DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
KURUMLARIN TERCİHİ SABİT TELEFONKURUMLARIN TERCİHİ SABİT TELEFON

Tarih: 2013-04-18

 

Turknet, 1 Ocak 2013 tarihinden bugüne tespit ettiği sabit telefon hizmetlerindeki kullanıcı davranışlarını rakamlarla açıkladı.

Son kampanyalarındaki kullanıcı istatistiklerini değerlendiren TurkNet, sunduğu sabit telefon hizmetlerinin şehir içi yüzde 60, şehirlerarası yüzde 24, GSM yüzde 14 ve uluslararası yüzde 2 oranlarında kullanıldığını ortaya koydu.

Uluslararası görüşmelerde en çok aranan ülkelerin başında Almanya ve Rusya gelirken, bunları İngiltere, ABD ve Fransa takip ediyor. Almanya aramalarının artışına, Türkiye ve Almanya arasındaki ticaretin 30 milyar avro seviyesinde olması ve Türkiye’de faaliyet gösteren Alman şirketlerinin sayısının 5 bini geçmiş; Rusya aramalarının artışına ise, Rusya ile Türkiye  arasında ticaret ve turizmle başlayan ve enerji ile desteklenen olumlu ilişkilerin, Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi`nin oluşturulması ile yeni ve daha ileri bir aşamaya geçmesi sebep olarak gösterilebilir.

KOBİ’lerden holdinglere kadar geniş bir yelpazede kullanıcı, yeni nesil operatörlerin sunduğu sabit telefon hizmetlerinden faydalanıyor. Özellikle tekstil, gıda, hizmet, inşaat ve sağlık sektörleri sabit hatları tercih ediyor.

TurkNet’in sabit telefon hizmeti istatistikleri, ülke içi görüşmelerde ise, üç büyük ilden sonra en çok arama yapılan illerin Adana, Denizli, Antalya, Kocaeli ve Bursa olduğunu ortaya koyuyor. Özellikle sanayi yoğunluğuyla dikkat çeken bu iller de, sabit telefon görüşmelerini TurkNet’in hesaplı kampanyalarıyla yapmayı tercih ediyor.

TurkNet Sabit Telefon Hizmetleri’ni kullanan şirketler, sabit giderlerini düşürüyor.

TurkNet Sabit Telefon Hizmetleri ile Mavi, M-Oil, Fiba Hayat Sigorta, Girişim Varlık gibi farklı sektörlerden birçok önemli firma sabit telefon giderlerini önemli ölçüde azaltıp, tasarruf sağlamakta.

Bu Haber 1004 defa okunmuştur.
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
WHATSAPP KAPANACAK SÖYLENTİSİ
İNTERNETTE GECE KOTASI YOK ARTIK
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!