DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
HARUN YAVRUOĞLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ OLDUHARUN YAVRUOĞLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ OLDU

Tarih: 2013-01-01

Karadenizin en önemli bölgesel gazetelerinden TAKA’nın  Yazı İşleri Müdürlüğüne, Türk Telekom Trabzon Bölge Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğünden 2006 yılında emekli olan arkadaşımız  ünlü karikatürist Harun Yavruoğlu getirildi. Yavruoğlu 25.12.2012 günü ‘Hoş geldin’ pastasını keserek işbaşı yaptı. Yavruoğlu, ‘TAKA’ya katkı vermek benim için gurur olacak’ dedi.

TAKA Gazetesinin Yazar ailesine yeni katılan Gürsel Gençsoy ile birlikte Sancak Plaza’da ‘Hoş geldin’ pastası ile karşılanan Yavruoğlu, ‘TAKA ailesine katkı vermek benim için her zaman mutluluk olmuştur. Şimdi biraz daha fazla sorumluluk alacağız. Ancak kurumsallaşan ve her biri değerli olan arkadaşlarımla birlikte olacağımdan dolayı mutluyum. Bana böyle bir görevi layık gören TAKA Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Sayın Ahmet Sancak ve Yayın Kurulu üyelerine teşekkür ederim. Karadeniz’in tüm değerlerini kucaklayarak yol almaya gayret edeceğiz. Allah utandırmasın ’ dedi.

Harun Yavruoğlu kimdir?

Harun Yavruoğlu. Trabzon Akçaabat’ta doğdu. Türk Telekom’da  Eğitim ve Meslek Geliştirme Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1980 yılların başlarından itibaren gazetelerde karikatür ve yazıları yayınlandı. Karikatür şiir dallarında yerel ve ulusal boyutta ödüller aldı. Birçok gazetede karikatür ve mizah ağırlıklı yazıları yayınlandı. Çeşitli illerde karikatür sergileri açtı. Mizah ve karikatür konularında televizyon programları yaptı.

2001 Yılında Türk Telekom’un yayınladığı “Karikatürlerle Türk Telekom’da Değişen Müşteri Anlayışı” kitabının karikatürlerini çizdi.

Afiş, Kitap ve vinyetleri yayınlandı. Yazılarında ve karikatürlerinde özellikle “kadına şiddet ve sigara” konusunda toplumsal sorunlara değindi. Beş yılı aşkın bir süredir TAKA Gazetesinde köşe yazarlığı yapmakta olan Harun Yavruoğlu, bir dönem Karadeniz Yazarlar Birliği Yönetim Kurulunda ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulundu. Harun Yavruoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu Haber 2113 defa okunmuştur.
RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
TUNCEL TUFAN´IN BABASI VEF
MEHMET ÖZDEMİR VEFAT ETTİ
HÜSEYİN DEBRELİ VEFAT ETTİ
ÖMER ÜSTÜNER´İN OĞLU EVLENİYOR
FİKRET YAVUZ VEFAT ETTİ
FİLİZ PASLI´NIN ANNESİ VEFAT ETT
İBRAHİM SARIKOÇ´UN ANNESİ
İBRAHİM AKŞİT VEFAT ETTİ
DİNÇER ZIRH VEFAT ETTİ
TAHİR TEKİN VEFAT ETTİ
ŞABAN YÜCEL VEFAT ETTİ
ŞENOL ÖZSOY´UN BABASI VEFA
GÜNAY AKÖZEL VEFAT ETTİ
YUSUF ŞAHANKAYA VEFAT ETTİ
İMZA GÜNÜ: KIRMIZI ETEK
ŞEHADETLERİNİN 25. YILINDA ANIYO
GÖZ YAŞLARI SEL OLUP AKTI
İÇİM SIZLIYOR ANNE
AHMET MERMER´İN BABASI VEF
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!