DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
HARUN YAVRUOĞLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ OLDUHARUN YAVRUOĞLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ OLDU

Tarih: 2013-01-01

Karadenizin en önemli bölgesel gazetelerinden TAKA’nın  Yazı İşleri Müdürlüğüne, Türk Telekom Trabzon Bölge Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğünden 2006 yılında emekli olan arkadaşımız  ünlü karikatürist Harun Yavruoğlu getirildi. Yavruoğlu 25.12.2012 günü ‘Hoş geldin’ pastasını keserek işbaşı yaptı. Yavruoğlu, ‘TAKA’ya katkı vermek benim için gurur olacak’ dedi.

TAKA Gazetesinin Yazar ailesine yeni katılan Gürsel Gençsoy ile birlikte Sancak Plaza’da ‘Hoş geldin’ pastası ile karşılanan Yavruoğlu, ‘TAKA ailesine katkı vermek benim için her zaman mutluluk olmuştur. Şimdi biraz daha fazla sorumluluk alacağız. Ancak kurumsallaşan ve her biri değerli olan arkadaşlarımla birlikte olacağımdan dolayı mutluyum. Bana böyle bir görevi layık gören TAKA Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Sayın Ahmet Sancak ve Yayın Kurulu üyelerine teşekkür ederim. Karadeniz’in tüm değerlerini kucaklayarak yol almaya gayret edeceğiz. Allah utandırmasın ’ dedi.

Harun Yavruoğlu kimdir?

Harun Yavruoğlu. Trabzon Akçaabat’ta doğdu. Türk Telekom’da  Eğitim ve Meslek Geliştirme Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1980 yılların başlarından itibaren gazetelerde karikatür ve yazıları yayınlandı. Karikatür şiir dallarında yerel ve ulusal boyutta ödüller aldı. Birçok gazetede karikatür ve mizah ağırlıklı yazıları yayınlandı. Çeşitli illerde karikatür sergileri açtı. Mizah ve karikatür konularında televizyon programları yaptı.

2001 Yılında Türk Telekom’un yayınladığı “Karikatürlerle Türk Telekom’da Değişen Müşteri Anlayışı” kitabının karikatürlerini çizdi.

Afiş, Kitap ve vinyetleri yayınlandı. Yazılarında ve karikatürlerinde özellikle “kadına şiddet ve sigara” konusunda toplumsal sorunlara değindi. Beş yılı aşkın bir süredir TAKA Gazetesinde köşe yazarlığı yapmakta olan Harun Yavruoğlu, bir dönem Karadeniz Yazarlar Birliği Yönetim Kurulunda ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulundu. Harun Yavruoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu Haber 2058 defa okunmuştur.
REŞAT ATİNKAYA´NIN ANNESİ
BERKAY ERCAN VEFAT ETTİ
ŞEHİDİMİZ ELİF AKKAYA İÇİN PROJE
SAİT ÜÇGÜL VEFAT ETTİ
HATİCE G. ŞAHMAN´İN İLK ÖY
YUSUF SUHA ONAL VEFAT ETTİ
MEHMET COBAS´IN BABASI VEF
HALİL SAY VEFAT ETTİ
KADİR AKILLI VEFAT ETTİ
FAİK AKBAL´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
RECEP TÜRK´ÜN ANNESİ VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞEN VEFAT ETTİ
O ARTIK DR.
ŞEHİDİMİZ ELİF GİZEM´İ ANDIK
OSMAN DEVEDAŞI VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞENLİ´NİN BABASI VEFAT E
OKTAY DEMİRCİOĞLU’NUN ANNESİ VEF
ELİF GİZEM AKKAYA İÇİN MEVLİD
A.CİHAN CEYLAN VEFAT ETTİ
NURHAN DEMİR VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!