Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
HARUN YAVRUOĞLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ OLDUHARUN YAVRUOĞLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ OLDU

Tarih: 2013-01-01

Karadenizin en önemli bölgesel gazetelerinden TAKA’nın  Yazı İşleri Müdürlüğüne, Türk Telekom Trabzon Bölge Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğünden 2006 yılında emekli olan arkadaşımız  ünlü karikatürist Harun Yavruoğlu getirildi. Yavruoğlu 25.12.2012 günü ‘Hoş geldin’ pastasını keserek işbaşı yaptı. Yavruoğlu, ‘TAKA’ya katkı vermek benim için gurur olacak’ dedi.

TAKA Gazetesinin Yazar ailesine yeni katılan Gürsel Gençsoy ile birlikte Sancak Plaza’da ‘Hoş geldin’ pastası ile karşılanan Yavruoğlu, ‘TAKA ailesine katkı vermek benim için her zaman mutluluk olmuştur. Şimdi biraz daha fazla sorumluluk alacağız. Ancak kurumsallaşan ve her biri değerli olan arkadaşlarımla birlikte olacağımdan dolayı mutluyum. Bana böyle bir görevi layık gören TAKA Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Sayın Ahmet Sancak ve Yayın Kurulu üyelerine teşekkür ederim. Karadeniz’in tüm değerlerini kucaklayarak yol almaya gayret edeceğiz. Allah utandırmasın ’ dedi.

Harun Yavruoğlu kimdir?

Harun Yavruoğlu. Trabzon Akçaabat’ta doğdu. Türk Telekom’da  Eğitim ve Meslek Geliştirme Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1980 yılların başlarından itibaren gazetelerde karikatür ve yazıları yayınlandı. Karikatür şiir dallarında yerel ve ulusal boyutta ödüller aldı. Birçok gazetede karikatür ve mizah ağırlıklı yazıları yayınlandı. Çeşitli illerde karikatür sergileri açtı. Mizah ve karikatür konularında televizyon programları yaptı.

2001 Yılında Türk Telekom’un yayınladığı “Karikatürlerle Türk Telekom’da Değişen Müşteri Anlayışı” kitabının karikatürlerini çizdi.

Afiş, Kitap ve vinyetleri yayınlandı. Yazılarında ve karikatürlerinde özellikle “kadına şiddet ve sigara” konusunda toplumsal sorunlara değindi. Beş yılı aşkın bir süredir TAKA Gazetesinde köşe yazarlığı yapmakta olan Harun Yavruoğlu, bir dönem Karadeniz Yazarlar Birliği Yönetim Kurulunda ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulundu. Harun Yavruoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu Haber 2221 defa okunmuştur.
MUSTAFA DÜNDAR VEFAT ETTİ
RABİL TURAN’IN ŞEHADETİNİN 24. Y
ÜÇ VEFAT HABERİ
RAGİBE KAL DEFNEDİLDİ
Ş.SEMERCİ´NİN İMZA GÜNÜ VE ANILA
İHSAN TARAKÇI´NIN ANNESİ VEFAT E
KAHRAMANMARAŞ´ta BİZDEN BİR MEKA
ALTI VEFAT HABERİ
SEYFETTİN DOKUMACININ ŞEHADETİNİ
SEVGİ TİMUR´UN ANNESİ VEFAT ETTİ
ŞAHAP ÖZTUĞUT´UN BABASI VE
ALTI VEFAT HABERİ
TOLGA ÇELİKOĞLU VEFAT ETTİ
SABRİ YILKAN VEFAT ETTİ
BÜKE OZAN VEFAT ETTİ
ERDAL HÖKE´NİN ANNESİ VEFAT ETTİ
ALİ BAŞKAHVECİ VEFAT ETTİ
HÜLYA RESULOĞLU VEFAT ETTİ
HİCRİ GÖÇEOĞLU VEFAT ETTİ
SADETTİN SELÇUK KIVRAK´IN
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!