Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
MİCROSOFT’UN GÖZÜ FATİH PROJESİNDEMİCROSOFT’UN GÖZÜ FATİH PROJESİNDE

Tarih: 2012-09-30

 

Microsoft Başkan Yardımcısı Tony Hey, Fatih Projesi için çok heyecanlı olduklarını ifade ederek, projede Microsoft'un ürettiği ilk tabletler olan Surface ve benzeri ikinci jenerasyon tabletlerle çok başarılı olacaklarını düşündüklerini belirtti.

Microsoft Ar-Ge'den sorumlu Başkan Yardımcısı Hey, yaptığı açıklamada, Microsoft'un Fatih Projesi için planlarını anlattı.

Microsoft tarafından 26 Ekim'de ilk modeli ABD'de satışa sunulacak olan tablet bilgisayarlar serisinin ortak adı olan “Surface” hakkında bilgiler aktaran Hey, tablet bilgisayarın kalemle çalışma özelliği, klavye ve dokunmatik ekran özelliklerinin bulunduğunu anlattı. Hey, Surface'le dosya işlemek, ofis programlarını kullanmanın mümkün olacağını da belirtti.

Microsoft'un Fatih Projesi kapsamındaki çalışmalarının anlatan Hey, “Fatih Projesi için çok heyecanlıyız. Özellikle ikinci jenerasyon olan Surface'lerle çok başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Projede Surfaceler ve benzeri ikinci jenerasyon tabletlerle yer almak da çok heyecanlı olacaktır. Çünkü tablet bigisayarları hem dokunarak hem kalemle hem de kapaktaki klavyeyle kullanmak mümkün” dedi.
Microsoft Research'un Avrupa'da İspanya, Fransa, İtalya ve dördüncü olarak da Türkiye'de Koç Üniversitesi ile ortak bir Ar-Ge merkezini açtığını anımsatan Hey, şöyle konuştu: “Ancak bu merkez dışında FATİH Projesi kapsamında Türkiye'de bir Ar-Ge yatırımımız söz konusu olabilir. Bununla ilgili çalışmalara başlayabiliriz. ABD'de telefonu kullanarak öğrencilere programlamayı öğreten bir yazılımımız var. Bunu belki Fatih Projesi'ne katabiliriz.

Fatih Projesi'nin ekosistemi, Microsoft Research'un ilave yatırımlar yapmasına sadece teknoloji değil, teknoloji ile pedagojinin bir araya geldiği bu özgün projede kesinlikle Ar-Ge yapılmasını da gerektiriyor. Bu konuda Türk hükümetinden yetkili bakanlarla tekrar görüşeceğiz. TÜBİTAK'la temaslarımız var. Onun dışında Microsoft Türkiye de Fatih Projesi'nde Ar-Ge birimleriyle yer alacaktır.”

“Onenote” isimli ürün hakkında da bilgi veren Hey, bu programla normal defterlere karalama yapıp, not alır gibi tüm işlemlerin sınıf ortamında yapılabileceğini belirtti.

Hey, “onenote”la öğrencilerin yazdıklarının metne dönüşebildiğini, internet bağlantısıyla bilgisayarların birleştirilerek çalışılabildiğini, böylece öğrencilerin ortak çalışmalarının sağlanabildiğini kaydetti. Hey, “Microsoft olarak sınıf ortamında sadece e-kitap olarak değil, e-defter olarak da yer alabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

 

Bu Haber 2392 defa okunmuştur.
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
WHATSAPP KAPANACAK SÖYLENTİSİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!