DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
HALUK KOǒUN SORU ÖNERGESİHALUK KOǒUN SORU ÖNERGESİ

Tarih: 2012-11-18

CHP’li Haluk Koç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in cevaplaması istemiyle hazırladığı Soru Önergesinde Türk Telekom la ilgili  birbirinden ilginç soruları yöneltti: Firmaya kaç liralık taşınmaz devrettiniz? Sözleşmede özel hükümler var mı? Varsa neler? Telekom’u alan firma kaç liralık yatırım yaptı? Telekom’a ait taşınmazlar satılabilir mi? Eski bakır kabloları kilosu 12.5 liradan sattıkları doğru mu? Yurt çapında kaç ton kablo sattılar?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e Türk Telekom’un özelleştirilmesinden ne kadar gelir elde edildiğini ve sökülüp fiber kablolarla değiştirilen değerli eski bakır kabloları sordu. Koç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, şu soruları yöneltti:  “Türk Telekom’un özelleştirilmesinden ne kadar gelir elde edilmiştir? Satışta alıcı firmaya kaç TL’lik taşınmaz devredilmiştir? Satış sözleşmesinde özel hükümler var mıdır? Var ise, bunlar nelerdir?  Türk Telekom’da halen devletin ne kadar payı vardır?  Türk Telekom’a ait taşınmazlar başkalarına satılabilir veya devredilebilir mi?

Türk Telekom’u alan firma bugüne kadar kaç TL’lik yatırım yapmıştır? Daha ne kadarlık yatırım yapılması gerekir?  Eski bakır kabloların hurdalarının kilosunun 12,5 TL’den satıldığı doğru mudur? Türkiye geneli düşünüldüğünde kaç ton kablo çıkarılmıştır?

Telekomcular Derneği olarak şunu belirtmeden geçemeyeceğiz. Muhalefet Partileri tarafından Türk Telekom konusunda, işin uzmanları tarafından hazırlandığı belli olan sorulara, Milletvekilleri  tarafından merak saiki ile içi boş, gereksiz sorular ilave edilince soru önergelerinin vuruculuğu ve önemi kayboluyor.

“Türk Telekom’un alt yapı yenileme çalışmaları sırasında eski bakır kablolar yerine yeni fiberoptik kablolar takılmaktadır. Bu değişikliğin sebebi nedir?” sorusu sektörü uzaktan yakından tanıyan birisinin soracağı bir soru mudur?  “Kablo takılması” diye bir tabir var mıdır?

Oysa alt sorularla desteklenecek;" Satış sözleşmesinde özel hükümler var mıdır?" "Türk Telekom’a ait taşınmazlar başkalarına satılabilir veya devredilebilir mi?" Soruları dikkatli bir şekilde hazırlansaydı diğer sorularda istenilen cevaplar alınabilirdi.

Bu Haber 2637 defa okunmuştur.
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!