Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
APPLE CEOSU; OLED EKRANLAR BERBATAPPLE CEOSU; OLED EKRANLAR BERBAT

Tarih: 2013-02-14

 

Apple CEO’su Tim Cook, Goldman Sachs Teknoloji ve İnternet Konferansı’nda OLED ekranlar hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Samsung’un öncü olduğu OLED panel üretiminde son dönemde LG cephesinde de kayda değer gelişmeler sağlandığı biliniyor. Üst seviye telefonlarının büyük bölümünde bu ekrana yer Samsung, aynı zamanda OLED ekranlı televizyon üretimini son dönemde arttırmıştı.

CEO, OLED ekranlar için “berbat” değerlendirmesinde bulunurken, renk doygunluğunun fazlasıyla abartıldığı ve bu sebeple bir dengesizliğin yaşandığı; ayrıca ekran parlaklığının yeterli sevide olmadığını açıkladı. Kimi kullanıcıların ekran boyutuna öne verdiğini sözlerine ekleyen Cook, “ Bizm için ekran boyutu değil, sunduğu görüntüleme yetenekleri önemlidir. Retina ekranlar OLED ekranlara nazaran iki kat daha parlak ve gerçekçi renkler sunuyor. Özellikle OLED ekranların mavi alt pikselinde verimlilik düşüşü olduğu ve çare olarak ise bu pikselin büyütülmesi daha kötü sonuçlara yol açıyor” değerlendirmelerinde bulundu.Cep telefonlarında işlemci güçlerini belirli uygulamalarla test ederek hangisinin daha iyi sonuç verdiğini gözlemleyebiliyoruz ancak iş ekranın sunduğu görüntüleme deneyimine geldiğinde ise burada kullanıcını göz zevki daha önemli bir detay. Kimi kullanıcılar OLED ekranlarda oluğu gibi renk doygunluğu, tam anlamıyla siyah bir görüntüleme isterken, farklı bir kesim ise renklerin gerçek ve daha parlak bir görüntü oluşturması ister. Bu noktada kamuoyunda uzun süredir devam eden tartışmaya Apple CEO’su Tim Cook’un da dâhil olduğunu görüyoruz.

Samsung’un AMOLED ekranlarda sağladığı en büyük gelişimi Galaxy  S II’nin Super AMOLED Plus panelinde görmüştük. RGB alt dizilimin yer aldığı panel, söz konusu ekran sorunlarının büyük bölümünü ortadan kaldırmıştı. Galaxy S III’te ise PenTile dizilim büyük eleştiri almıştı. Galaxy S IV cephesine baktığımızda ise 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekranda farklı bir piksel dizilin kullanılacağı belirtiliyor. Altıgen ya da baklava dizilimi olarak adlandırılan bu yeni oluşumda Samsung , daha net ve parlak bir görüntüleme deneyimi sunmayı hedefleyecek.

Kaynak: http://www.andronova.net

Bu Haber 998 defa okunmuştur.
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!