Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
APPLE CEOSU; OLED EKRANLAR BERBATAPPLE CEOSU; OLED EKRANLAR BERBAT

Tarih: 2013-02-14

 

Apple CEO’su Tim Cook, Goldman Sachs Teknoloji ve İnternet Konferansı’nda OLED ekranlar hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Samsung’un öncü olduğu OLED panel üretiminde son dönemde LG cephesinde de kayda değer gelişmeler sağlandığı biliniyor. Üst seviye telefonlarının büyük bölümünde bu ekrana yer Samsung, aynı zamanda OLED ekranlı televizyon üretimini son dönemde arttırmıştı.

CEO, OLED ekranlar için “berbat” değerlendirmesinde bulunurken, renk doygunluğunun fazlasıyla abartıldığı ve bu sebeple bir dengesizliğin yaşandığı; ayrıca ekran parlaklığının yeterli sevide olmadığını açıkladı. Kimi kullanıcıların ekran boyutuna öne verdiğini sözlerine ekleyen Cook, “ Bizm için ekran boyutu değil, sunduğu görüntüleme yetenekleri önemlidir. Retina ekranlar OLED ekranlara nazaran iki kat daha parlak ve gerçekçi renkler sunuyor. Özellikle OLED ekranların mavi alt pikselinde verimlilik düşüşü olduğu ve çare olarak ise bu pikselin büyütülmesi daha kötü sonuçlara yol açıyor” değerlendirmelerinde bulundu.Cep telefonlarında işlemci güçlerini belirli uygulamalarla test ederek hangisinin daha iyi sonuç verdiğini gözlemleyebiliyoruz ancak iş ekranın sunduğu görüntüleme deneyimine geldiğinde ise burada kullanıcını göz zevki daha önemli bir detay. Kimi kullanıcılar OLED ekranlarda oluğu gibi renk doygunluğu, tam anlamıyla siyah bir görüntüleme isterken, farklı bir kesim ise renklerin gerçek ve daha parlak bir görüntü oluşturması ister. Bu noktada kamuoyunda uzun süredir devam eden tartışmaya Apple CEO’su Tim Cook’un da dâhil olduğunu görüyoruz.

Samsung’un AMOLED ekranlarda sağladığı en büyük gelişimi Galaxy  S II’nin Super AMOLED Plus panelinde görmüştük. RGB alt dizilimin yer aldığı panel, söz konusu ekran sorunlarının büyük bölümünü ortadan kaldırmıştı. Galaxy S III’te ise PenTile dizilim büyük eleştiri almıştı. Galaxy S IV cephesine baktığımızda ise 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekranda farklı bir piksel dizilin kullanılacağı belirtiliyor. Altıgen ya da baklava dizilimi olarak adlandırılan bu yeni oluşumda Samsung , daha net ve parlak bir görüntüleme deneyimi sunmayı hedefleyecek.

Kaynak: http://www.andronova.net

Bu Haber 1050 defa okunmuştur.
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!