7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
ANKARA TEKNOKAFE AÇILDIANKARA TEKNOKAFE AÇILDI

Tarih: 2012-10-04

 

'Ankara Teknokafe'nin açılışına katılan Ankara Valisi Yüksel, "TC ve Anadolu toprakları üzerindeki ilk bilişim vadisini Ankara'da gerçekleştireceğiz" dedi.

Haber: ´Ankara Teknokafe´ Hizmete Açıldı

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 'AnkaraTeknokafe'nin açılışına katılan Ankara Valisi Alaaddin YükselTürkiye'de bilişimin konuşulacağı ve bilişim meselesinin tartışılacağı yegane şehrin Ankaraolduğunu belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti ve Anadolu toprakları üzerindeki ilk bilişim vadisini Ankara'da gerçekleştireceğiz" dedi.

 

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 'Yenilikçi UygulamalarMali Destek Programı' kapsamında desteklenen ve Genç Bilişimciler Derneği tarafından yürütülen 'Ankara'da Bir Workhub (İşkalesi) Kurulması Projesi' çerçevesinde kurulan 'Ankara Teknokafe (İşkalesi)' gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Tören, Ankara Valisi ve Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin Yüksel'in katılımıyla gerçekleşti. Proje kapsamında Ankara'nın güçlü olduğu sektörlerden Bilgi İletişim Teknolojileri (BİT) alanında bir bilişim ağı oluşturulurken, genç bilişimcilere de üretim yapabilecekleri bir platform sağlanmış oldu. Standart ofis ortamından farklı olarak genç bilişimcilerin fikirlerini özgürce ortaya koyabilecekleri, ürünlerini ticarileştirebilecekleri bir merkez olarak dizayn edilen 'Ankara Teknokafe' girişimcilere yönelik düzenleyeceği eğitim çalışmaları ile de hizmetlerini sürdürecek.

Türkiye'de ilk kez hayata geçirilen projenin koordinatörü ve Genç Bilişimciler Derneği Başkanı Kaan Aksay, projenin örneklerinden dünyada bin 800, Türkiye'de ise tek olduğunu ifade ederek, "Girişimciler buraya geliyor çalışmalarını yürütüyorlar. Üyelerin çoğu öğrenci onlardan ücret almıyoruz. Fakat ileride sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla bir ücret sistemi oluşturacağız" dedi.

Açılışa katılan Ankara Valisi Yüksel, proje merkezini gezdikten sonra, Bilişim Uzmanı Yılmaz Değirmenci'nin ürettiği 'Kelime Üreteç Sistemi Robotu'na ismini yazarak, sistemin çıkardığı şiiri okudu. Türkiye'de pek çok kişinin 'teknokafe' kavramını bilmediğini söyleyen Yüksel, "Bu yüzyılda, dünyada hakim birkaç başlık var. Eğer bu başlıkları yerinde ve zamanında oturtamazsak çok ciddi zaman kaybına uğrayacağız. Benim sizden isteğim bunu geliştirmenizdir. Ankara'da evinde çalışan, bir şeyler düşünen yenilikçi bir projede buluşan bütün insanların buraya gelmesini arzu ediyorum. Sadece onlar da gelmesin. Üniversitedeki akademisyenler, aynı zamanda sermaye sahibi olan sanayiciler buraya gelmeli" diye konuştu. Düşünen insanların teknokafeye gelmesi gerektiğini dile getiren Yüksel, "İnsanlar düşüncelerini paylaşsınlar. Birbirlerine aktarsınlar. Türkiye'de bilişimi konuşacak ve bilişim meselesini tartışacak yegane şehir Ankara'dır. Çünkü Türkiye'de bulunan 32 tane teknoparkın 7 tanesi Ankara'da. Bunları haritanın üzerine koyduğumuzda çok doğal bir bilişim vadisi oluşuyor" şeklinde konuştu.

Kalkınma Ajansı uzmanları ve şehrin kanaat önderleri ile bir heyet oluşturulup Amerika'ya gidileceğini kaydeden Yüksel, "Amerika'da Silikon Vadisi'nde incelemeler yapacağız. Türkiye Cumhuriyeti ve Anadolutoprakları üzerindeki ilk bilişim vadisini Ankara'da gerçekleştireceğiz. Elimizde teknik raporlar bu işinAnkara'da yapılacağını gösteriyor" ifadesini kullandı. -

 

Bu Haber 1211 defa okunmuştur.
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!