"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
ANKARA TEKNOKAFE AÇILDIANKARA TEKNOKAFE AÇILDI

Tarih: 2012-10-04

 

'Ankara Teknokafe'nin açılışına katılan Ankara Valisi Yüksel, "TC ve Anadolu toprakları üzerindeki ilk bilişim vadisini Ankara'da gerçekleştireceğiz" dedi.

Haber: ´Ankara Teknokafe´ Hizmete Açıldı

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 'AnkaraTeknokafe'nin açılışına katılan Ankara Valisi Alaaddin YükselTürkiye'de bilişimin konuşulacağı ve bilişim meselesinin tartışılacağı yegane şehrin Ankaraolduğunu belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti ve Anadolu toprakları üzerindeki ilk bilişim vadisini Ankara'da gerçekleştireceğiz" dedi.

 

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 'Yenilikçi UygulamalarMali Destek Programı' kapsamında desteklenen ve Genç Bilişimciler Derneği tarafından yürütülen 'Ankara'da Bir Workhub (İşkalesi) Kurulması Projesi' çerçevesinde kurulan 'Ankara Teknokafe (İşkalesi)' gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Tören, Ankara Valisi ve Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin Yüksel'in katılımıyla gerçekleşti. Proje kapsamında Ankara'nın güçlü olduğu sektörlerden Bilgi İletişim Teknolojileri (BİT) alanında bir bilişim ağı oluşturulurken, genç bilişimcilere de üretim yapabilecekleri bir platform sağlanmış oldu. Standart ofis ortamından farklı olarak genç bilişimcilerin fikirlerini özgürce ortaya koyabilecekleri, ürünlerini ticarileştirebilecekleri bir merkez olarak dizayn edilen 'Ankara Teknokafe' girişimcilere yönelik düzenleyeceği eğitim çalışmaları ile de hizmetlerini sürdürecek.

Türkiye'de ilk kez hayata geçirilen projenin koordinatörü ve Genç Bilişimciler Derneği Başkanı Kaan Aksay, projenin örneklerinden dünyada bin 800, Türkiye'de ise tek olduğunu ifade ederek, "Girişimciler buraya geliyor çalışmalarını yürütüyorlar. Üyelerin çoğu öğrenci onlardan ücret almıyoruz. Fakat ileride sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla bir ücret sistemi oluşturacağız" dedi.

Açılışa katılan Ankara Valisi Yüksel, proje merkezini gezdikten sonra, Bilişim Uzmanı Yılmaz Değirmenci'nin ürettiği 'Kelime Üreteç Sistemi Robotu'na ismini yazarak, sistemin çıkardığı şiiri okudu. Türkiye'de pek çok kişinin 'teknokafe' kavramını bilmediğini söyleyen Yüksel, "Bu yüzyılda, dünyada hakim birkaç başlık var. Eğer bu başlıkları yerinde ve zamanında oturtamazsak çok ciddi zaman kaybına uğrayacağız. Benim sizden isteğim bunu geliştirmenizdir. Ankara'da evinde çalışan, bir şeyler düşünen yenilikçi bir projede buluşan bütün insanların buraya gelmesini arzu ediyorum. Sadece onlar da gelmesin. Üniversitedeki akademisyenler, aynı zamanda sermaye sahibi olan sanayiciler buraya gelmeli" diye konuştu. Düşünen insanların teknokafeye gelmesi gerektiğini dile getiren Yüksel, "İnsanlar düşüncelerini paylaşsınlar. Birbirlerine aktarsınlar. Türkiye'de bilişimi konuşacak ve bilişim meselesini tartışacak yegane şehir Ankara'dır. Çünkü Türkiye'de bulunan 32 tane teknoparkın 7 tanesi Ankara'da. Bunları haritanın üzerine koyduğumuzda çok doğal bir bilişim vadisi oluşuyor" şeklinde konuştu.

Kalkınma Ajansı uzmanları ve şehrin kanaat önderleri ile bir heyet oluşturulup Amerika'ya gidileceğini kaydeden Yüksel, "Amerika'da Silikon Vadisi'nde incelemeler yapacağız. Türkiye Cumhuriyeti ve Anadolutoprakları üzerindeki ilk bilişim vadisini Ankara'da gerçekleştireceğiz. Elimizde teknik raporlar bu işinAnkara'da yapılacağını gösteriyor" ifadesini kullandı. -

 

Bu Haber 1043 defa okunmuştur.
BANU SEZEN İLK 50 KADIN İK´CI A
PTT’DE WESTERN UNİON HİZMETİ
SELMA MAY VEFAT ETTİ
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!