7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
PTT KARTEL HALİNE GELECEK!PTT KARTEL HALİNE GELECEK!

Tarih: 2013-03-11

 

Haber-Sen Genel Başkanı Beytekin: PTT, kargo, taşıma, nakliye şirketlerinin üstünde ve bütün bankaların üstünde olacak.

KESK Haber-Sen Genel Başkanı Ufuk Beytekin, Posta Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) özelleştirilmesine karşı eylemlilik başlatacaklarını belirterek, “Özelleştirmeyle yaratılan şirket kargo, taşıma, nakliye şirketlerinin ve bütün bankaların üstünde hegemonyası olan çok güçlü bir şirket haline gelecek” dedi.

KESK Haber-Sen Bursa Şubesi’nin düzenlediği toplantıya katılan Genel Başkan Ufuk Beytekin, üyelere PTT’nin özelleştirme süreci hakkında bilgi verdi. PTT’nin özelleştirilmesinin 5 Mart itibariyle TBMM gündemine geldiğini belirten ;Beytekin, yasa tasarısı ile PTT’de çalışan devlet memurlarının tüm güvencelerinin ellerinden alınacağını kaydetti. Devlet memurlarının hiçbir kanuna dayanak olmadan çalıştırılmak istendiğini öne süren Beytekin, şöyle dedi:

“Devlet, taşeron olacak. İstediği zaman bizi işten çıkartacak, istediği zaman alacak, istediği zaman para verecek, istediği kadar çalıştırıp izin kullandıracak. Bu kabul edilemez. KESK Haber- Sen olarak bunu asla kabul etmiyoruz. Zaten özelleştirmelerin yıllardır ;ihanet olduğunu söylemiştik. Telekom süreci bunu ispatladı. PTT’de kar eden bir kuruluş. Nerdeyse yarım katrilyon karı var. Buna rağmen bu gün PTT de özelleştiriliyor ise, bu açık ve seçik olarak şunun ispatıdır. Halkın kurumlarını özelleştirmeler sayesinde birilerinin cebine peşkeş çekme sevdasıdır.”

PTT’nin ilk olarak anonim şirket haline getirileceğini belirten Ufuk Beytekin, 2015 şirketin tamamen özelleştirileceğini vurguladı. PTT’nin tüm altyapı ve araç yatırımlarının tamamlandığını hatırlatan Beytekin, yetersiz personel çalıştırılarak da özelleştirmenin yolunun psikolojik olarak açıldığını dile getirdi.

“PTT KARTEL HALİNE GELECEK”

Türkiye genelinde 13 Mart’ta eşzamanlı basın açıklaması yapacaklarını ve imza kampanyası başlatacaklarını anlatan Beytekin, tasarıda PTT’nin evrensel posta yükümlüsü olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

“Bunun ardından kargo şirketlerinin de yasalarını değiştiriyorlar. Evrensel posta yükümlüsü PTT olacak, herkes PTT veya bağlı bulunduğu üst kuruldan yetki alarak taşıma işlerini yapabilecek. PTT böyle bir kartelin başında olacak. Aynı zamanda bankacılık kanununa tabi olmaksızın bankacılık hizmeti de yapacak. Tüm bankaların üstünde bir kurum olacak. Ana gelir kalemi olan tebligatında tek dağıtanı ve kabul eden kurumu haline getiriliyor. Şirket kargo, taşıma, nakliye şirketlerinin ve bütün bankaların üstünde hegemonyasıyla çok güçlü olacak. Halk buna ‘Dur’ demezse Telekom gibi bir şirket yaratılacak hem de çocukları ucuz işgücü olacak. Telekom nasıl pahalılaştıysa bu hizmetlerin de hepsini daha pahalı olacak.”

KESK Haber-Sen Genel Başkanı Ufuk Beytekin, 30 bin çalışan ve yaklaşık 13 bin taşeronun bulunduğu PTT’nin özelleştirilmesine karşı halkın desteğini istedi.

Bu Haber 1065 defa okunmuştur.
KALAŞİNKOF DA ÖZELLEŞİYOR
TCDD DE ELDEN GİDİYOR
MALİYE BAKANI: VARLIK SATIŞI ART
TELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEK
VARLIK FONU, PTT’Yİ SATIŞ HAZIRL
ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜ DE YABANCILAR
ÖZELLEŞTİRME SEKTÖRÜ (!) İYİYE G
TELEKOM´DAN GİTME ZAMANI
VARLIK FONU’NA BÜYÜK DEVİR
KÂR EDEN ŞİRKETİ SATTILAR
ÖZELLEŞTİRMENİN YENİ BAŞKANI: AH
ÖZELLEŞTİRME SAHTEKARLARINA MAHK
TP ÖZELLEŞTİRİLDİ
ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASI AGRESİFL
ŞEKER STRATEJİK AMA TELEKOM DEĞ
ÖZELLEŞTİRME TORBADAN ÇIKARILDI!
SAADET´TEN ÖZELLEŞTİRME TEPKİSİ
ÖZELLEŞTİRME TORBASI GELİYOR…
195 KURULUŞTA KAMU PAYI KALMADI
MİLLİ PİYANGO NEDEN HALKA ARZ ED
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!