DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
ŞANLIURFA’DA FİBER TERSTEN BAŞLADIŞANLIURFA’DA FİBER TERSTEN BAŞLADI

Tarih: 2012-11-22

Şanlıurfa teknolojiyi hep geriden takip ediyor. Geçtiğimiz yıl Fiber internet için alt yapı çalışmalarına başlayan Süperonline ve Türk Telekom hizmeti Organize Sanayi Bölgesinden ve Karaköprü'den başlattı.

Yıllardır iletişimin bakır telle yapıldığı Şanlıurfa kent merkezinden fiber kablo geçen yıl çekilmeye başlandı. Süperonline ve Türk Telekom ayrı ayrı fiber şebekesi döşerken, Türk Telekom Karaköprü ve Organize Sanayi Bölgesinde hizmet vermeye başladı.

Yaklaşık 10 yıl önce Türk Telekom ADSL hizmetini yine Organize Sanayi Bölgesinden başlatmış ve bu bölgede 5 abone bulabilmişti.

Karaköprü beldesine Fiber Optik çekilmesinin Bakır telle iletişim sağlanamadığından kaynaklandığını dile getiren Türk Telekom yetkilileri, "Organize Sanayi Bölgesinin ise ayrıcalığı var. Yeni teknolojiler Organize Sanayi Bölgesine verilmesi zorunlu. İl geneli en geç 2013 Haziran ayında Fiber internet hizmetine geçecek." diye konuştu.

Kaynak sanliurfa.com

Sanlıurfa.com'da yer alan yukardaki haberi yayınladıktan sonra, derneğimizi arayan Şanlı Urfa Türk Telekom İl Müdürlüğü'nün avukatı, Şirketleri adına demeç vermeye yalnızca il müdürünün yetkili olduğunu, Onun da; "Organize Sanayi Bölgesinin ise ayrıcalığı var. Yeni teknolojiler Organize Sanayi Bölgesine verilmesi zorunlu. İl geneli en geç 2013 Haziran ayında Fiber internet hizmetine geçecek." şeklinde bir demeç vermediğini, Şehrin diğer bölgeleriyle birlikte Organize Sanayi Bölgesinde de yatırımların devam ettiğini belirtmiştir. Kamuoyuna duyurulur

Bu Haber 3374 defa okunmuştur.
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
WHATSAPP KAPANACAK SÖYLENTİSİ
İNTERNETTE GECE KOTASI YOK ARTIK
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!