7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
KURUMLARIN TERCİHİ SABİT TELEFONKURUMLARIN TERCİHİ SABİT TELEFON

Tarih: 2013-04-18

 

Turknet, 1 Ocak 2013 tarihinden bugüne tespit ettiği sabit telefon hizmetlerindeki kullanıcı davranışlarını rakamlarla açıkladı.

Son kampanyalarındaki kullanıcı istatistiklerini değerlendiren TurkNet, sunduğu sabit telefon hizmetlerinin şehir içi yüzde 60, şehirlerarası yüzde 24, GSM yüzde 14 ve uluslararası yüzde 2 oranlarında kullanıldığını ortaya koydu.

Uluslararası görüşmelerde en çok aranan ülkelerin başında Almanya ve Rusya gelirken, bunları İngiltere, ABD ve Fransa takip ediyor. Almanya aramalarının artışına, Türkiye ve Almanya arasındaki ticaretin 30 milyar avro seviyesinde olması ve Türkiye’de faaliyet gösteren Alman şirketlerinin sayısının 5 bini geçmiş; Rusya aramalarının artışına ise, Rusya ile Türkiye  arasında ticaret ve turizmle başlayan ve enerji ile desteklenen olumlu ilişkilerin, Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi`nin oluşturulması ile yeni ve daha ileri bir aşamaya geçmesi sebep olarak gösterilebilir.

KOBİ’lerden holdinglere kadar geniş bir yelpazede kullanıcı, yeni nesil operatörlerin sunduğu sabit telefon hizmetlerinden faydalanıyor. Özellikle tekstil, gıda, hizmet, inşaat ve sağlık sektörleri sabit hatları tercih ediyor.

TurkNet’in sabit telefon hizmeti istatistikleri, ülke içi görüşmelerde ise, üç büyük ilden sonra en çok arama yapılan illerin Adana, Denizli, Antalya, Kocaeli ve Bursa olduğunu ortaya koyuyor. Özellikle sanayi yoğunluğuyla dikkat çeken bu iller de, sabit telefon görüşmelerini TurkNet’in hesaplı kampanyalarıyla yapmayı tercih ediyor.

TurkNet Sabit Telefon Hizmetleri’ni kullanan şirketler, sabit giderlerini düşürüyor.

TurkNet Sabit Telefon Hizmetleri ile Mavi, M-Oil, Fiba Hayat Sigorta, Girişim Varlık gibi farklı sektörlerden birçok önemli firma sabit telefon giderlerini önemli ölçüde azaltıp, tasarruf sağlamakta.

Bu Haber 1136 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!