2012 YILININ BİLİŞİM ŞİRKETİ: MİLLENİCOM TÜRKİYE 2012 YILININ BİLİŞİM ŞİRKETİ: MİLLENİCOM TÜRKİYE

Tarih: 2013-02-14

 

2012 yılı Telekomcular Derneği ödüllerine lâyık gördüğümüz kişi ve kuruluşları seçme nedenlerimizi bilginize sunuyoruz.

2012 Yılının Bilişim Şirketiolarak Millenicom Türkiye’yi seçtik.

Neden Millenicom Türkiye?

2004 yılında Türkiye telekomünikasyon pazarında serbestleşme başlayınca,  European Telecommunication Holding (E.T.H. AG) Almanya’da elde ettiği deneyimle lider alternatif operatör olma hedefiyle Millenicom Türkiye’yi  kurmuştur.

European Telecommunication Holding çatısı altında faaliyet gösteren Millenicom Türkiye, holding şirketlerinden Millenicom ve Alovatan’ın Avrupa Telekom arenasında edindiği tecrübe ve birikimi Türkiye pazarında en etkin şekilde yansıtmayı hedeflemektedir.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından verilmiş olan Sabit Telefon Hizmeti (STH), İnternet Servis Sağlayıcılığı Hizmeti (İSS) ve Altyapı İşletmeciliği Hizmeti (AİH) lisansları sahibi Millenicom Türkiye’nin şebekesi üzerinde yılda 2.5 milyar dakikalık telefon görüşmesi yapılabilmektedir.

Şirket hem bireysel hem kurumsal müşterilerine tam ve bütünleşik telekom hizmetleri sunabilmek için 2010 yılında Sanal Mobil Operator (MVNO) lisansı da almıştır. Ülkemizde kurumlara yönelik A-Tipi Abonelik hizmeti sunan ilk iki işletmeciden biri olan Millenicom Türkiye, kurulduğu tarihten bu yana yaptığı ataklarla sabit telefon hizmeti verdiği kurumsal müşteri sayısını 70.000’in üzerine çıkarmıştır.

Millenicom kendi altyapısı üzerinden hizmet verdiği “Doping ADSL2+” ürünü ile 100.000’den fazla aboneye hizmet vermektedir. 2007 yılında Türkiye’nin ilk “arama bazında operatör seçimi” hizmeti 1045’i sunmaya başlayan ve ilk günden beri liderliğini sürdüren Millenicom, 2.000.000’u aşkın farklı sabit hat abonesine hizmet  vermiştir. 80’i aşkın uluslararası telekom operatörüyle arabağlantıya sahip olan Millenicom Türkiye, son kullanıcıya ve kurumlara yönelik hizmetlerinin yanı sıra yurt dışında ve ülkemizde pek çok telekom operatörüne destek sunmaktadır.

Millenicom Türkiye; altyapısı itibariyle doğal tekel niteliğinde olan, siyasi ve hukuki desteklerle doğal tekel niteliği korunan/güçlendirilen Türk Telekom karşısında, tüm olumsuz şartlara tağmen piyasada tutunabildiği ve müşteri sayısını 7 yılda önemli ölçüde artırdığı için, 2012 Yılının Bilişim Şirketi  olarak  seçilmiştir.

Bu Haber 2262 defa okunmuştur.
BYS´DEN ALACAKLI OLABİLİRSİNİZ
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!