Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TÜRK TELEKOM SINIFTA KALDI!TÜRK TELEKOM SINIFTA KALDI!

Tarih: 2013-01-29

 

Türk Telekom'un sabit telefon hizmetine ilişkin hizmet kalitesi ölçümlerini yaptıran Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu, azami geri dönüş sürelerinin aşıldığını tespit etti.

Mobil telefon ve internet kullanımı artarken, sabit hatlarda yaşanan sorunlar gözardı edilebiliyor. Oysa, Türkiye'de sabit hatlı telefonlar halen yaygın biçimde ev ve işyerlerinde kullanılıyor. Peki, bu telefonların aboneleri, yeterli hizmeti alabiliyor mu?

Sabit hatlı telefonlarda neredeyse rakipsiz olan Türk Telekomünikasyon A.Ş. (TTAŞ) tarafından sunulan hizmetin kalitesini ölçen Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK), bazı anahtar kriterlerde standartların altına düşüldüğünü gözlemledi.

BTK tarafından yayınlanan resmi bildiriye göre, Türk Telekom'un bağlantı süresi ölçütüne ait "tüm taleplerin %95'inin yerine getirilmesinde geçen süre" en fazla 4 gün olabilirken, 2012 yılı Mayıs ayında bu süre 4,625 gün, Haziran ayında ise 4,271 gün olarak tespit edildi.

Arıza Giderme de Sıkıntılı

Öte yandan, sabit telefon hizmet kalitesinin bir diğer önemli kriteri olan arıza giderme süresinin de en fazla 48 saat olması gerekirken, Haziran 2012'de bu süre 50,061 saati aştı. Konuyla ilgili BTK tarafından yayınlanan resmi metin ise şu şekilde:

"Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin 2012 yılı Nisan-Mayıs-Haziran dönemine ait sabit telefon hizmetine ilişkin hizmet kalitesi ölçümlerin yer aldığı hizmet kalitesi ölçüm tablosu ve tabloya ilişkin açıklama raporu incelenmiş, yapılan inceleme sonucunda; TTAŞ’ın Bağlantı Süresi Ölçütüne ait “Tüm taleplerin %95 inin yerine gerilmesinde geçen süre” verisinin en fazla 4 gün olması gerekirken, 2012 yılı Mayıs ayında 4,625 gün, Haziran ayında 4,271 gün olarak, Arıza Giderme Süresi Ölçütüne ait “Tüm geçerli arızaların en hızlı karşılanan %95 inin giderildiği süre verisinin en fazla 48 saat olması gerekirken, 2012 yılı Haziran ayında 50,061 saat olarak gerçekleştiği görülmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Bu Haber 1545 defa okunmuştur.
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!