7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
SOHBETE SKYPE´TA DEVAMSOHBETE SKYPE´TA DEVAM

Tarih: 2013-04-21

Windows Live Messenger bu ay itibariyle yerini ayda 300 milyondan fazla kişiyi birbirine bağlayan Skype’a bırakıyor.

Skype geçiş için belli adımları izlemek yeterli. Böylece Skype’ı kullanarak, Messenger’da olduğu gibi anlık mesajlar göndermek, hatta diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapma imkânından yararlanılabiliyor.

Bu amaçla Skype’i kullanmak için, öncelikle http://www.skype.com adresinden Skype’i bilgisayara indirmek gerek. Microsoft Live Messenger hesabına girmek için pencerenin sağ kısmında yer alan Microsoft Hesabı seçeneğine tıklayıp, Messenger kimliğiyle Skype’a giriş yapılabilir, Skype’ı kullanarak, Messenger’da olduğu gibi anlık mesajlar gönderilebilir. Messenger’daki tüm bağlantılar Skype’ta otomatik olarak tek bir yerde olacak. Eğer yalnızca Messenger kişilerini görmek istiyorsanız kişi listesinde önce Tümü’nü ardından Messenger’ı seçmek mümkün. Skype, diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapma imkânı da tanıyor.

Favori belirlemek için, kişi adını sağ tıklayıp, Favorilere Ekle’yi seçmek veya kişiyi sol tıklayarak tutup, listenin en üstüne sürükleyip bırakmak kafi. Mesaj yazmak için mesaj yazılacak kişiyi tıklayın, hemen sağ tarafta bir anlık mesajlaşma penceresi yerini alır. Grup görüşmesi yapmak istendiği takdirde, kişi listesinin üstündeki Bir grup oluştur’u tıklayıp, kişileri bu gruba sürüklemek ya da artı işaretini kullanıp Kişi ekle’yi seçerek o andaki sohbete birisini eklemek mümkün. Yeni kişiler eklemek için de üst kısımdaki Bir kişi ekle düğmesini tıklamak veya Ada, Skype Adı’na ya da Microsoft hesabına göre arama yapmak için yine üst kısımdaki arama çubuğunu kullanmak gerek.

Fotoğraf gibi bir dosya paylaşımında bulunmak için dosyayı masaüstünden veya dosyanın bulunduğu klasörden sürükleyip anlık mesajlaşma penceresine bırakmak yeterli olduğu gibi, pencerenin üst tarafındaki artı işaretini kullanarak Dosya Gönder’i seçmek de tercih edilebilir. Tüm yazışmalar Yakın Zamanda sekmesinin altında tutuluyor. Yani gönderilmiş bir fotoğrafı veya dosyayı sistemde bulmak çok kolay.

Bu Haber 1070 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!