Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
ANKARA TEKNOKAFE AÇILDIANKARA TEKNOKAFE AÇILDI

Tarih: 2012-10-04

 

'Ankara Teknokafe'nin açılışına katılan Ankara Valisi Yüksel, "TC ve Anadolu toprakları üzerindeki ilk bilişim vadisini Ankara'da gerçekleştireceğiz" dedi.

Haber: ´Ankara Teknokafe´ Hizmete Açıldı

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 'AnkaraTeknokafe'nin açılışına katılan Ankara Valisi Alaaddin YükselTürkiye'de bilişimin konuşulacağı ve bilişim meselesinin tartışılacağı yegane şehrin Ankaraolduğunu belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti ve Anadolu toprakları üzerindeki ilk bilişim vadisini Ankara'da gerçekleştireceğiz" dedi.

 

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 'Yenilikçi UygulamalarMali Destek Programı' kapsamında desteklenen ve Genç Bilişimciler Derneği tarafından yürütülen 'Ankara'da Bir Workhub (İşkalesi) Kurulması Projesi' çerçevesinde kurulan 'Ankara Teknokafe (İşkalesi)' gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Tören, Ankara Valisi ve Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin Yüksel'in katılımıyla gerçekleşti. Proje kapsamında Ankara'nın güçlü olduğu sektörlerden Bilgi İletişim Teknolojileri (BİT) alanında bir bilişim ağı oluşturulurken, genç bilişimcilere de üretim yapabilecekleri bir platform sağlanmış oldu. Standart ofis ortamından farklı olarak genç bilişimcilerin fikirlerini özgürce ortaya koyabilecekleri, ürünlerini ticarileştirebilecekleri bir merkez olarak dizayn edilen 'Ankara Teknokafe' girişimcilere yönelik düzenleyeceği eğitim çalışmaları ile de hizmetlerini sürdürecek.

Türkiye'de ilk kez hayata geçirilen projenin koordinatörü ve Genç Bilişimciler Derneği Başkanı Kaan Aksay, projenin örneklerinden dünyada bin 800, Türkiye'de ise tek olduğunu ifade ederek, "Girişimciler buraya geliyor çalışmalarını yürütüyorlar. Üyelerin çoğu öğrenci onlardan ücret almıyoruz. Fakat ileride sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla bir ücret sistemi oluşturacağız" dedi.

Açılışa katılan Ankara Valisi Yüksel, proje merkezini gezdikten sonra, Bilişim Uzmanı Yılmaz Değirmenci'nin ürettiği 'Kelime Üreteç Sistemi Robotu'na ismini yazarak, sistemin çıkardığı şiiri okudu. Türkiye'de pek çok kişinin 'teknokafe' kavramını bilmediğini söyleyen Yüksel, "Bu yüzyılda, dünyada hakim birkaç başlık var. Eğer bu başlıkları yerinde ve zamanında oturtamazsak çok ciddi zaman kaybına uğrayacağız. Benim sizden isteğim bunu geliştirmenizdir. Ankara'da evinde çalışan, bir şeyler düşünen yenilikçi bir projede buluşan bütün insanların buraya gelmesini arzu ediyorum. Sadece onlar da gelmesin. Üniversitedeki akademisyenler, aynı zamanda sermaye sahibi olan sanayiciler buraya gelmeli" diye konuştu. Düşünen insanların teknokafeye gelmesi gerektiğini dile getiren Yüksel, "İnsanlar düşüncelerini paylaşsınlar. Birbirlerine aktarsınlar. Türkiye'de bilişimi konuşacak ve bilişim meselesini tartışacak yegane şehir Ankara'dır. Çünkü Türkiye'de bulunan 32 tane teknoparkın 7 tanesi Ankara'da. Bunları haritanın üzerine koyduğumuzda çok doğal bir bilişim vadisi oluşuyor" şeklinde konuştu.

Kalkınma Ajansı uzmanları ve şehrin kanaat önderleri ile bir heyet oluşturulup Amerika'ya gidileceğini kaydeden Yüksel, "Amerika'da Silikon Vadisi'nde incelemeler yapacağız. Türkiye Cumhuriyeti ve Anadolutoprakları üzerindeki ilk bilişim vadisini Ankara'da gerçekleştireceğiz. Elimizde teknik raporlar bu işinAnkara'da yapılacağını gösteriyor" ifadesini kullandı. -

 

Bu Haber 1171 defa okunmuştur.
MİLLİ PUL SERGİSİ AÇILDI
TELİA TURKCELL HİSSELERİNİ SATIY
ÇÖKEN MADEN; MEĞER ÖZELLEŞTİRİLM
ERDOĞAN GÜMÜŞ YAZDI: FRİG YOLU
SENDİKA BAŞKANLARINDAN BYLOCK UY
1350 KİLOMETREDEN MEKTUP VAR
TURKCELL´İN FİNANS ŞİRKETİNE BDD
HUAWEİ AEO SERTİFİKASI ALAN İLK
CERABLUS´A PTT ŞUBESİ AÇIL
PTT GENEL MÜDÜRÜNÜN 60 DANIŞMANI
CEP ŞİRKETLERİNİN BORÇLARI SİLİN
DÜNYANIN EN İYİ PULU: KARS KALES
E.GÜMÜŞ YAZDI; İZNİK´TE GÜN BATI
20 BİN KİŞİYE İŞ: MİLLİ HACKER
CENGİZ YERLİKAYALAR´IN ANNESİ VE
TÜRK MÜHENDİSLERİ ATM YAPTI
HABERLEŞME İLE İLGİLİ KANUNLAR D
PTT´NİN SÖZLÜ SINAVINA DANIŞTAY
PTT´DEN İSTİHDAMA İLİŞKİN AÇIKL
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEN TURKCELL&
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!