DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
SOHBETE SKYPE´TA DEVAMSOHBETE SKYPE´TA DEVAM

Tarih: 2013-04-21

Windows Live Messenger bu ay itibariyle yerini ayda 300 milyondan fazla kişiyi birbirine bağlayan Skype’a bırakıyor.

Skype geçiş için belli adımları izlemek yeterli. Böylece Skype’ı kullanarak, Messenger’da olduğu gibi anlık mesajlar göndermek, hatta diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapma imkânından yararlanılabiliyor.

Bu amaçla Skype’i kullanmak için, öncelikle http://www.skype.com adresinden Skype’i bilgisayara indirmek gerek. Microsoft Live Messenger hesabına girmek için pencerenin sağ kısmında yer alan Microsoft Hesabı seçeneğine tıklayıp, Messenger kimliğiyle Skype’a giriş yapılabilir, Skype’ı kullanarak, Messenger’da olduğu gibi anlık mesajlar gönderilebilir. Messenger’daki tüm bağlantılar Skype’ta otomatik olarak tek bir yerde olacak. Eğer yalnızca Messenger kişilerini görmek istiyorsanız kişi listesinde önce Tümü’nü ardından Messenger’ı seçmek mümkün. Skype, diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapma imkânı da tanıyor.

Favori belirlemek için, kişi adını sağ tıklayıp, Favorilere Ekle’yi seçmek veya kişiyi sol tıklayarak tutup, listenin en üstüne sürükleyip bırakmak kafi. Mesaj yazmak için mesaj yazılacak kişiyi tıklayın, hemen sağ tarafta bir anlık mesajlaşma penceresi yerini alır. Grup görüşmesi yapmak istendiği takdirde, kişi listesinin üstündeki Bir grup oluştur’u tıklayıp, kişileri bu gruba sürüklemek ya da artı işaretini kullanıp Kişi ekle’yi seçerek o andaki sohbete birisini eklemek mümkün. Yeni kişiler eklemek için de üst kısımdaki Bir kişi ekle düğmesini tıklamak veya Ada, Skype Adı’na ya da Microsoft hesabına göre arama yapmak için yine üst kısımdaki arama çubuğunu kullanmak gerek.

Fotoğraf gibi bir dosya paylaşımında bulunmak için dosyayı masaüstünden veya dosyanın bulunduğu klasörden sürükleyip anlık mesajlaşma penceresine bırakmak yeterli olduğu gibi, pencerenin üst tarafındaki artı işaretini kullanarak Dosya Gönder’i seçmek de tercih edilebilir. Tüm yazışmalar Yakın Zamanda sekmesinin altında tutuluyor. Yani gönderilmiş bir fotoğrafı veya dosyayı sistemde bulmak çok kolay.

Bu Haber 926 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!