7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TT  ÇIĞ ALTINDA KALANLARA YARDIM EDECEKTT ÇIĞ ALTINDA KALANLARA YARDIM EDECEK

Tarih: 2013-02-12

Türk Telekom, Türkiye’ye Değer çatısı altında hayata geçirdiği Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi (TTAKE) ile Türkiye’ye değer katmaya devam ediyor. Türk Telekom bünyesinde faaliyet gösteren ve 140 gönüllü Türk Telekom çalışanından oluşan TTAKE, son olarak Erciyes’te, çığ öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında “çığda arama kurtarma” eğitimi aldı.

“Türkiye’ye Değer” çatısı altında 2010 yılında 14 Türk Telekom gönüllü çalışanının desteği ile kurulan ve bugün Türkiye’nin 12 bölgesinden 140 gönüllü çalışanı olan TTAKE, bölge coğrafyasına ve karakteristiğine uygun şekilde aldıkları eğitimlere ve çalışmalara devam ediyor. Son olarak 18-20 Ocak 2013 tarihleri arasında Erciyes’te 3 gün 3 gece boyunca devam eden ve çığ riski altında olan bölgelerden toplam 55 gönüllü çalışanın katıldığı “çığda arama kurtarma” eğitimi ile TTAKE üyeleri, çığ öncesi alınması gereken tedbirler, çığda yaralıya ulaşma, çığ sonrası hayatta kalma teknikleri ve donmuş kişilere yapılacak müdahale gibi konuları içinde barındıran geniş çaplı bir eğitim aldılar.

TTAKE üyeleri, kurulduğu günden bu yana “doğada arama ve kurtarma teorik eğitimi”, “toplum afet müdahale takımı eğitimi” ve “selde arama ve kurtarma eğitimi” gibi çeşitli konularda 10’dan fazla eğitim alırken, önemli sempozyum ve tatbikatlara da katıldılar. TTAKE üyeleri ayrıca “temel ilk yardım” ve “arama kurtarma” sertifikalarına da sahipler.

TTAKE, diğer sivil savunma ekipleriyle de sürekli bilgi paylaşımında bulunarak ilgili konularda güncel eğitimleri takip etmeye devam etmenin yanı sıra, afetler karşısında yapılması gereken kuralları anlatan eğitim broşür ve kitapçıklarının dağıtılmasını organize ederek, halkı bilinçlendirme faaliyetlerine de katkıda bulunuyor.

Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi hakkında

Tamamı Türk Telekom çalışanlarından oluşan tamamen gönüllülük esasına dayalı bir sivil savunma hareketi olan TTAKE, Türkiye’de ve dünyada meydana gelebilecek her türlü doğal afet, doğal kaza ve arama kurtarma faaliyeti gerektiren diğer olumsuz koşullarda yetkisi ve imkânı dâhilinde, olay yerine mümkün olduğunca hızlı bir şekilde ulaşarak zor durumda kalanlara yardım etme amacıyla 2010 yılında 14 gönüllü ile hayata geçirildi. 30 kişilik merkez ekibi ve Türk Telekom'a bağlı Anadolu Merkez 1-2, Batı 1-2, Doğu 1-2, Güney 1-2, İstanbul 1-2 ve Kuzey 1-2 Bölgelerinde yer alan 110 kişilik destek ekipleri ile TTAKE, toplam 140 gönüllü üyeden oluşuyor.

Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi’nde yer alan gönüllüler, 2011 yılında yaşanan Van Depremi’nin ilk saatlerinde bölgeye ulaşarak 32 saatlik çalışmanın sonucunda bir kişinin enkaz altından çıkartılmasını sağlarken, Van merkezde meydana gelen diğer depremde yıkılan otel enkazında ise 5 gün boyunca yardım çalışmalarına destek oldu.

Telekomcular Derneği, Türk Telekom yönetimine ve emeği geçenlere duyarlılıkları ve hizmetleri için teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını diler.

Bu Haber 1041 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!