"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
2012 YILININ BİLİŞİM ŞİRKETİ: MİLLENİCOM TÜRKİYE 2012 YILININ BİLİŞİM ŞİRKETİ: MİLLENİCOM TÜRKİYE

Tarih: 2013-02-14

 

2012 yılı Telekomcular Derneği ödüllerine lâyık gördüğümüz kişi ve kuruluşları seçme nedenlerimizi bilginize sunuyoruz.

2012 Yılının Bilişim Şirketiolarak Millenicom Türkiye’yi seçtik.

Neden Millenicom Türkiye?

2004 yılında Türkiye telekomünikasyon pazarında serbestleşme başlayınca,  European Telecommunication Holding (E.T.H. AG) Almanya’da elde ettiği deneyimle lider alternatif operatör olma hedefiyle Millenicom Türkiye’yi  kurmuştur.

European Telecommunication Holding çatısı altında faaliyet gösteren Millenicom Türkiye, holding şirketlerinden Millenicom ve Alovatan’ın Avrupa Telekom arenasında edindiği tecrübe ve birikimi Türkiye pazarında en etkin şekilde yansıtmayı hedeflemektedir.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından verilmiş olan Sabit Telefon Hizmeti (STH), İnternet Servis Sağlayıcılığı Hizmeti (İSS) ve Altyapı İşletmeciliği Hizmeti (AİH) lisansları sahibi Millenicom Türkiye’nin şebekesi üzerinde yılda 2.5 milyar dakikalık telefon görüşmesi yapılabilmektedir.

Şirket hem bireysel hem kurumsal müşterilerine tam ve bütünleşik telekom hizmetleri sunabilmek için 2010 yılında Sanal Mobil Operator (MVNO) lisansı da almıştır. Ülkemizde kurumlara yönelik A-Tipi Abonelik hizmeti sunan ilk iki işletmeciden biri olan Millenicom Türkiye, kurulduğu tarihten bu yana yaptığı ataklarla sabit telefon hizmeti verdiği kurumsal müşteri sayısını 70.000’in üzerine çıkarmıştır.

Millenicom kendi altyapısı üzerinden hizmet verdiği “Doping ADSL2+” ürünü ile 100.000’den fazla aboneye hizmet vermektedir. 2007 yılında Türkiye’nin ilk “arama bazında operatör seçimi” hizmeti 1045’i sunmaya başlayan ve ilk günden beri liderliğini sürdüren Millenicom, 2.000.000’u aşkın farklı sabit hat abonesine hizmet  vermiştir. 80’i aşkın uluslararası telekom operatörüyle arabağlantıya sahip olan Millenicom Türkiye, son kullanıcıya ve kurumlara yönelik hizmetlerinin yanı sıra yurt dışında ve ülkemizde pek çok telekom operatörüne destek sunmaktadır.

Millenicom Türkiye; altyapısı itibariyle doğal tekel niteliğinde olan, siyasi ve hukuki desteklerle doğal tekel niteliği korunan/güçlendirilen Türk Telekom karşısında, tüm olumsuz şartlara tağmen piyasada tutunabildiği ve müşteri sayısını 7 yılda önemli ölçüde artırdığı için, 2012 Yılının Bilişim Şirketi  olarak  seçilmiştir.

Bu Haber 2016 defa okunmuştur.
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSU
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTL
BABALAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
YÖNETİM KURULUMUZ CHP’Yİ ZİYARET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!