DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
AVEA 7 DALDA REKOR KIRDIAVEA 7 DALDA REKOR KIRDI

Tarih: 2013-02-20

9'uncu yaşını rekor verilerle kutlayan Avea, 2012'de abone sayısını 13.5 milyona çıkardı. 756 milyonluk yatırım yapan Avea'nın geliri 3.4 milyar TL oldu. Avea CEO'su Akdemir, "Yakında TT'nin amiral gemisi olacağız" dedi.

19 Şubat 2004'te kurulan Avea, 9'uncu yaş gününü 7 farklı rekorla kutladı. En yüksek toplam gelirin yanı sıra abone ve mobil internet gelirlerinde de en yüksek rakamları yakalayan Avea, akıllı telefon penetrasyonu, mobil internet kullanıcısı, abone sayısı ve EBITDA rakamlarında rekor verilerle yılı kapattı. Avea CEO'su Erkan Akdemir, Türkiye'ye yatırım yapmaya devam ettiklerini vurgulayarak, "Geçen yıl 756 milyon TL'lik yatırımımız oldu. Yatırımların gelire oranı itibarıyla Avea kendi sektöründe hem dünyada hem de Türkiye'de çok yüksek bir orana ulaştı. 2012'de sektörde bu oran yüzde 14 iken, Avea'da yüzde 22" diye konuştu. Akdemir'in verdiği bilgiye göre 2012 yılı finansal sonuçlarıyla Avea'nın toplam gelirleri son 2 yılda, yüzde 31'lik artışla 3 milyar 475 milyon TL'ye, EBITDA'sı ise yüzde 46 artışla 486 milyon TL'ye yükseldi.

ABONE SAYISI 13.5 MİLYON

"2012'yi 7 rekorlu muhteşem bir finalle kapattık" diyen Akdemir, finansal sonuçlarla ilgili şu bilgileri verdi: "728 bin net abone kazanımıyla müşteri sayımızı 13.5 milyona çıkardık. 2012'deki ortalama 341 dakika abone başına konuşma süresiyle Türkiye'nin en çok konuşturan operatörü olduk. Avea'nın abone başına geliri (ARPU) ise 21.6 TL'ye çıkararak en yüksek gelir seviyesine ulaştı. Son 2 yılda yüzde 339 gibi rekor bir artışla mobil internet gelirleri 392 milyon TL'ye çıktı." Akdemir, 2010'da yüzde 11 olan akıllı cihaz penetrasyonunun 2012'de yüzde 24'e yükseldiğini de sözlerine ekledi.

TÜRK TELEKOM'UN AMİRAL GEMİSİ AVEA OLACAK

Avea, Türk Telekom (TT) Grubu gelirlerinin yüzde 32'sini gerçekleştiriyor. Akdemir, bu rakamın yakın zamanda yüzde 50'lere ulaşacağını ve grubun "amiral gemisi" haline geleceklerini söyledi. TT Grup CEO'su Hakaam Kanafani de, "Avea'nın başarıları ve elde ettiği etkileyici sonuçlar bizleri çok heyecanlandırıyor. Sektörde 3'üncü olup böyle sonuçlar elde eden başka bir firma yok" diye konuştu.

AVEA INTOUCH 2 GELİYOR

Avea inTouch 2 modelini pazara sunma hazırlığı yaptıklarını anlatan Akdemir, "2012, M2M alanında da en'lerimizin yılı oldu. En büyük araç takip ve mobil sağlık projesini gerçekleştirdik. Enerji konusunda da çalışma başlatacağız" dedi.

Bu Haber 1372 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!