DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
ZAMANIN EN GÖZDE MESLEĞİ...ZAMANIN EN GÖZDE MESLEĞİ...

Tarih: 2013-02-19

"İnternet ve Bilişim Teknolojileri Yönetimi Programı" uzaktan eğitimle günümüzün en gözde mesleği olan internet ve bilişim teknolojileri uzmanı olma imkanı tanıyor.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde açılan ve Türkiye'nin ilk tezli uzaktan eğitim yüksek lisans programı olan ''İnternet ve Bilişim Teknolojileri Yönetimi Programı'' mezunları, internet ve adli bilişim gibi alanlarda uzmanlık yapabilecek.

Enstitü'nün İnternet ve Bilişim Teknolojileri Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sinan Yörük, 2012-2013 akademik yılı güz döneminde öğrenci kabulüne başlanan programda, e-ticaret, Adli Bilişim, İnternet ve Etik, Bilimsel Araştırma Yöntemleri, Öğretimde Materyal Tasarlama, Bilişim Teknolojileri Güvenliği ve Kriptoloji, İnsan Kaynakları Yönetimi dersleri verildiğini söyledi.

Programı, Rektör Prof. Dr. Mustafa Solak'ın destekleriyle açtıklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Yörük, bilişim ve internet çağının gereksinimlerini karşılayan programın, mühendislik, eğitim ve işletme dallarını kapsadığını bildirdi.

Yrd. Doç. Dr. Yörük, program açılmadan önce öğrencilere anket düzenleyerek programın adını belirlediklerini ve gerekli işlemler tamamlandıktan sonra programın hizmete girdiğini dile getiren Yrd. Doç. Dr. Yörük, şöyle devam etti:

''Programın uzaktan eğitim özelliğine sahip olması, özellikle kendisini geliştirmek isteyen ve çalışan insanlar için kolaylık sağladı. Hocalarımız, dersleri uzaktan eğitim aracılığıyla veriyor. Öğrencilerimiz, dünyanın her tarafından bu programa haftada bir saat bağlanarak kendilerini geliştirebilir. Bu programdan mezun olunca eğitim, işletme ve mühendislik alanlarında doktora programlarına başvurabilecekler. Her alandan öğrenci kabul ediyoruz ancak adayların Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'ndan (ALES) en az 55 puan almış olması gerekiyor.''

''Bu program, lisansüstü akademik ağırlıklı bir program''

Güz döneminde 20 öğrenci kabul ettikleri bilgisini veren Yrd. Doç. Dr. Yörük, öğrencilerinin genellikle öğretmen, asker veya polis olduğunu belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Yörük, bahar dönemi için müracaat eden 70 kişiden de 25'ini programa aldıklarına işaret ederek, ''Bu program, lisansüstü akademik ağırlıklı bir program'' dedi.

Öğrencilerin, belirleyecekleri konularda tezler hazırladıktan sonra internet ve bilişim uzmanı olacağını anlatan Yrd. Doç. Dr. Yörük, internet ve bilişim alanlarının, 21'inci yüzyılın en önemli konularından biri olduğuna dikkati çekti.

Yrd. Doç. Dr. Yörük, kredi kartı dolandırıcılığından internette izinsiz bilgi kopyalamaya, başkasının bilgisayarındaki bilgi ve belgeleri ele geçirmeye kadar birçok suçun internet aracılığıyla işlendiğini kaydederek, ''Şu anda işlenen suçların büyük bir kısmı internet ve bilişim alanına kaymış durumda. Bu alandan mezun olacak öğrencilerimiz, adli bilişim gibi alanlarda uzman olabilecek'' diye konuştu.

Bu Haber 872 defa okunmuştur.
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
TÜM İNTERNET TRAFİĞİ POLİS TAKİB
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!