DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
ÇAKMANIN  BU KADARIÇAKMANIN BU KADARI

Tarih: 2013-04-20

Daha önce Çin'de benimsediği müşteri hizmetleri anlayışından dolayı eleştirilen ve özür dilemek zorunda kalan Apple, şimdi de sahte iPhone'larla ilgili ufak bir skandalla gündemde: Apple'ın, Çin'de yürürlükte olan ürün iade sistemi dahilinde, 100'den fazla sahte iPhone parçasını, farkına bile varmadan orijinalleriyle değiştirdiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Aralık ayında yaşanan olay şu şekilde gerçekleşti: Her biri yaklaşık 476 dolar değerinde olan 121 iPhone 4S BAND parçası (telefonu oluşturan en önemli parça), değiştirilmek üzere Apple'a geri gönderildi. Ancak firma Ocak ayında parçaların sahte olduğunu tespit etti. Olayla ilgili açıklama yapması istenen, parçaların geldiği satıcı, masum olduğunu iddia ederek polise başvurdu. Mağazada çalışan mühendislerden birini ve erkek arkadaşını gözaltına alan polis olayı soruşturmaya devam ediyor.

Şimdi bilişim dünyasının merak ettiği şey şu: Apple'ın, parçaların sahte olduğunu fark etmesi neden bu kadar uzun sürdü? Elbette gecikmenin nedeni iade sistemindeki yavaşlık olabilir. Ancak sahte iPhone parçalarının Apple'ı dahi yanıltacak kadar başarılı olması gibi korkutucu bir ihtimal daha olduğunu unutmamak gerek.

FT’ye açıklama yapan Sabancı Üniversitesi akademisyeni Melsa Ararat, “Yatırımcılar genel kurul toplantılarını izleyebilecek, soru sorabilecek ve e-GKS sistemi sayesinde online oy kullanabilecek” dedi.

FT, yeni sistemin, İstanul merkezli şirketlerin şeffaflığını artıran Türkiye’de, Türk holdingleriyle iş yapan kurumsal yatırımcılar için başarılı bir gelişme olduğunu belirtirken, kurumların aktivist bir yaklaşımı kucaklamaları için teşvik ettiğini belirtti.

İngiltere merk ezli Investor Communications Solutions (ICS) danışmanlık şirketinde e-oylama zamanı olan Bruce Babcock, ‘Türkiye’de atılan adımı, kurumsal hisse sahipleri ve şirket yönetimi komünitesi için büyük bir gelişme’ olarak yorumladı.

Bu Haber 701 defa okunmuştur.
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
WHATSAPP KAPANACAK SÖYLENTİSİ
İNTERNETTE GECE KOTASI YOK ARTIK
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!