"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TEMASSIZ ÖDEMETEMASSIZ ÖDEME

Tarih: 2013-04-11

2012 yılında Türkiye’de bilişim sektörünün cirosunun 40 milyar dolara ulaştığını ifade eden Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz, Türkiye’nin teknoloji alanında hızlı gelişim gösteren ülkeler arasında yer aldığını söyledi.

16. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin açılışında konuşan Yılmaz, 2020 yılında dünyada 50 milyar makinenin birbirleriyle konuşacağının öngörüldüğünü belirterek, “Intel’in yaptığı bir araştırmaya göre, 2020 yılında internete bağlı cihaz sayısı 20 milyarı aşacak. Microsoft Türkiye’nin yaptırdığı bir araştırmaya göre de 2020 yılında bilişim harcamalarının yüzde 80’ini mobilite, sosyal ağlar, bulut ve büyük veri olarak bilinen yeni mega eğilimleri oluşturacak” dedi.

RETİNA TARAMASI

Forrester Research firmasının araştırmasına göre, bu yıl NFC uyumlu cep telefonu satış rakamının tüm dünyada 100 milyona ulaşacağının beklendiğini vurgulayan Yılmaz, bununla birlikte NFC teknolojisi ile temassız ödemelerin, pazarda kısa süre içinde yaygınlaşacağının öngörüldüğünü vurguladı. 2015 yılında NFC ile yapılacak toplam harcamanın 74 milyar dolara ulaşması ve bu harcamaların ağırlıkla mağazalarda yapılacak temassız ödemelerin ve ulaşım biletlerinin oluşturmasının beklendiğini kaydeden Yılmaz, “Yani para dijitalleşiyor. Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden IBM’in gelecek öngörülerine göre 5 yıl içinde artık akıllı telefonlarımız için, internet siteleri için, ATM kartlarımız için şifre kullanmayacağız. Bunun yerine ses kontrolü, retina taraması gibi alternatif biyometrik verilerimiz kullanılacak. Bu sayede kırılamayacak birer şifre sahibi olacağız” diye konuştu.

 

hurriyet.com.tr

Bu Haber 943 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!