Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
GLOBALSTAR’IN YER İSTASYONUNA ZİYARET GLOBALSTAR’IN YER İSTASYONUNA ZİYARET

Tarih: 2013-03-20

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Globalstar’in yer istasyonunu ziyaret etti.

Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri 20 Mart 2013 Çarşamba günü Globalstar Avrasya’nın Ankara Gölbaşı'nda kurulu bulunan Yer İstasyonu’nu ziyaret ederek, Genel Müdür Hüseyin ÇAĞLAR ile Uydu İstasyon Müdürü Hakan KARAKAYA, Avrasya Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Soner ABACI ve çalışma arkadaşlarının misafiri oldular.

Çok sıcak bir karşılama ile başlayan ziyaret, uydu işletmeciliğinin ülkemizdeki tarihçesi, sektörün yaşadığı sıkıntılar, gelecekle ilgili projeler ve hedefler, geçmişten bugüne yaşanılan acı tatlı bazı anılarla igili sohbetten sonra tesisin bölümlerinin tanıtım gezisi ile devam etti.

Globalstar’ın Gölbaşı Uydu Yer İstasyonunda görev yapan mühendis, tekniker ve diğer çalışanlarının ülkemiz ve kapsadığı bölge ülkeleri için sundukları hizmetleri gururla izledikten sonra hizmet kalitesi, sorun çözme, pazarlama ve fiyat politikaları ile Türk insanının sektördeki rakiplerinden hiç de geride olmadığını görmenin mutluluğunu yaşadık.

Ziyaretimiz yenilen çok güzel bir öğle yemeğinden sonra tesisin açık alanda bulunan diğer unsurları ile devasa çanak antenlerin görülmesi ve birlikte fotoğraf çektirilmesi ile sona erdi.

Türk mühendisleri ile diğer teknik elemanlardan oluşan ekibin takım çalışmasını, çok kısa sayılabilecek zaman diliminde ulaştıkları başarılı hizmetleri, projeler ile hedeflerini bir dahaki yazımızda sizler ile paylaşacağız.

Globalstar Avrasya hakkında kısa bilgi;

Globalstar Avrasya, Uydu Yer İstasyonu Türkiye'de bulunan tek mobil uydu haberleşme operatörüdür.

Globalstar Avrasya'nın Ankara, Gölbaşı, Oğulbey'de bulunan Uydu Yer İstasyonu, Türkiye, Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerinin, mobil uydu haberleşme ve data iletişim ağının kalbi konumundadır.

%100 milli sermaye ile Türk mühendis ve teknisyenlerince işletilen Oğulbey Uydu Yer İstasyonu 2000 yılından bugüne kadar kamu kurumları, özel sektör ve doğa ile uğraşan kişilere kaliteli ve güvenli mobil uydu haberleşme imkanları sunmaktadır.

Ülkemizin önde gelen telekom operatörleri ile arabağlantı anlaşmaları bulunan Globalstar Avrasya, 0592 ulusal alan kodunu Türkiye sınırları dışına taşıyarak dünyanın 37 ülkesinde kullanımını sağlamaktadır. Bunu yapabilen tek Türk haberleşme operatör olan Globalstar Avrasya, son iki yıldır oluşturduğu Ar-Ge birimi ile yerli uydu haberleşme cihazları ve yazılımlarını kendi bünyesinde yapmaktadır.  

  

Bu Haber 2966 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
ÖZELEŞTİRİ, GURUR VE DAVET
BİR İMZA... BİR SÖYLEŞİ...
EBRU KURSUNA BEKLİYORUZ
KİTAP SÖYLEŞİLERİNİN İLKİ YAPILD
YARIŞMAYA DAVET
KUTLU OLSUN
ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI
KİTAP SÖYLEŞİ GÜNLERİ
KONFERANSA DAVET
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!