7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
ŞANLIURFA’DA FİBER TERSTEN BAŞLADIŞANLIURFA’DA FİBER TERSTEN BAŞLADI

Tarih: 2012-11-22

Şanlıurfa teknolojiyi hep geriden takip ediyor. Geçtiğimiz yıl Fiber internet için alt yapı çalışmalarına başlayan Süperonline ve Türk Telekom hizmeti Organize Sanayi Bölgesinden ve Karaköprü'den başlattı.

Yıllardır iletişimin bakır telle yapıldığı Şanlıurfa kent merkezinden fiber kablo geçen yıl çekilmeye başlandı. Süperonline ve Türk Telekom ayrı ayrı fiber şebekesi döşerken, Türk Telekom Karaköprü ve Organize Sanayi Bölgesinde hizmet vermeye başladı.

Yaklaşık 10 yıl önce Türk Telekom ADSL hizmetini yine Organize Sanayi Bölgesinden başlatmış ve bu bölgede 5 abone bulabilmişti.

Karaköprü beldesine Fiber Optik çekilmesinin Bakır telle iletişim sağlanamadığından kaynaklandığını dile getiren Türk Telekom yetkilileri, "Organize Sanayi Bölgesinin ise ayrıcalığı var. Yeni teknolojiler Organize Sanayi Bölgesine verilmesi zorunlu. İl geneli en geç 2013 Haziran ayında Fiber internet hizmetine geçecek." diye konuştu.

Kaynak sanliurfa.com

Sanlıurfa.com'da yer alan yukardaki haberi yayınladıktan sonra, derneğimizi arayan Şanlı Urfa Türk Telekom İl Müdürlüğü'nün avukatı, Şirketleri adına demeç vermeye yalnızca il müdürünün yetkili olduğunu, Onun da; "Organize Sanayi Bölgesinin ise ayrıcalığı var. Yeni teknolojiler Organize Sanayi Bölgesine verilmesi zorunlu. İl geneli en geç 2013 Haziran ayında Fiber internet hizmetine geçecek." şeklinde bir demeç vermediğini, Şehrin diğer bölgeleriyle birlikte Organize Sanayi Bölgesinde de yatırımların devam ettiğini belirtmiştir. Kamuoyuna duyurulur

Bu Haber 3558 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!