TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİNDE DEPREM TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİNDE DEPREM

Tarih: 2012-10-09

Türk Telekomünikasyon A.Ş. de Tahsin YILMAZ’ın Genel Müdür olması ile Yönetim ve Denetim Kurullarının yeniden oluşturulmasından sonra geniş çaplı yeni görev değişikliklerinin gündeme geleceği söyleniyordu.

Bu değişiklikler bugün hayata geçirildi. Türk Telekom’un KAP (Kamuoyu Aydınlatma Platformu)a yaptığı bildirime göre;

Satış Başkanı Celalettin DİNÇER,

Hukuk Başkanı Mehmet KÖMÜRCÜ,

Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem DEMİRCAN,

Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Ramazan DEMIR

görevlerinden ayrıldılar.

Satış Başkanlığına Ali YILMAZ,

Pazarlama ve İletişim Başkanlığına Mehmet Ali AKARCA,

Bir süredir  boş bulunan Finans Başkanlığına Murat KIRKGÖZ,

Strateji ve İş Geliştirme Başkanlığına Gökhan KAYALIBEY

getirildi.

Hukuk Başkanlığına henüz bir atama yapılmadı. Ancak operasyonel hukuk hizmetlerinden sorumlu olmak üzere Türk Telekomda 2005 yılından bu yana görev yapmakta olan Can Esen Operasyonel Hukuk Hizmetleri Direktörü olarak atandı.

Ayrıca;

Edindiğimiz bilgilere göre, İnsan Kaynakları, Destek ve Regülâsyon Başkanı Şükrü KUTLU’nun da TTnet Genel Müdürlüğü’ne kaydırılabileceğinden söz edilmektedir.

Türk Telekom’dan maaş alıp da Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak görev yapan;  Ömer SERTBAŞ, İhsan DURDU ve Ahmet BORA’nın durumlarının gündeme gelip gelmeyeceği merak konusu.

Ayrıca değişik görevlerde olup da Danışman kadrolarına atananların boş ara yönetici kadrolarına atanmaları veya emekli olmaları yâda istifa etmelerinin istenebileceği gündemde olduğu Türk Telekom camiasında konuşulmaktadır.

Celalettin DİNÇER’in görevden alınmasıyla Türk Telekom’da Türk Telekom kökenli iki üst yönetici kaldı: Mehmet Candan TOROS ve Mehmet ATALAY

Celalettin DİNÇER Bölge ve İl Müdürlerinin seçiminde ve atanmalarında çok etkili olmuştu. Celalettin DİNÇER’in görevden alınması Bölge ve İl Müdürlükleri arasında büyük huzursuzluk yarattı.

Satış Başkanlığına  getirilen Ali YILMAZ daha önce  Avea Satış Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.  Yılmaz, kariyerine 1993 yılında Siemens Türkiye’de Üretim Planlama Uzmanı olarak başladı. 1995-1996 yılları arasında Siemens Almanya’da Tedarik Yönetimi’nde görev yapan Yılmaz, 1996 yılında Siemens Türkiye’ye geri dönerek İç Denetim Yöneticisi görevini üstlendi. Yılmaz, Avea’ya katılmadan önce de KVK’da Satış ve Pazarlama Direktörü görevini sürdürüyordu.

Pazarlama ve İletişim Başkanlığına getirilen Mehmet Ali AKARCA,  Koç Net Genel Müdürlüğünü yürütüyordu. 1969 istanbul doğumlu Mehmet Ali Akarca, Nottingham Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu. Surrey Üniversitesinde Pazarlama ve Turizm alanlarında yüksek lisans yapan Akarca, kariyerine 2000 - 2003 yılları arasında Bookin Turkey Genel Müdürü olarak başladı. Daha sonra koç.net Pazarlama ve İş Geliştirme Fonksiyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Akarca, 2009 yılından bu yana koç.net Genel Müdürlüğünü yürütüyordu.

Finans Başkanlığına getirilen Murat KIRKGÖZ  Boğaziçi Makine Mühendisliği mezunu. Yüksek Lisansını İTÜ’de Endüstri Mühendisliği alanında yaptı.  Daha önce Koç Holding ve Otokoç’ta çalıştı. 2001’de Aria’ya geçti. Avea’da Bütçe Müdürü ve Bütçe Kontrol Direktörü , CFO ve Finans Dönüşüm Direktörü olarak çalıştı. Bu görevine atanmadan önce Oger Telecom’da Grup Finans Kontrolörü olarak  görev yapıyordu.

Stratejı ve İs Gelıstırme Baskanlığına  getirilen Gökhan KAYALIBEY ise daha önce çeşitli danışmanlık firmalarında çalışmıştı.

 

 

Bu Haber 20892 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!