DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
ŞANLIURFA’DA FİBER TERSTEN BAŞLADIŞANLIURFA’DA FİBER TERSTEN BAŞLADI

Tarih: 2012-11-22

Şanlıurfa teknolojiyi hep geriden takip ediyor. Geçtiğimiz yıl Fiber internet için alt yapı çalışmalarına başlayan Süperonline ve Türk Telekom hizmeti Organize Sanayi Bölgesinden ve Karaköprü'den başlattı.

Yıllardır iletişimin bakır telle yapıldığı Şanlıurfa kent merkezinden fiber kablo geçen yıl çekilmeye başlandı. Süperonline ve Türk Telekom ayrı ayrı fiber şebekesi döşerken, Türk Telekom Karaköprü ve Organize Sanayi Bölgesinde hizmet vermeye başladı.

Yaklaşık 10 yıl önce Türk Telekom ADSL hizmetini yine Organize Sanayi Bölgesinden başlatmış ve bu bölgede 5 abone bulabilmişti.

Karaköprü beldesine Fiber Optik çekilmesinin Bakır telle iletişim sağlanamadığından kaynaklandığını dile getiren Türk Telekom yetkilileri, "Organize Sanayi Bölgesinin ise ayrıcalığı var. Yeni teknolojiler Organize Sanayi Bölgesine verilmesi zorunlu. İl geneli en geç 2013 Haziran ayında Fiber internet hizmetine geçecek." diye konuştu.

Kaynak sanliurfa.com

Sanlıurfa.com'da yer alan yukardaki haberi yayınladıktan sonra, derneğimizi arayan Şanlı Urfa Türk Telekom İl Müdürlüğü'nün avukatı, Şirketleri adına demeç vermeye yalnızca il müdürünün yetkili olduğunu, Onun da; "Organize Sanayi Bölgesinin ise ayrıcalığı var. Yeni teknolojiler Organize Sanayi Bölgesine verilmesi zorunlu. İl geneli en geç 2013 Haziran ayında Fiber internet hizmetine geçecek." şeklinde bir demeç vermediğini, Şehrin diğer bölgeleriyle birlikte Organize Sanayi Bölgesinde de yatırımların devam ettiğini belirtmiştir. Kamuoyuna duyurulur

Bu Haber 3202 defa okunmuştur.
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
TÜM İNTERNET TRAFİĞİ POLİS TAKİB
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!