2012 YILININ YÖNETİCİSİ2012 YILININ YÖNETİCİSİ

Tarih: 2013-02-26

2012 yılı Telekomcular Derneği ödüllerine lâyık gördüğümüz kişi ve kuruluşları seçme nedenlerimizi bilginize sunuyoruz.

2012 yılının yönetici olarak Abdullah Raşit Gülhan/Sinerji Türk’ü seçtik.

Neden Abdullah Raşit Gülhan/Sinerji Türk?

Sinerji Türk, sekiz ileri teknoloji alanında dünyadaki Türk işadamlarını, işkadınlarını, Türk akademisyenleri ve Türk üst düzey yöneticilerini bir araya getirerek, Türkiye’de AR-GE ve inovasyon projelerini oluşturmak, Türkiye’nin kalkınmasına, ileri gitmesine, muasır medeniyetlerin üstünde bir seviyeye çıkmasına katkı sağlamaya çalışan bir sivil toplum örgütü.

Sinerji Türk’ün kurucusu Abdullah Raşit GÜLHAN, Telekomünikasyon ve Bilişim sektöründe 25 yılı aşkın süredir çalışan bir mühendis. Telekomünikasyon Kurumu’nun (Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu-BTK) kurucu Kurul Üyesi ve eski II. Başkanı.

Kurul üyeliğinden ayrıldıktan sonra 2004 yılında telekom bilişim alanında uluslararsı danışmanlık yapan ARG Danışmanlık Şirketimi kurdu. Halen bu şirkette çalışıyor. Aynı zamanda; MOBİL İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği MOBİSAD'ın Genel Sekreteri. İnternet Üst Kurulu ve TOBB Telekomünikasyon Meclisi Üyesi.

SİNERJİTÜRK; Telekomünikasyon-Bilişim, Endüstriyel Tasarım,  Enerji,  Sağlık Teknolojileri,  Savunma-Uzay-Havacılık, Nanoteknoloji, Otomotiv ve Gemi İnşaa Sektörleri ile ilgili konferanslar düzenleyen, bu sektörlerde yüksek teknoloji üreten firmalar, karar alıcılar arasında "sinerji" oluşturmayı hedefleyen bir kuruluş.

Çin, İrlanda, Hindistan, İsrail ve benzeri birkaç ülkede; o ülkelerin kalkınmasında yurtdışında yaşayan vatandaşlarının anavatanlarına yapmış oldukları yatırımların ve anavatanlarındaki şirketlerle iş birlikteliğinin çok önemli bir paya sahip olduğu gerçeğinden yola çıkarak kurulan SİNERJİTÜRK,  9 Kasım 2012 tarih ve 28462 sayılı resmi gazete vakıf senedinin yayınlanmasıyla vakıflaşma sürecini de tamamlandı.

Türkiye’de büyük bir boşluğu dolduracağına inandığımız Sinerjütürk Vakfı’nın kurucusu Abdullah Raşit GÜLHAN bu özellikleri nedeni ile 2012 Yılının Yöneticisi Ödülü’nün sahibi oldu.

Bu Haber 1458 defa okunmuştur.
BYS´DEN ALACAKLI OLABİLİRSİNİZ
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!