Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK TELEKOM GÖNÜLLÜLERİ İŞ BAŞINDATÜRK TELEKOM GÖNÜLLÜLERİ İŞ BAŞINDA

Tarih: 2012-12-10

 

Türk Telekom’un, iletişim teknolojilerinin olanaklarından faydalanarak, herkesin sosyal yaşama eşit koşullarda katılabilmesi için çalışmalarını sürdürdüğü “Türkiye’ye Değer” kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, Türk Telekom çalışanlarının gönüllü destekleri ile Türkiye’nin dört bir yanına değer katmaya devam ediyor. Türkiye’ye Değer Gönüllüleri, kan bağışından ilaç toplama kampanyasına, arama kurtarma ekibinden amatör spor kulüplerine, Telefon Kütüphanesi’nde gönüllü kitap okumaktan oyuncak toplamaya kadar birçok çalışmanın içinde yer alıyor.
 
“Bir Fark Yaratsak Yeter, Türkiye’ye Değer” diyerek projelerde gönüllü olarak yer alabilen 24 bini aşkın Türk Telekom çalışanı, Türkiye genelinde bugüne kadar gerçekleştirilen kan bağışı kampanyalarıyla 3 bin 200 ünite kan, ilaç toplama kampanyasıyla ise yaklaşık 4 bin kutu ilaç toplanmasına destek oldu.  Türk Telekom bünyesinde faaliyet gösteren ve tamamı Türk Telekom çalışanlarından oluşan Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi (TTAKE) ise her türlü doğal afet, kaza ve diğer olumsuz koşullarda, yetkisi ve imkanı dahilinde görev alarak diğer sivil savunma ekipleriyle bilgi paylaşıyor. TTAKE ayrıca afetler karşısında yapılması gereken kuralları anlatan eğitim broşürü ve kitapçıkların dağıtılmasını organize ederek halkı bilinçlendirme faaliyetlerine de katkıda bulunuyor.
Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi’nde yer alan gönüllüler, geçen yıl yaşanan Van Depremi’nin ilk saatlerinde bölgeye ulaşarak 32 saatlik çalışmanın sonucunda bir kişinin enkaz altından çıkartılmasını sağlarken, Van merkezde meydana gelen diğer depremde yıkılan otel enkazında ise 5 gün boyunca yardım çalışmalarına devam etti.
 
Türkiye’ye Değer Gönüllüleri, Türk Telekom’un Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliği ile hayata geçirdiği ve görme engelli Türk Telekom abonelerinin sesli kitaplara ücretsiz olarak erişebildiği Telefon Kütüphanesi projesi için de gönüllü olarak kitap okuyor. Telefon Kütüphanesi projesinde, 1 yılda 220 binden fazla arama yapılarak toplamda 2 milyon dakikaya yakın süre kitap dinlendi.
 
Türk Telekom, sporun altyapısına yaptığı yatırımlarla 46 ilde, 48 spor kulübüyle basketboldan eskrime, atletizmden kayak ve tenise 27 branşta 4 binden fazla sporcuyu destekliyor. Amatör spor kulüplerinin yönetimleri, Türk Telekom’un Bölge ve İl Müdürlükleri’nde bulunan yönetici ve personellerince gönüllü olarak sürdürülüyor. Bu sporcuların arasında milli takıma seçilme başarısını göstererek Türkiye’yi yurtdışında temsil eden ve çeşitli dereceler elde ederek gurur kaynağı olan yüzlerce genç de yer alıyor.
 
Bu Haber 1610 defa okunmuştur.
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!