BASIN AÇIKLAMASIBASIN AÇIKLAMASI

Tarih: 2013-01-24

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

BU TEHDİTTEN KURTARILMALIDIR

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün; 2012-2016 dönemini kapsayan stratejik planının, 60. Sayfasında Kuruluşun GZFT (Güçlü Yönler, Zayıf Yönler, Fırsatlar ve Tehditler) Analizi’ne yer verilmiş ve bu analizde  “Özelleştirilen kurumlardan yapılan personel nakilleri” bir tehdit unsuru olarak değerlendirilmiştir.

Tehdit karşısında ne yapılır? Tehdidi yok etmek için çalışılır. Karayolları Genel Müdürlüğü Özelleştirilen kurumlardan gelen personeli nasıl yok edecektir? İstifaya, emekliliğe zorlayarak mı? Sürerek mi?

Bu değerlendirilme ile Karayolları Genel Müdürlüğü;  nakil gelen personeli, kurum yöneticilerine hedef göstermiştir. 

Karayolları Genel Müdürlüğüne özelleştirilen kurumlardan naklen gelen personel, bu raporun yayınlandığı tarihten itibaren psikolojik baskı altındadırlar.

Söz konusu analiz Karayolları Genel Müdürlüğünde özelleştirilen kurumlardan naklen gelen personelin MOBBİNG’e maruz kaldıklarının kanıtıdır.

Bu Değerlendirme, 19 Mart 2011 Tarih 27879 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “İşyerlerinde Psikolojik Tacizin (Mobbing) Önlenmesi.” Konulu  2011/2 Sayılı Başbakanlık Genelgesinin ayaklar altına alınmasıdır..

Karayolları Genel Müdürlüğü için TEHDİT, “Özelleştirilen kurumlardan yapılan personel nakilleri” midir? Yoksa farklı kurum kültürlerinden gelen, farklı birikimlere ve farklı bakış açılarına sahip olan personeli değerlendirip, onları Karayolları Genel Müdürlüğü için FIRSAT’a dönüştüremeyen, üstelik tehdit unsuru olarak gören yeteneksiz yöneticiler midir?

Karayolları Genel Müdürlüğü için asıl TEHDİT bu yönetim anlayışıdır.

Türkiye’nin gözde kuruluşlarından Karayolları Genel Müdürlüğü bu TEHDİT’ten kurtarılmalı,  Karayolları Genel Müdürü, Stratejik Planı hazırlayan Strateji Dairesi Başkanı ve bu başkanın bağlı olduğu Genel Müdür Yardımcısı görevden alınmalıdır.

Mobbing Genelgesini yayınlayan, özelleştirilen kurumlardaki personelin mağdur edilmeyeceği sözünü veren Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve en azından Türk Telekom’dan naklen gelen personelin kapasitesini bilen Sayın Binali YILDIRIM’ın Karayolları Genel Müdürlüğünü bu tehditten kurtaracağına inanmak istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

       TELEKOMCULAR DERNEĞİ

 

Bu Haber 3662 defa okunmuştur.
BYS´DEN ALACAKLI OLABİLİRSİNİZ
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!