Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TEMASSIZ ÖDEMETEMASSIZ ÖDEME

Tarih: 2013-04-11

2012 yılında Türkiye’de bilişim sektörünün cirosunun 40 milyar dolara ulaştığını ifade eden Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz, Türkiye’nin teknoloji alanında hızlı gelişim gösteren ülkeler arasında yer aldığını söyledi.

16. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin açılışında konuşan Yılmaz, 2020 yılında dünyada 50 milyar makinenin birbirleriyle konuşacağının öngörüldüğünü belirterek, “Intel’in yaptığı bir araştırmaya göre, 2020 yılında internete bağlı cihaz sayısı 20 milyarı aşacak. Microsoft Türkiye’nin yaptırdığı bir araştırmaya göre de 2020 yılında bilişim harcamalarının yüzde 80’ini mobilite, sosyal ağlar, bulut ve büyük veri olarak bilinen yeni mega eğilimleri oluşturacak” dedi.

RETİNA TARAMASI

Forrester Research firmasının araştırmasına göre, bu yıl NFC uyumlu cep telefonu satış rakamının tüm dünyada 100 milyona ulaşacağının beklendiğini vurgulayan Yılmaz, bununla birlikte NFC teknolojisi ile temassız ödemelerin, pazarda kısa süre içinde yaygınlaşacağının öngörüldüğünü vurguladı. 2015 yılında NFC ile yapılacak toplam harcamanın 74 milyar dolara ulaşması ve bu harcamaların ağırlıkla mağazalarda yapılacak temassız ödemelerin ve ulaşım biletlerinin oluşturmasının beklendiğini kaydeden Yılmaz, “Yani para dijitalleşiyor. Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden IBM’in gelecek öngörülerine göre 5 yıl içinde artık akıllı telefonlarımız için, internet siteleri için, ATM kartlarımız için şifre kullanmayacağız. Bunun yerine ses kontrolü, retina taraması gibi alternatif biyometrik verilerimiz kullanılacak. Bu sayede kırılamayacak birer şifre sahibi olacağız” diye konuştu.

 

hurriyet.com.tr

Bu Haber 1076 defa okunmuştur.
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!