Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
KURUMLARIN TERCİHİ SABİT TELEFONKURUMLARIN TERCİHİ SABİT TELEFON

Tarih: 2013-04-18

 

Turknet, 1 Ocak 2013 tarihinden bugüne tespit ettiği sabit telefon hizmetlerindeki kullanıcı davranışlarını rakamlarla açıkladı.

Son kampanyalarındaki kullanıcı istatistiklerini değerlendiren TurkNet, sunduğu sabit telefon hizmetlerinin şehir içi yüzde 60, şehirlerarası yüzde 24, GSM yüzde 14 ve uluslararası yüzde 2 oranlarında kullanıldığını ortaya koydu.

Uluslararası görüşmelerde en çok aranan ülkelerin başında Almanya ve Rusya gelirken, bunları İngiltere, ABD ve Fransa takip ediyor. Almanya aramalarının artışına, Türkiye ve Almanya arasındaki ticaretin 30 milyar avro seviyesinde olması ve Türkiye’de faaliyet gösteren Alman şirketlerinin sayısının 5 bini geçmiş; Rusya aramalarının artışına ise, Rusya ile Türkiye  arasında ticaret ve turizmle başlayan ve enerji ile desteklenen olumlu ilişkilerin, Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi`nin oluşturulması ile yeni ve daha ileri bir aşamaya geçmesi sebep olarak gösterilebilir.

KOBİ’lerden holdinglere kadar geniş bir yelpazede kullanıcı, yeni nesil operatörlerin sunduğu sabit telefon hizmetlerinden faydalanıyor. Özellikle tekstil, gıda, hizmet, inşaat ve sağlık sektörleri sabit hatları tercih ediyor.

TurkNet’in sabit telefon hizmeti istatistikleri, ülke içi görüşmelerde ise, üç büyük ilden sonra en çok arama yapılan illerin Adana, Denizli, Antalya, Kocaeli ve Bursa olduğunu ortaya koyuyor. Özellikle sanayi yoğunluğuyla dikkat çeken bu iller de, sabit telefon görüşmelerini TurkNet’in hesaplı kampanyalarıyla yapmayı tercih ediyor.

TurkNet Sabit Telefon Hizmetleri’ni kullanan şirketler, sabit giderlerini düşürüyor.

TurkNet Sabit Telefon Hizmetleri ile Mavi, M-Oil, Fiba Hayat Sigorta, Girişim Varlık gibi farklı sektörlerden birçok önemli firma sabit telefon giderlerini önemli ölçüde azaltıp, tasarruf sağlamakta.

Bu Haber 1062 defa okunmuştur.
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!