DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
PASAPORTLARA e-VİZEPASAPORTLARA e-VİZE

Tarih: 2013-04-25

İçişleri Bakanı Muammer Güler, pasaport kontrollerini hızlandıracak yeni uygulama başlattıklarını belirterek, "Artık pasaportlardaki çipler okutularak tüm bilgiler alınabilecek" dedi.

Güler, Dışişleri Bakanlığında düzenlenen "e-Vize Tanıtım Toplantısı"ndaki konuşmasında, güzel bir işbirliği sonucu ortaya çıkan uygulamanın, hem çağdaş devlet yönetimi imajını pekiştireceğini hem de hızlı şekilde vize kolaylığı sağlayacağını söyledi.

Bandrol ve kaşe çalışmasının da zamanla ortadan kalkabileceğini ifade eden Güler, "Vize kuyrukları bizim emniyet teşkilatı personeli açısından son derece sıkıntılı ortam yaratıyordu" diye konuştu.

Kontrol çabuklaşacak

Yeni uygulama kapsamında, pasaportlardaki çiplerin polis memurlarınca otomatik makinelerde okutulacağını anlatan Güler, "Pasaport kontrolünü çabuklaştıracak yeni bir uygulamayı başlattık. Artık pasaportlardaki çipler okutularak tüm bilgiler alınabilecek. Pasaportlardaki bilgiler sınırlı ancak çipten okuduğunuz zaman bütün bilgileri alıp, isim karışıklıkları gibi birçok mahsuru ortadan kaldıracak,pasaport kontrolünü çabuklaştıracak bir uygulamayı getirmiş oluyoruz" ifadelerini kullandı.

Yürürlüğe 11 Nisan'da giren Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu'na da değinen Güler, bu kanunun Türkiye'nin önünü açtığını belirterek, "Şu anda Göç Yönetimi Genel Müdürlüğünü faaliyete geçirdik. Bir sene içerisinde emniyet teşkilatınca yürütülen vize ve ikamet işlemleri, Göç Yönetimi Genel Müdürlüğü gibi sivil bir otorite tarafından yürütülmüş olacak. Göç Stratejileri Kurulu artık Türkiye'deki bütün çıkışları, girişleri veya vize ikamet şartlarını belirleyen kararları alabilecek" dedi.

Bu Haber 923 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!