7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TÜRK TELEKOM KABLO HIRSIZLARINA KARŞI!TÜRK TELEKOM KABLO HIRSIZLARINA KARŞI!

Tarih: 2013-01-12

Kablo hırsızlıklarına karşı mücadele veren Türk Telekom ekipleri, zararı en kısa sürede gidermek amacıyla çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyorlar.

Samsun Atakum İlçesi Kayagüney Köyü'nde 37 telefonun bağlı olduğu ve önce avcılar tarafından parçalanan, daha sonra da hırsızlar tarafından 450 metresi çalınan kablo sorununa Türk Telekom ekipleri acil müdahale etti. Ağır kış koşullarında olay yerine 1 saatten fazla yürüyerek ulaşan ekipler, yeniden kablo çekerek iletişimi yeniden sağladı.

Kablo hırsızlıklarına karşı mücadele veren Türk Telekom ekipleri, zararı en kısa sürede gidermek amacıyla çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyorlar.

Bu kapsamda Samsun Atakum İlçesi Kayagüney Köyü'nde 37 telefonun bağlı olduğu ve önce avcılar tarafından tüfekle parçalanıp, bu arızanın ıslahı yapılırken hırsızlar tarafından 450 metrelik bölümü çalınan kablo sorununa Türk Telekom ekipleri tarafından müdahale edildi. Yolların kapalı olduğu yoğun kış ve arazi şartlarında, arıza ekipleri yolun kapandığı noktada, arıza noktasına bir saatten fazla yürüyerek ulaştı. Bölgeye ekiplerinin azimle yaptıkları çalışmalar sonrasında yeniden kablo çekildi. Hatlara verilen zararlar sonucu yaşanan kesintiler nedeniyle iletişim özgürlükleri engellenen Kayagüney Köyü sakinleri telefon ve internet hizmetlerini yeniden almaya başladılar. Türk Telekom ekiplerine teşekkür eden vatandaşlar, "Ya bu sırada acil bir durum olsaydı, şehre nasıl haber verecektik?" diyerek kablo hırsızlarına tepkilerini dile getirdiler.

Bu mücadelede vatandaşların duyarlı yaklaşımları ve desteğinin önem taşıdığını vurgulayan Türk Telekom yetkilileri, şüpheli durumların ivedilikle güvenlik birimlerine haber verilmesini beklediklerini vurguluyorlar.

Yeni yatırımlarını hızla hayata geçirirken, hizmetlerinin kusursuz şekilde sürdürülebilmesi için her türlü önlemi titizlikle alan Türk Telekom yetkilileri, sadece İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde değil, yurt genelinde yaşanan kablo hırsızlık olaylarının ülke ekonomisine önemli zararlar verdiğini ve binlerce bireysel ve kurumsal müşterilerinin iletişim özgürlüğünü engellediğini söylüyorlar.

Hafta başında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce çeşitli illerde gerçekleştirilen operasyonda kablo hırsızlığı yaptıkları belirlenen 45 kişi gözaltına alınmış, 18 kişi tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Bu Haber 1568 defa okunmuştur.
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!