Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
FATİH PROJESİ ALTYAPISI TELEKOMUNFATİH PROJESİ ALTYAPISI TELEKOMUN

Tarih: 2012-11-25

 

Türk Telekom, Fatih Projesi’nin alt yapısını hazırlayacak. Türk Telekom proje kapsamında; toplam 2.236 okulun “yerel alan ağı, aktif cihazlar ve pasif üyelerin kurulumu” ihalesini kazandı. 

22 Kasım 2010’da,Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından imzalanan protokolle başlayan Fatih Projesi’nin altyapısını Türk Telekom kuracak.

Fatih Projesi kapsamında Türk Telekom, 1. Bölge olarak anılan Batı Bölgesi ve 2. Bölge olarak anılan Orta Anadolu ve çevresindeki 2.236 okulun “yerel alan ağı, aktif cihazlar ve pasif üyelerin kurulumu” ihalesini kazandı. Türk Telekom, bu bölgedeki okullara 3 yıl boyunca kesintisiz servis hizmeti verecek.

İhale sonuçlarının kesinleşmesinin ardından Ankara Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen törenle kurumlar arasında bir protokol imzalandı. Törene Türk Telekom Grup Finans Başkanı Mustafa Uysal ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEGİTEK) Genel Müdürü Mustafa Koç katıldı.

Fatih Projesi’nde, en büyük teknolojik altyapı sağlayıcı olarak yer aldıklarını söyleyen Türk Telekom Grubu Finans Başkanı Mustafa Uysal, projenin modern teknolojilere uygun ve çağa ayak uydurmuş genç bireyler yetiştirilmesini hedeflediğini ifade etti. Türk Telekom olarak öncelikli amaçlarının, projenin altyapısını en son teknolojik iletişim sistemleriyle kurmak ve maksimum düzeyde verimlilik sağlayarak, Türk milli eğitim sistemi için değer yaratmasını sağlamak olduğunu belirten Mustafa Uysal, şunları söyledi:

“Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama şirketi olarak, nasıl ki iletişim sisteminin teknolojik altyapısını biz kuruyorsak, aynı şekilde Türk eğitim sistemini geleceğe taşıyacak olan bu projenin teknolojik altyapısını kurmak yolunda da en önemli adımları biz atıyoruz. Teknolojik yeniliklerin geliştirilmesi ve Türkiye’nin teknolojik geleceğinin inşası için çalışan Türk Telekom, bu bilgi birikimini şimdi de FATİH Projesi için harcayacak. Geleceğe hazırlanan ülkemizin eğitim sistemi, Fatih Projesi ile bilgi çağına uygun, bilgi toplumu üyesinin tüm özelliklerini taşıyan bireyler yetiştirmek konusunda büyük bir adım atıyor. FATİH Projesi, bilgi ve iletişim teknolojilerini, eğitim sürecinin temel araçlarından biri haline getirerek öğrencilerin ve öğretmenlerin bu teknolojileri etkin kullanımı sağlayacak. Türkiye’nin bilgi toplumu olma stratejisinin en temel projelerinden biri olan Fatih’te yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’yi 2023 vizyonuna taşıyacak teknoloji altyapısının kurulması önemlidir. Fatih Projesi bu vizyonun önemli bir parçasıdır. İşte Türk Telekom, bu tarihi misyona hizmet etmek heyecanını taşıdığı için ülkemizin en büyük değeridir.”

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEGİTEK) Genel Müdürü Mustafa Koç da, sadece ulusal boyutta değil, uluslararası boyutta da ilgiyle izlenen Fatih Projesi ile 2023 vizyonunu gerçekleştirecek insan kaynağının yetiştirilmesinin hedeflendiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“UNESCO’nun 21. yüzyıl vatandaşlığı becerileri olarak tarif ettiği, teknoloji kullanımı, medya okur-yazarlığı, etkili iletişim, analitik düşünme, problem çözme, birlikte çalışma ve işbirliği, vatandaşlık sorumluluğu, global farkındalık ile öğrencilerimizi edilgen olmaktan çıkaracak, onlara fikirlerini rahat ifade etme, topluluk önünde konuşma, seviyeli tartışma gibi yetenekleri kazandıracak ‘interaktif eğitim’ anlayışının altyapısını kuruyoruz.”

 

Bu Haber 1359 defa okunmuştur.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!