7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
PTTCELL GELİYOR!PTTCELL GELİYOR!

Tarih: 2013-01-29

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım PTT'nin artık mobil hizmet sunacağı müjdesini verdi.

Bakan Yıldırım, PTTcell'in tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, PTT'nin yeni bir işe girdiğini belirterek, amaçlarının milletin birbiriyle buluşması, erişilebilir bir ülke hedefini gerçekleştirmek olduğunu söyledi.

İnsanların nerede olurlarsa olsunlar birbiriyle iletişimlerini hızlı ve rahat yapabilmeleri için nüfusu 1 ile 500 arasında olan 2 bine yakın yerleşim yerine alt yapı kurulması için ihale yapıldığını anlatan Yıldırım, 2 yıl içinde Türkiye'nin kırsal kesiminin kapsama alanına alınacağını ifade etti.

4 BİN 507 PTT NOKTASI

Yıldırım, ''1995'te PTT'nin T'sini aldılar, diye PTT'ciler üzülmüştü. Posta, telefon, telgraf diye bilinen PTT'nin T'si geri geliyor. Telefon gitmişti, şimdi geri geliyor, ama bu dönüş muhteşem bir dönüş. Artık PTT, memleketin her yerinde 4 bin 507 tane PTT noktasında vatandaşlara anlık telefon hizmeti verir hale geldi'' diye konuştu.

Eskiden insanların telefonla konuşmak için sıraya girdiklerini anımsatan Yıldırım, şimdi vatandaşların PTTcell'i alacaklarını ve yükledikleri kadar konuşacaklarını söyledi.

PTTCELL TARİFESİ

PTTcell'in tarifeleri hakkında bilgi veren Yıldırım, 5 dakikası 30 kuruş ve 3 bin dakika bedava konuşma fırsatı sağlayan tarifenin cazip olduğunu söyledi. Anadolu'da insanların konuşmayı sevmediğini dile getiren Yıldırım, ''2 dakika 10 kuruş, tarifesi yaparsanız telefonu bir muhabbet etme aracı değil de, köyde, tarlada, dağda, bayırda işi gücü olan vatandaşa da hizmet yapmış olursunuz. 5 dakika 30 kuruş devam etsin. Ama bir de 2 dakika 10 kuruş, olursa bu iş tadından yenmez. Benim ki sadece fikir. Ama hesabını yapın'' dedi.

PTT Genel Müdürü Osman Tural da bu tarifenin yapılacağını söylemesi üzerine Bakan Yıldırım, ''İyi hayırlı olsun'' dedi.

PTT'nin her 2-3 haftada bir yeni bir hizmetle milletin karşısına çıktığını belirten Yıldırım, 2000'li yıllarda PTT'nin aylık 2 milyon 400 işlem yaparken, bugün bu sayının 26 milyona yükseldiğini söyledi.

170 yıllık geçmişi olan PTT denilince insanların aklına telefon geldiğini anlatan Yıldırım, PTT'nin telefon kısmının dönüş yaptığını kaydetti.

Geçen hafta tanıtımı yapılan Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hizmeti hakkında da bilgi veren Yıldırım, KEP hizmetiyle bilgisayardan gönderilen mesajların resmiyet kazanacağını anımsattı.

PTT ÇALIŞANLARININ YÜKÜ ARTTI

Göreve geldiğinde PTT'nin 7 kalem hizmeti olduğunu bugün ise hizmet kaleminin 255'e yükseldiğini bildiren Yıldırım, şunları kaydetti:

''Bu durumun PTT çalışanlarının yükünü arttırdı. Ama insanlar çalışmaktan şikâyet etmez. İnsanlara en büyük zulüm onları tatmin edecek iş olmamasıdır. O bakımdan PTT işin artmasından şikâyet etmiyor. Bunun karşılığını tam anlamıyla veremiyoruz. Daha iyi şartlarda, daha fazla parasal imkânlar sağlamamız lazım. Bunun için de PTT Kanunu hazır. Onu çıkarttığımızda PTT birçok kararını kendisi vermeye başlayacak.''

PTT'nin sürdürülebilir büyüme ve strateji için daha serbest çalışması gerektiğini belirten Yıldırım, ''O düzenlemeyle; çalıştınız, çok kar ettiniz, fazla iş çıkarttınız. İş yerine kazandırırsanız, teşvik sabit olursa başarı sürekli olur. PTT bunu sağlamış olacak'' dedi.

PTT'nin hizmetleri ve çağrı merkezleri hakkında bilgi veren Yıldırım, PTT çağrı merkezinin ücretli olup olmadığını sorduğu Tural'dan bu hizmetin ücretsiz olduğu yanıtını aldı.

Daha sonra Avea ile PTT'nin PTTcell'den ne kazandığını sorduğu Tural'dan ''İkimizde kazanmıyoruz Sayın Bakanım, vatandaşa kazandırıyoruz'' cevabını alan Yıldırım, ''Bırak bunu yemezler, hayır işini vakıflar yapar, ikinizde ticarethanesiniz. Mutlaka bir şey olacaktır, az da olsa damlayacaktır. Ama vatandaş kazanacaktır, ben onu görüyorum'' diye konuştu.

HGS'DE ERTELEME YOK

Hızlı Geçiş Sistemi'nde (HGS) abone sayısını Tural'a soran Yıldırım, 1 milyon 600 bin HGS etiketinin satıldığı bilgisi üzerine, HGS'de erteleme olmayacağını, bu ay sonunda Kartlı Geçiş Sistemi'nin (KGS) kalkacağını söyledi.

KGS kartı sahiplerine çağrıda bulunan Yıldırım, KGS gişelerinin kalkacağını, mutlaka HGS ya da OGS'ye geçilmesi gerektiğini, kartlarında bulunan kontörlerin 1 yıl içinde HGS etiketlerine aktarılabileceğini kaydetti.

Konuşmasının ardından PTTcell'in takılı olduğu cep telefonu hediye edilmesi üzerine Bakan Yıldırım, hat ücreti olan 20 lirayı PTT Genel Müdürü Tural'a verdi.

PTTcell merkezinden, ''Hoş geldin'' araması yapan müşteri temsilcisi ile konuşan Yıldırım, ''Bu konuşmalar, bizim kontörden mi gidiyor, sizin kontörden mi düşüyor?'' diye sordu. Müşteri temsilcisinin ''Bizim kontörden düşüyor'' demesi üzerine Yıldırım, ''O zaman devam et'' dedi.

3 BİN DAKİKA BEDAVA

Yıldırım, kampanya hakkında bilgi veren müşteri hizmetleri temsilcisine, 2 dakikalık konuşmanın kaç para olduğunu sordu. 2 dakikalık konuşmanın da 30 kuruş olduğunu söyleyen müşteri temsilcisine Yıldırım, ''Burada sizin bilmediğiniz bir mevzu var. Mademki ilk müşteriyiz, bizim de vatandaşa bir hayrımız dokunsun. Türkiye dinliyor, 2 dakika 10 kuruş, bunu da ilave edebilirsiniz. 5 dakika 30 kuruş, 3 bin dakika bedava... Gerisini sen anla. Tamam, işi bağladık'' diye konuştu.

PROJE 4 YIL ÖNCE PLANLANMIŞTI

PTT Genel Müdürü Osman Tural, PTT Genel Müdürlüğü'nün 173 yıldır bu memleketin ve milletin hizmetinde olduğunu ifade etti.

HEDEF 5 MİLYON ABONE

Tural, bir yılın sonunda 1,5 milyon, daha sonraki dönemde de 5 milyon aboneye ulaşmak olduğunu belirterek, ''Biz söylediklerimizi de yapıyoruz. Bunun kanıtı bundan evvelki söylediklerimiz.. Bizim arkadaşlar da bu 5 milyon hedefini almış oldu. Gece yok gündüz yok, çalışmaya devam. 5 milyon PTTcell kullanıcısıyla piyasanın önemli aktörlerinden bir tanesi haline geleceğiz. Yalnızca PTTcell'i konuşma aracı olarak da düşünmemek lazım. Bunu diğer hizmet alanlarımızla destekleyerek vatandaş açısından kullanımlı hale getirmemiz mümkün'' diye konuştu.

TEKNİK ALT YAPI AVEA'DAN

Avea CEO'su Erkan Akdemir ise 173 yıllık tarihi ile Türkiye'nin en köklü kurumlarından bir olan PTT'nin, PTTcell markasıyla mobil iletişim sektörüne giriş yaptığını belirterek, PTT'nin telefonu simgeleyen ''T''sinin mobil olarak geri döndüğünü söyledi.

İlk aşamada faturasız tarife ile 200 PTT merkezinde satışa sunulacak olan PTTcell'in, Mart ayı sonunda tüm PTT merkezlerinde satılmasının hedeflendiğini ifade eden Akdemir, ''PTT'nin telefonu simgeleyen T'sini mobil olarak geri döndüren PTTcell'in, mobil şebeke ve teknik alt yapısı ise Avea tarafından oluşturuluyor'' dedi.

NASIL PTTCELL SAHİBİ OLABİRSİNİZ?

-PTTcell nedir?

-Nasıl PTTcell’li olurum?

-Tarife ve paketler

-Servisler

Hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

http://www.pttcell.com.tr/

Bu Haber 1545 defa okunmuştur.
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!