DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BASIN AÇIKLAMASIBASIN AÇIKLAMASI

Tarih: 2013-01-24

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

BU TEHDİTTEN KURTARILMALIDIR

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün; 2012-2016 dönemini kapsayan stratejik planının, 60. Sayfasında Kuruluşun GZFT (Güçlü Yönler, Zayıf Yönler, Fırsatlar ve Tehditler) Analizi’ne yer verilmiş ve bu analizde  “Özelleştirilen kurumlardan yapılan personel nakilleri” bir tehdit unsuru olarak değerlendirilmiştir.

Tehdit karşısında ne yapılır? Tehdidi yok etmek için çalışılır. Karayolları Genel Müdürlüğü Özelleştirilen kurumlardan gelen personeli nasıl yok edecektir? İstifaya, emekliliğe zorlayarak mı? Sürerek mi?

Bu değerlendirilme ile Karayolları Genel Müdürlüğü;  nakil gelen personeli, kurum yöneticilerine hedef göstermiştir. 

Karayolları Genel Müdürlüğüne özelleştirilen kurumlardan naklen gelen personel, bu raporun yayınlandığı tarihten itibaren psikolojik baskı altındadırlar.

Söz konusu analiz Karayolları Genel Müdürlüğünde özelleştirilen kurumlardan naklen gelen personelin MOBBİNG’e maruz kaldıklarının kanıtıdır.

Bu Değerlendirme, 19 Mart 2011 Tarih 27879 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “İşyerlerinde Psikolojik Tacizin (Mobbing) Önlenmesi.” Konulu  2011/2 Sayılı Başbakanlık Genelgesinin ayaklar altına alınmasıdır..

Karayolları Genel Müdürlüğü için TEHDİT, “Özelleştirilen kurumlardan yapılan personel nakilleri” midir? Yoksa farklı kurum kültürlerinden gelen, farklı birikimlere ve farklı bakış açılarına sahip olan personeli değerlendirip, onları Karayolları Genel Müdürlüğü için FIRSAT’a dönüştüremeyen, üstelik tehdit unsuru olarak gören yeteneksiz yöneticiler midir?

Karayolları Genel Müdürlüğü için asıl TEHDİT bu yönetim anlayışıdır.

Türkiye’nin gözde kuruluşlarından Karayolları Genel Müdürlüğü bu TEHDİT’ten kurtarılmalı,  Karayolları Genel Müdürü, Stratejik Planı hazırlayan Strateji Dairesi Başkanı ve bu başkanın bağlı olduğu Genel Müdür Yardımcısı görevden alınmalıdır.

Mobbing Genelgesini yayınlayan, özelleştirilen kurumlardaki personelin mağdur edilmeyeceği sözünü veren Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve en azından Türk Telekom’dan naklen gelen personelin kapasitesini bilen Sayın Binali YILDIRIM’ın Karayolları Genel Müdürlüğünü bu tehditten kurtaracağına inanmak istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

       TELEKOMCULAR DERNEĞİ

 

Bu Haber 3463 defa okunmuştur.
YARIŞMAYA DAVET
KUTLU OLSUN
ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI
KİTAP SÖYLEŞİ GÜNLERİ
KONFERANSA DAVET
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!