7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TEMASSIZ ÖDEMETEMASSIZ ÖDEME

Tarih: 2013-04-11

2012 yılında Türkiye’de bilişim sektörünün cirosunun 40 milyar dolara ulaştığını ifade eden Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz, Türkiye’nin teknoloji alanında hızlı gelişim gösteren ülkeler arasında yer aldığını söyledi.

16. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin açılışında konuşan Yılmaz, 2020 yılında dünyada 50 milyar makinenin birbirleriyle konuşacağının öngörüldüğünü belirterek, “Intel’in yaptığı bir araştırmaya göre, 2020 yılında internete bağlı cihaz sayısı 20 milyarı aşacak. Microsoft Türkiye’nin yaptırdığı bir araştırmaya göre de 2020 yılında bilişim harcamalarının yüzde 80’ini mobilite, sosyal ağlar, bulut ve büyük veri olarak bilinen yeni mega eğilimleri oluşturacak” dedi.

RETİNA TARAMASI

Forrester Research firmasının araştırmasına göre, bu yıl NFC uyumlu cep telefonu satış rakamının tüm dünyada 100 milyona ulaşacağının beklendiğini vurgulayan Yılmaz, bununla birlikte NFC teknolojisi ile temassız ödemelerin, pazarda kısa süre içinde yaygınlaşacağının öngörüldüğünü vurguladı. 2015 yılında NFC ile yapılacak toplam harcamanın 74 milyar dolara ulaşması ve bu harcamaların ağırlıkla mağazalarda yapılacak temassız ödemelerin ve ulaşım biletlerinin oluşturmasının beklendiğini kaydeden Yılmaz, “Yani para dijitalleşiyor. Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden IBM’in gelecek öngörülerine göre 5 yıl içinde artık akıllı telefonlarımız için, internet siteleri için, ATM kartlarımız için şifre kullanmayacağız. Bunun yerine ses kontrolü, retina taraması gibi alternatif biyometrik verilerimiz kullanılacak. Bu sayede kırılamayacak birer şifre sahibi olacağız” diye konuştu.

 

hurriyet.com.tr

Bu Haber 1109 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!