"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
2012 YILININ YÖNETİCİSİ2012 YILININ YÖNETİCİSİ

Tarih: 2013-02-26

2012 yılı Telekomcular Derneği ödüllerine lâyık gördüğümüz kişi ve kuruluşları seçme nedenlerimizi bilginize sunuyoruz.

2012 yılının yönetici olarak Abdullah Raşit Gülhan/Sinerji Türk’ü seçtik.

Neden Abdullah Raşit Gülhan/Sinerji Türk?

Sinerji Türk, sekiz ileri teknoloji alanında dünyadaki Türk işadamlarını, işkadınlarını, Türk akademisyenleri ve Türk üst düzey yöneticilerini bir araya getirerek, Türkiye’de AR-GE ve inovasyon projelerini oluşturmak, Türkiye’nin kalkınmasına, ileri gitmesine, muasır medeniyetlerin üstünde bir seviyeye çıkmasına katkı sağlamaya çalışan bir sivil toplum örgütü.

Sinerji Türk’ün kurucusu Abdullah Raşit GÜLHAN, Telekomünikasyon ve Bilişim sektöründe 25 yılı aşkın süredir çalışan bir mühendis. Telekomünikasyon Kurumu’nun (Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu-BTK) kurucu Kurul Üyesi ve eski II. Başkanı.

Kurul üyeliğinden ayrıldıktan sonra 2004 yılında telekom bilişim alanında uluslararsı danışmanlık yapan ARG Danışmanlık Şirketimi kurdu. Halen bu şirkette çalışıyor. Aynı zamanda; MOBİL İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği MOBİSAD'ın Genel Sekreteri. İnternet Üst Kurulu ve TOBB Telekomünikasyon Meclisi Üyesi.

SİNERJİTÜRK; Telekomünikasyon-Bilişim, Endüstriyel Tasarım,  Enerji,  Sağlık Teknolojileri,  Savunma-Uzay-Havacılık, Nanoteknoloji, Otomotiv ve Gemi İnşaa Sektörleri ile ilgili konferanslar düzenleyen, bu sektörlerde yüksek teknoloji üreten firmalar, karar alıcılar arasında "sinerji" oluşturmayı hedefleyen bir kuruluş.

Çin, İrlanda, Hindistan, İsrail ve benzeri birkaç ülkede; o ülkelerin kalkınmasında yurtdışında yaşayan vatandaşlarının anavatanlarına yapmış oldukları yatırımların ve anavatanlarındaki şirketlerle iş birlikteliğinin çok önemli bir paya sahip olduğu gerçeğinden yola çıkarak kurulan SİNERJİTÜRK,  9 Kasım 2012 tarih ve 28462 sayılı resmi gazete vakıf senedinin yayınlanmasıyla vakıflaşma sürecini de tamamlandı.

Türkiye’de büyük bir boşluğu dolduracağına inandığımız Sinerjütürk Vakfı’nın kurucusu Abdullah Raşit GÜLHAN bu özellikleri nedeni ile 2012 Yılının Yöneticisi Ödülü’nün sahibi oldu.

Bu Haber 1297 defa okunmuştur.
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSU
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTL
BABALAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
YÖNETİM KURULUMUZ CHP’Yİ ZİYARET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!