Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BU SORULAR NE ZAMAN CEVAPLANACAKBU SORULAR NE ZAMAN CEVAPLANACAK

Tarih: 2013-02-13

 

Türk Telekom Gayrimenkul Satışları ile ilgili onlarca soru önergesine bir tane daha eklendi. Hükümet, bu sorulara ne zaman tatmin edici bir cevap verecek?

MHP Kütahya Milletvekili Prof.Dr. Alim Işık, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde, son dönemde zaman zaman çeşitli basın yayın organlarında tam veya yarım sayfa halinde yer alan “Sahibinden Satılık” ilanlarında verilen bazı irtibat telefonlarının Türk Telekom’a ait olduğu ve satışı yapılan gayrimenkullerin Türk Telekom adına tescilli olduğunun tespit edildiğini belirterek konuyu Meclis gündemine taşımıştır.

Türk Telekom’a ait olduğu belirlenen gayrimenkullerin satışlarının kamuoyunda farklı tartışmalara ve endişelere yol açtığını belirten MHP Kütahya Milletvekili Prof.Dr. Alim IŞIK, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM’a şu soruları yöneltti ve cevap istedi:
“Türk Telekom yetkililerinin çeşitli yayın organlarına verdikleri röportajlarında, Türk Telekom özelleştirilmesinin bir mülkiyet devri olmadığı, imtiyaz sözleşmesinin süresinin bitimi olan 2026 yılında altyapıyla birlikte Hazineye iade edileceği ifade edilmesine karşın Türk Telekom’a ait bazı taşınmazların belirtilen şekilde satış ilanlarının verilmesi Bakanlığınızın bilgisi dâhilinde midir? Anılan taşınmaz satışları bakanlığınız bilgisi dahilinde yapılıyorsa, belirli bir sürenin sonunda geri devralınacak olan Türk Telekom’un sahip olduğu bazı taşınmazların satılması doğru mudur? Bakanlığınız Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Türk Telekom arasında imzalanan İmtiyaz Sözleşmesi Türk Telekom’un gayrimenkullerinin satışına imkân vermekte midir? Türk Telekom’un özelleştirilmesine yönelik sözleşmenin imzalandığı tarihten buyana hangi taşınmazlarının satışı yapılmıştır?”

Satışı yapılan bu taşınmazların cinslerinin ve satış bedellerinin nasıl olduğu ve bu güne kadar yapılan bu satışlardan elde edilen toplam gelirden Hazinenin payına düşen miktarın ne kadar olduğunu soran MHP Kütahya Milletvekili Prof.Dr. Alim IŞIK, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM’a şu soruları da yöneltti ve cevap istedi:
“Anılan taşınmazların satışında hangi yöntem veya yöntemler uygulanmıştır? Anılan taşınmazların mülkiyeti mi yoksa belirli bir süre için işletme hakkı mı devredilmiştir? Mülkiyet devri olmayan bir özelleştirmede, kurumun gayrimenkullerinin satılması meri mevzuata aykırı değil midir? Türk Telekom’a ait taşınmazların satışının durdurularak kurumun içinin boşaltılmasına yönelik uygulamalara son verilmesi konusunda bakanlığınızın görüşü nasıldır?”

Bu Haber 1338 defa okunmuştur.
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!