Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK TELEKOM KABLO HIRSIZLARINA KARŞI!TÜRK TELEKOM KABLO HIRSIZLARINA KARŞI!

Tarih: 2013-01-12

Kablo hırsızlıklarına karşı mücadele veren Türk Telekom ekipleri, zararı en kısa sürede gidermek amacıyla çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyorlar.

Samsun Atakum İlçesi Kayagüney Köyü'nde 37 telefonun bağlı olduğu ve önce avcılar tarafından parçalanan, daha sonra da hırsızlar tarafından 450 metresi çalınan kablo sorununa Türk Telekom ekipleri acil müdahale etti. Ağır kış koşullarında olay yerine 1 saatten fazla yürüyerek ulaşan ekipler, yeniden kablo çekerek iletişimi yeniden sağladı.

Kablo hırsızlıklarına karşı mücadele veren Türk Telekom ekipleri, zararı en kısa sürede gidermek amacıyla çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyorlar.

Bu kapsamda Samsun Atakum İlçesi Kayagüney Köyü'nde 37 telefonun bağlı olduğu ve önce avcılar tarafından tüfekle parçalanıp, bu arızanın ıslahı yapılırken hırsızlar tarafından 450 metrelik bölümü çalınan kablo sorununa Türk Telekom ekipleri tarafından müdahale edildi. Yolların kapalı olduğu yoğun kış ve arazi şartlarında, arıza ekipleri yolun kapandığı noktada, arıza noktasına bir saatten fazla yürüyerek ulaştı. Bölgeye ekiplerinin azimle yaptıkları çalışmalar sonrasında yeniden kablo çekildi. Hatlara verilen zararlar sonucu yaşanan kesintiler nedeniyle iletişim özgürlükleri engellenen Kayagüney Köyü sakinleri telefon ve internet hizmetlerini yeniden almaya başladılar. Türk Telekom ekiplerine teşekkür eden vatandaşlar, "Ya bu sırada acil bir durum olsaydı, şehre nasıl haber verecektik?" diyerek kablo hırsızlarına tepkilerini dile getirdiler.

Bu mücadelede vatandaşların duyarlı yaklaşımları ve desteğinin önem taşıdığını vurgulayan Türk Telekom yetkilileri, şüpheli durumların ivedilikle güvenlik birimlerine haber verilmesini beklediklerini vurguluyorlar.

Yeni yatırımlarını hızla hayata geçirirken, hizmetlerinin kusursuz şekilde sürdürülebilmesi için her türlü önlemi titizlikle alan Türk Telekom yetkilileri, sadece İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde değil, yurt genelinde yaşanan kablo hırsızlık olaylarının ülke ekonomisine önemli zararlar verdiğini ve binlerce bireysel ve kurumsal müşterilerinin iletişim özgürlüğünü engellediğini söylüyorlar.

Hafta başında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce çeşitli illerde gerçekleştirilen operasyonda kablo hırsızlığı yaptıkları belirlenen 45 kişi gözaltına alınmış, 18 kişi tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Bu Haber 1516 defa okunmuştur.
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!