7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
GLOBALSTAR’IN YER İSTASYONUNA ZİYARET GLOBALSTAR’IN YER İSTASYONUNA ZİYARET

Tarih: 2013-03-20

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Globalstar’in yer istasyonunu ziyaret etti.

Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri 20 Mart 2013 Çarşamba günü Globalstar Avrasya’nın Ankara Gölbaşı'nda kurulu bulunan Yer İstasyonu’nu ziyaret ederek, Genel Müdür Hüseyin ÇAĞLAR ile Uydu İstasyon Müdürü Hakan KARAKAYA, Avrasya Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Soner ABACI ve çalışma arkadaşlarının misafiri oldular.

Çok sıcak bir karşılama ile başlayan ziyaret, uydu işletmeciliğinin ülkemizdeki tarihçesi, sektörün yaşadığı sıkıntılar, gelecekle ilgili projeler ve hedefler, geçmişten bugüne yaşanılan acı tatlı bazı anılarla igili sohbetten sonra tesisin bölümlerinin tanıtım gezisi ile devam etti.

Globalstar’ın Gölbaşı Uydu Yer İstasyonunda görev yapan mühendis, tekniker ve diğer çalışanlarının ülkemiz ve kapsadığı bölge ülkeleri için sundukları hizmetleri gururla izledikten sonra hizmet kalitesi, sorun çözme, pazarlama ve fiyat politikaları ile Türk insanının sektördeki rakiplerinden hiç de geride olmadığını görmenin mutluluğunu yaşadık.

Ziyaretimiz yenilen çok güzel bir öğle yemeğinden sonra tesisin açık alanda bulunan diğer unsurları ile devasa çanak antenlerin görülmesi ve birlikte fotoğraf çektirilmesi ile sona erdi.

Türk mühendisleri ile diğer teknik elemanlardan oluşan ekibin takım çalışmasını, çok kısa sayılabilecek zaman diliminde ulaştıkları başarılı hizmetleri, projeler ile hedeflerini bir dahaki yazımızda sizler ile paylaşacağız.

Globalstar Avrasya hakkında kısa bilgi;

Globalstar Avrasya, Uydu Yer İstasyonu Türkiye'de bulunan tek mobil uydu haberleşme operatörüdür.

Globalstar Avrasya'nın Ankara, Gölbaşı, Oğulbey'de bulunan Uydu Yer İstasyonu, Türkiye, Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerinin, mobil uydu haberleşme ve data iletişim ağının kalbi konumundadır.

%100 milli sermaye ile Türk mühendis ve teknisyenlerince işletilen Oğulbey Uydu Yer İstasyonu 2000 yılından bugüne kadar kamu kurumları, özel sektör ve doğa ile uğraşan kişilere kaliteli ve güvenli mobil uydu haberleşme imkanları sunmaktadır.

Ülkemizin önde gelen telekom operatörleri ile arabağlantı anlaşmaları bulunan Globalstar Avrasya, 0592 ulusal alan kodunu Türkiye sınırları dışına taşıyarak dünyanın 37 ülkesinde kullanımını sağlamaktadır. Bunu yapabilen tek Türk haberleşme operatör olan Globalstar Avrasya, son iki yıldır oluşturduğu Ar-Ge birimi ile yerli uydu haberleşme cihazları ve yazılımlarını kendi bünyesinde yapmaktadır.  

  

Bu Haber 3171 defa okunmuştur.
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
ÖZELEŞTİRİ, GURUR VE DAVET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!