TURKCELL´DEN AKILLI YERLİ CEPTURKCELL´DEN AKILLI YERLİ CEP

Tarih: 2013-04-15

Turkcell yerli akıllı cep telefonu için düğmeye bastı. Turkcell, tasarım veyazılımı bütünüyle Türk mühendis ve tasarımcıların ürünü ilk yerli akıllıcep telefonunu müjdeledi. Gebze kod adlı yerli akıllı telefon ile her 1 milyon adetlik satışın cari açığı azaltma yolunda yaklaşık yarım milyar TL katkıyapması öngörülüyor. “Gebze” kod adlı telefonun tasarım ve yazılımı tamamenTürk mühendislerin elinden çıkacak. Söz konusu telefon, Turkcelle özel ara yüz,Türk kullanıcıların ihtiyaçlarına göre en son teknoloji ile özelleştirilmiş donanımve zengin uygulama dünyası gibi özelliklere sahip olacak. Herkesinerişebileceği uygun fiyata sahip olacak Turkcellin yerlisinin, 2013 yılı içindetüketicilerle buluşması planlanıyor.

İlk yerli malı akıllı telefon GEBZE
Turkcell, T serisi akıllı telefonlarla yakaladığı başarının ardından yerli akıllı ceptelefonu için düğmeye bastığını duyurdu. Turkcellin 700 kişilik Ar-Ge üssüTurkcell Teknoloji tarafından geliştirilecek akıllı telefonun başta bölge ülkeleri olmak üzere ihracatı da hedefleniyor. Basın toplantısında konuşan Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım şunları söyledi: "Ar-Ge, ülkeler için her zaman önemli bir konu başlığı olmuştur. Bilgi ve İletişimSektörüne özgü Araştırma-Geliştirme düzenlemesi çalışmaları 2012 yılındatamamlandı ve şu anda 2013 yılının ilk çeyreği için Bilgi ve İletişim ile Uzay Havacılık Sektörlerine yönelik yaklaşık 300 adet Araştırma-Geliştirme projesibaşvurusu alınmış olup değerlendirmeler başlatılmıştır."

Turkcell yerli akıllı telefon
Basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv şunları söyledi: "Bilgiye erişimde fırsat eşitliği hedefiyle sunduğumuz T serisi akıllı telefonlar 750 binden fazla satarak büyük başarı yakaladı. TürkiyeninTurkcelline Türkiyenin akıllı telefonuna imza atmak yakışırdı. Gebze kod adını verdiğimiz akıllı telefon ile öncülük yaparak sektörün diğer oyuncularını daTürkiyede üretime teşvik etmek ve cari açığa pozitif katkı sağlamak istiyoruz. Uzun yıllardır insana ve altyapıya yaptığımız yatırımlar sayesinde teknolojiyi tüketen değil üreten ülke olmak için gereken her şeye sahibiz. Her 1 milyon yerli akıllı telefon satışı ile yaklaşık 500 milyon TLnin Türkiyenin cebinde kalmasını sağlamak mümkün."

Gebze yerli malı akıllı telefon özellikleri
• “Gebze” her 1 milyon adet satışta cari açığı azaltma yolunda yaklaşık yarım milyar TL katkı yapacak.
Turkcell Teknolojinin Gebze’deki 700 kişilik Ar-Ge üssü cihazıngeliştirilmesinde kilit rol oynayacak.
Kullanılacak Qualcomm çipi sayesinde bu cep telefonuna özel uygulamalar geliştirilebilecek.
2013 yılı içinde piyasaya çıkacak yerli cep, bölge ülkelerinde de satışa sunulacak.
Turkcell, herkesin akıllı telefon kullanması için yerli telefonu çok uygun bir fiyata satacak.

Bu Haber 1101 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!