TÜRK TELEKOM SINIFTA KALDI!TÜRK TELEKOM SINIFTA KALDI!

Tarih: 2013-01-29

 

Türk Telekom'un sabit telefon hizmetine ilişkin hizmet kalitesi ölçümlerini yaptıran Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu, azami geri dönüş sürelerinin aşıldığını tespit etti.

Mobil telefon ve internet kullanımı artarken, sabit hatlarda yaşanan sorunlar gözardı edilebiliyor. Oysa, Türkiye'de sabit hatlı telefonlar halen yaygın biçimde ev ve işyerlerinde kullanılıyor. Peki, bu telefonların aboneleri, yeterli hizmeti alabiliyor mu?

Sabit hatlı telefonlarda neredeyse rakipsiz olan Türk Telekomünikasyon A.Ş. (TTAŞ) tarafından sunulan hizmetin kalitesini ölçen Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK), bazı anahtar kriterlerde standartların altına düşüldüğünü gözlemledi.

BTK tarafından yayınlanan resmi bildiriye göre, Türk Telekom'un bağlantı süresi ölçütüne ait "tüm taleplerin %95'inin yerine getirilmesinde geçen süre" en fazla 4 gün olabilirken, 2012 yılı Mayıs ayında bu süre 4,625 gün, Haziran ayında ise 4,271 gün olarak tespit edildi.

Arıza Giderme de Sıkıntılı

Öte yandan, sabit telefon hizmet kalitesinin bir diğer önemli kriteri olan arıza giderme süresinin de en fazla 48 saat olması gerekirken, Haziran 2012'de bu süre 50,061 saati aştı. Konuyla ilgili BTK tarafından yayınlanan resmi metin ise şu şekilde:

"Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin 2012 yılı Nisan-Mayıs-Haziran dönemine ait sabit telefon hizmetine ilişkin hizmet kalitesi ölçümlerin yer aldığı hizmet kalitesi ölçüm tablosu ve tabloya ilişkin açıklama raporu incelenmiş, yapılan inceleme sonucunda; TTAŞ’ın Bağlantı Süresi Ölçütüne ait “Tüm taleplerin %95 inin yerine gerilmesinde geçen süre” verisinin en fazla 4 gün olması gerekirken, 2012 yılı Mayıs ayında 4,625 gün, Haziran ayında 4,271 gün olarak, Arıza Giderme Süresi Ölçütüne ait “Tüm geçerli arızaların en hızlı karşılanan %95 inin giderildiği süre verisinin en fazla 48 saat olması gerekirken, 2012 yılı Haziran ayında 50,061 saat olarak gerçekleştiği görülmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Bu Haber 1634 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!