DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TÜRK TELEKOM KABLO HIRSIZLARINA KARŞI!TÜRK TELEKOM KABLO HIRSIZLARINA KARŞI!

Tarih: 2013-01-12

Kablo hırsızlıklarına karşı mücadele veren Türk Telekom ekipleri, zararı en kısa sürede gidermek amacıyla çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyorlar.

Samsun Atakum İlçesi Kayagüney Köyü'nde 37 telefonun bağlı olduğu ve önce avcılar tarafından parçalanan, daha sonra da hırsızlar tarafından 450 metresi çalınan kablo sorununa Türk Telekom ekipleri acil müdahale etti. Ağır kış koşullarında olay yerine 1 saatten fazla yürüyerek ulaşan ekipler, yeniden kablo çekerek iletişimi yeniden sağladı.

Kablo hırsızlıklarına karşı mücadele veren Türk Telekom ekipleri, zararı en kısa sürede gidermek amacıyla çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyorlar.

Bu kapsamda Samsun Atakum İlçesi Kayagüney Köyü'nde 37 telefonun bağlı olduğu ve önce avcılar tarafından tüfekle parçalanıp, bu arızanın ıslahı yapılırken hırsızlar tarafından 450 metrelik bölümü çalınan kablo sorununa Türk Telekom ekipleri tarafından müdahale edildi. Yolların kapalı olduğu yoğun kış ve arazi şartlarında, arıza ekipleri yolun kapandığı noktada, arıza noktasına bir saatten fazla yürüyerek ulaştı. Bölgeye ekiplerinin azimle yaptıkları çalışmalar sonrasında yeniden kablo çekildi. Hatlara verilen zararlar sonucu yaşanan kesintiler nedeniyle iletişim özgürlükleri engellenen Kayagüney Köyü sakinleri telefon ve internet hizmetlerini yeniden almaya başladılar. Türk Telekom ekiplerine teşekkür eden vatandaşlar, "Ya bu sırada acil bir durum olsaydı, şehre nasıl haber verecektik?" diyerek kablo hırsızlarına tepkilerini dile getirdiler.

Bu mücadelede vatandaşların duyarlı yaklaşımları ve desteğinin önem taşıdığını vurgulayan Türk Telekom yetkilileri, şüpheli durumların ivedilikle güvenlik birimlerine haber verilmesini beklediklerini vurguluyorlar.

Yeni yatırımlarını hızla hayata geçirirken, hizmetlerinin kusursuz şekilde sürdürülebilmesi için her türlü önlemi titizlikle alan Türk Telekom yetkilileri, sadece İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde değil, yurt genelinde yaşanan kablo hırsızlık olaylarının ülke ekonomisine önemli zararlar verdiğini ve binlerce bireysel ve kurumsal müşterilerinin iletişim özgürlüğünü engellediğini söylüyorlar.

Hafta başında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce çeşitli illerde gerçekleştirilen operasyonda kablo hırsızlığı yaptıkları belirlenen 45 kişi gözaltına alınmış, 18 kişi tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Bu Haber 1417 defa okunmuştur.
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!