7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
ÇAKMANIN  BU KADARIÇAKMANIN BU KADARI

Tarih: 2013-04-20

Daha önce Çin'de benimsediği müşteri hizmetleri anlayışından dolayı eleştirilen ve özür dilemek zorunda kalan Apple, şimdi de sahte iPhone'larla ilgili ufak bir skandalla gündemde: Apple'ın, Çin'de yürürlükte olan ürün iade sistemi dahilinde, 100'den fazla sahte iPhone parçasını, farkına bile varmadan orijinalleriyle değiştirdiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Aralık ayında yaşanan olay şu şekilde gerçekleşti: Her biri yaklaşık 476 dolar değerinde olan 121 iPhone 4S BAND parçası (telefonu oluşturan en önemli parça), değiştirilmek üzere Apple'a geri gönderildi. Ancak firma Ocak ayında parçaların sahte olduğunu tespit etti. Olayla ilgili açıklama yapması istenen, parçaların geldiği satıcı, masum olduğunu iddia ederek polise başvurdu. Mağazada çalışan mühendislerden birini ve erkek arkadaşını gözaltına alan polis olayı soruşturmaya devam ediyor.

Şimdi bilişim dünyasının merak ettiği şey şu: Apple'ın, parçaların sahte olduğunu fark etmesi neden bu kadar uzun sürdü? Elbette gecikmenin nedeni iade sistemindeki yavaşlık olabilir. Ancak sahte iPhone parçalarının Apple'ı dahi yanıltacak kadar başarılı olması gibi korkutucu bir ihtimal daha olduğunu unutmamak gerek.

FT’ye açıklama yapan Sabancı Üniversitesi akademisyeni Melsa Ararat, “Yatırımcılar genel kurul toplantılarını izleyebilecek, soru sorabilecek ve e-GKS sistemi sayesinde online oy kullanabilecek” dedi.

FT, yeni sistemin, İstanul merkezli şirketlerin şeffaflığını artıran Türkiye’de, Türk holdingleriyle iş yapan kurumsal yatırımcılar için başarılı bir gelişme olduğunu belirtirken, kurumların aktivist bir yaklaşımı kucaklamaları için teşvik ettiğini belirtti.

İngiltere merk ezli Investor Communications Solutions (ICS) danışmanlık şirketinde e-oylama zamanı olan Bruce Babcock, ‘Türkiye’de atılan adımı, kurumsal hisse sahipleri ve şirket yönetimi komünitesi için büyük bir gelişme’ olarak yorumladı.

Bu Haber 785 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!