7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
ŞEKER´DE BÜYÜK ÖZELLEŞTİRMEŞEKER´DE BÜYÜK ÖZELLEŞTİRME

Tarih: 2013-04-28

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Türk Şeker’e ait 8 ildeki toplam 29 farklı taşınmazı özelleştirecek. Özelleştirme ihalelerine katılmak için teklifler en geç 20 Mayıs’a kadar alınmaya başlanacak.

Erzurum Güncel- ÖİB’nin Türk Şeker’e ait taşınmazların özelleştirme ihalelerine ilişkin ilanı Resmi Gazete’de yayınlandı. Buna göre ÖİB, Türk Şeker’e ait Samsun, Sinop, Kahramanmaraş, Bayburt, Erzurum, Eskişehir, Konya ve Erzurum’daki toplam 29 farklı taşınmazı özelleştirecek. Özelleştirilecek taşınmazlar arasında çok sayıda arazi ve kantar binası yer alıyor. İhaleler kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale Komisyonu’nca gerekli görülmesi halinde ihaleler pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile ve açık artırma usulü ile sonuçlandırılabilecek.

İhalenin geçici teminatı her grup için ayrı ayrı belirlenirken, geçici teminatı olmayan teklifler değerlendirmeye alınmayacak.

Satışa konu taşınmazlar listesinin; Kahramanmaraş, Bayburt ve Erzurum’daki taşınmazlar için, ihale şartları belgesinde belirtilen hususlarda dikkate alınarak hazırlanacak teklifler en geç 20 Mayıs günü saat 10.00’a kadar; Konya’daki taşınmazlar için en geç 21 Mayıs günü saat 10.00’a kadar; Samsun, Sinop, Eskişehir ve Afyonkarahisar’daki taşınmazlar için en geç 22 Mayıs günü saat 10.00’a kadar Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü Haberleşme ve Arşiv Müdürlüğü’nün Ankara’daki adresinde olacak şekilde teslim edilecek. Belirtilen tarih ve saatten sonra verilecek teklifler değerlendirmeye alınmayacak. Teklifler iadeli – taahhütlü olarak da gönderilebilecek. Posta ile gönderilecek tekliflerin ihale şartları belgesinde belirtilen ihale saatine kadar Haberleşme ve Arşiv Müdürlüğüne ulaşması şart olacak.

Satışa konu taşınmazlar için verilen teklifler, tekliflerin alındığı tarihte en geç saat 11.00’den itibaren açılacak ve aynı saatte pazarlık görüşmelerine başlanacak. İhale konusu taşınmazların birine teklif verilebileceği gibi ayrı ayrı olmak koşulu ile birden fazlası için de teklif verilebilecek. Ancak bu teklifler birbirleri ile ilişkilendirilecek herhangi bir şartı içeremeyecek. İhaleye katılmak için öncelikle ihale şartları belgesinin satın alınması zorunlu olacak.

Bu Haber 1139 defa okunmuştur.
KALAŞİNKOF DA ÖZELLEŞİYOR
TCDD DE ELDEN GİDİYOR
MALİYE BAKANI: VARLIK SATIŞI ART
TELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEK
VARLIK FONU, PTT’Yİ SATIŞ HAZIRL
ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜ DE YABANCILAR
ÖZELLEŞTİRME SEKTÖRÜ (!) İYİYE G
TELEKOM´DAN GİTME ZAMANI
VARLIK FONU’NA BÜYÜK DEVİR
KÂR EDEN ŞİRKETİ SATTILAR
ÖZELLEŞTİRMENİN YENİ BAŞKANI: AH
ÖZELLEŞTİRME SAHTEKARLARINA MAHK
TP ÖZELLEŞTİRİLDİ
ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASI AGRESİFL
ŞEKER STRATEJİK AMA TELEKOM DEĞ
ÖZELLEŞTİRME TORBADAN ÇIKARILDI!
SAADET´TEN ÖZELLEŞTİRME TEPKİSİ
ÖZELLEŞTİRME TORBASI GELİYOR…
195 KURULUŞTA KAMU PAYI KALMADI
MİLLİ PİYANGO NEDEN HALKA ARZ ED
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!