2 TÜRK TELEKOM ÇALIŞANI TUTUKLANDI2 TÜRK TELEKOM ÇALIŞANI TUTUKLANDI

Tarih: 2012-10-31

 

Adana'da yer altına döşedikleri yaklaşık 100 bin lira değerindeki 750 kilo fiber optik kabloyu çalarak, 4 bin 500 liraya hurdacıya satmakla suçlanan Türk Telekom işçisi 40 yaşındaki Osman Arıkça ile 24 yaşındaki Salih Taşçılar tutuklandı.

Merkez Yüreğir İlçesi'nin Selahattin Eyyubi Mahallesi'nde bir süre önce altyapı çalışmasını tamamlayan Türk Telekom'un arıza takip sistemleri uyarı vermeye başladı. Arıza takibi yapan ekipler, yer altından geçen fiber optik kablolardan yaklaşık 100 metrelik bölümünün kesilerek çalındığını belirledi. Ekipler çalınan kabloyu yenilemek için çalışma başlatırken, Türk Telekom yetkilileri de polise hırsızlık ihbarında bulundu. 

GÜVENLİK KAMERASINDAN TESPİT

 Çalışma başlatan Hırsızlık Bürosu'nda görevli polisler, şüphelilerin sattığı kabloyu bir hurdacıda buldu. Kimliği açıklanmayan hurdacı polislere, kabloyu Türk Telekom'a ait bir kamyonetle 2 kişinin getirdiğini söyledi. Hurdacının tarifini yaptığı aracı bulmak için çevredeki işyerlerinin güvenlik kameralarını inceleyen polisler, kamyonetin plakasını saptadı.  Gerçek değeri 100 bin lira olan ancak, hurdacıya 4 bin 500 liraya satılan kabloya el koyan polisler, aracın plakasından Osman Arıkça ile Salih Taşçılar'a ulaştı. Türk Telekom'da şebeke döşeme işi yaptığı belirlenen şüphelilerin, kendi çektikleri hattı kesip, sattıkları ortaya çıktı. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki sorgularının ardından çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu Haber 2679 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!