Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
HALUK KOǒUN SORU ÖNERGESİHALUK KOǒUN SORU ÖNERGESİ

Tarih: 2012-11-18

CHP’li Haluk Koç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in cevaplaması istemiyle hazırladığı Soru Önergesinde Türk Telekom la ilgili  birbirinden ilginç soruları yöneltti: Firmaya kaç liralık taşınmaz devrettiniz? Sözleşmede özel hükümler var mı? Varsa neler? Telekom’u alan firma kaç liralık yatırım yaptı? Telekom’a ait taşınmazlar satılabilir mi? Eski bakır kabloları kilosu 12.5 liradan sattıkları doğru mu? Yurt çapında kaç ton kablo sattılar?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e Türk Telekom’un özelleştirilmesinden ne kadar gelir elde edildiğini ve sökülüp fiber kablolarla değiştirilen değerli eski bakır kabloları sordu. Koç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, şu soruları yöneltti:  “Türk Telekom’un özelleştirilmesinden ne kadar gelir elde edilmiştir? Satışta alıcı firmaya kaç TL’lik taşınmaz devredilmiştir? Satış sözleşmesinde özel hükümler var mıdır? Var ise, bunlar nelerdir?  Türk Telekom’da halen devletin ne kadar payı vardır?  Türk Telekom’a ait taşınmazlar başkalarına satılabilir veya devredilebilir mi?

Türk Telekom’u alan firma bugüne kadar kaç TL’lik yatırım yapmıştır? Daha ne kadarlık yatırım yapılması gerekir?  Eski bakır kabloların hurdalarının kilosunun 12,5 TL’den satıldığı doğru mudur? Türkiye geneli düşünüldüğünde kaç ton kablo çıkarılmıştır?

Telekomcular Derneği olarak şunu belirtmeden geçemeyeceğiz. Muhalefet Partileri tarafından Türk Telekom konusunda, işin uzmanları tarafından hazırlandığı belli olan sorulara, Milletvekilleri  tarafından merak saiki ile içi boş, gereksiz sorular ilave edilince soru önergelerinin vuruculuğu ve önemi kayboluyor.

“Türk Telekom’un alt yapı yenileme çalışmaları sırasında eski bakır kablolar yerine yeni fiberoptik kablolar takılmaktadır. Bu değişikliğin sebebi nedir?” sorusu sektörü uzaktan yakından tanıyan birisinin soracağı bir soru mudur?  “Kablo takılması” diye bir tabir var mıdır?

Oysa alt sorularla desteklenecek;" Satış sözleşmesinde özel hükümler var mıdır?" "Türk Telekom’a ait taşınmazlar başkalarına satılabilir veya devredilebilir mi?" Soruları dikkatli bir şekilde hazırlansaydı diğer sorularda istenilen cevaplar alınabilirdi.

Bu Haber 2759 defa okunmuştur.
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!