"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TELEKOM’DAN 2.6 MİLYAR LİRALIK GELİRTELEKOM’DAN 2.6 MİLYAR LİRALIK GELİR

Tarih: 2013-02-08

2012 yılında gerçekleştirdiği 2.4 milyar liralık yatırımla yaklaşık 6 milyon haneye fiber altyapısı sağlayan Türk Telekom Grubu, Avea ve TTNET ile toplam cirosunu yüzde 6.4 oranında artırarak 12.7 milyar TL’ye çıkardı.

TÜRK Telekom Grubu 2012 yılında yüzde 6.4 oranında büyüyerek 12.7 milyar TL ciroya ulaştı. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 2.4 milyar liralık yatırımla 5.9 milyondan fazla haneye fiber altyapısı sağladıklarını söyleyen Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafani, “Yıllık net gelir büyümemiz yüzde 27 oldu. Net kârımız 2.6 milyar TL’yi aştı” dedi. Perakende internet servis sağlayıcısı TTNET ile milyonlarca müşterisine yüksek hızda internet, televizyon, mobil geniş bant ve Wi-Fi hizmeti içeren eşsiz çoklu oyun paketleri sunduklarını hatırlatan Kanafani, “Türkiye’nin lider IPTV servisi Tivibu’nun popülaritesini artırmasından memnuniyet duyuyoruz. Kısa zaman önce Tivibu’yu çeşitli Avrupa futbol liglerinden yeni içerikler ekleyerek zenginleştirdik” dedi.

730 BİN YENİ MÜŞTERİ

Grubun mobil şirketi Avea yüzde 13 büyüyen gelir ve yüzde 28 büyüyen FAVÖK ve yanı sıra 730 bin net yeni müşteri ile 2012 yılında başarılı bir performans sergilediğini ifade eden Hakam Kanafani, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hem ses hem de data segmentinde güçlü performans gösteren Avea’nın geliri 3.5 milyar TL ile rekor seviyeye ulaştı. Mobil data gelirlerimiz de yüzde 79 oranında büyüdü. 2012 yılında kalite ve verimliliği desteklemek için mobil ağ ve kanallara 750 milyon TL’den fazla yatırım yaptık. Avea, yenilikçi teklifler ve mobil numara taşıma sonucu net müşteri kazanımında lider konumunu 2012’de de sürdürdü. Avea markasını taşıyan ilk kendi akıllı telefonumuz ‘Avea InTouch’ı müşterilerimize sunduk.”

Türk Telekom Grubu olarak Türkiye’de iletişim alanında araştırma ve geliştirme faaliyetlerini de sürdürdüklerini hatırlatan Hakam Kanafani, “Avrupa Birliği’nin fonladığı projeler vasıtasıyla Avrupa’da da telekom şirketleriyle ortaklıklar kuruyoruz. 2013 yılında hem mobil hem de sabit operasyonlarımızda büyümeyi hedefliyoruz. Türk Telekom Grubu olarak, Türkiye telekom pazarındaki lider konumumuzu sürdürmek için yakınsama stratejileri ve grup sinerjilerine odaklanıyoruz.”

 

Türk Telekom, hisse başına brüt 68.95 kuruş temettü dağıtacak.

Türk Telekom Yönetim Kurulu, 2,41 milyar lira olarak hesaplanan dağıtılabilir kar tutarının birinci ve ikinci temettü olarak dağıtılmasının Genel Kurul onayına sunulmasına karar verdi.

Türk Telekomünikasyon AŞ'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayınlanan açıklamasında, 2012 yılı faaliyetleri sonucunda elde edilen "vergi sonrası net kar" tutarından, yasal karşılıkların ayrılması sonrası kalan, dağıtılabilir kar tutarının 2 milyar 413 milyon 279 bin 823 lira olarak hesaplandığı belirtildi.

 Açıklamada, şunlar kaydedildi:

 "Buna göre 1 TL nominal değerindeki hisseye isabet eden temettü tutarımız brüt 68,95 kuruş olmaktadır. Yönetim Kurulumuz, Ana Sözleşmemize uygun olarak, söz konusu kar tutarının birinci ve ikinci temettü olarak ortaklarımıza nakden dağıtılması önerisini Genel Kurulumuzun onayına sunacaktır."

Bu Haber 2632 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!