DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
T.TELEKOM´UN ALTYAPISI ORTAK KULLANILACAKT.TELEKOM´UN ALTYAPISI ORTAK KULLANILACAK

Tarih: 2013-01-06

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'de genişbant internet alt yapısının büyük bölümünün kullanım hakkına sahip Türk Telekom'un, fiziksel şebeke altyapısından diğer servis sağlayıcıların da yararlanabilmesine ilişkin düzenlemeyi yakında uygulamaya koyacaklarını belirterek, "Genişbant internet altyapısına mükerrer yatırım dönemi kapanıyor" dedi.

Bakan Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK), İnternet erişiminin yaygınlaştırılması ve alternatif şebekelerin geliştirilmesi konusunda gerekli çalışmaları sürdürdüğünü bildirdi. Genişbant internet hizmetlerinde altyapı eksenli rekabetin artırılması konusunda da düzenleme hazırlıklarının bulunduğunu ifade eden Bakan Yıldırım, altyapı eksenli rekabetin gelişimi için, Türkiye geneline yayılmış Türk Telekom'un fiziksel altyapısının ortak kullanımının büyük önem taşıdığının altını çizdi.

Altyapı eksenli rekabet sayesinde, internet servis sağlayıcıları diğer şirketlere ait altyapıları kullanabileceklerini vurgulayan Yıldırım, böylece bütün internet servis sağlayıcılarının aynı şartlar altında rekabet edebilme imkanına kavuşacağını söyledi.

-"Türk Telekom'un da altyapısı ortak kullanılacak"-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, Türk Telekom'un, 2005 yılında 55 hissesinin blok satışı yolu ile özelleştirildiğini, Türk Telekom ile imzalanan İmtiyaz Sözleşmesiyle de ana telekomünikasyon şebekesinin işletim hakkının 2026 yılına kadar Türk Telekom'a devredildiğini hatırlattı. Türk Telekom'un söz konusu altyapı üzerinden tüketicilere hizmet sunduğunu ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

"Türkiye'de genişbant internet altyapısına mükerrer yatırım dönemi kapanıyor. Türkiye'de genişbant internet altyapısının büyük bölümünün kullanım hakkına sahip Türk Telekom'un, fiziksel şebeke altyapısından diğer servis sağlayıcıların da yararlanabilmesine ilişkin düzenlemeyi yakında uygulamaya koyacağız. Bu sayede mükerrer yatırımların da önüne geçilecek. Her gün görmeye alıştığımız kazı çalışmaları da en aza indirilerek kaynak israfı önlenecek. Bu sayede tüm internet servis sağlayıcıları aynı altyapı üzerinden internet hizmeti verebilecek. Vatandaşımızın internet hizmeti alacağı işletmeci sayısı artacak, rekabet artacak. Böylece vatandaşımız daha kaliteli hizmeti daha hızlı alacak."

Bu Haber 1608 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!