisayarların birleştirilerek çalışılabildiğini, böylece öğrencilerin ortak çalışmalarının sağlanabildiğini kaydetti. Hey, “Microsoft olarak sınıf ortamında sadece e-kitap olarak değil, e-defter olarak da yer alabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

 

Bu Haber 2208 defa okunmuştur.
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!